משפחת מנגיסטו העבירה סרטון לחמאס

משפחתו של אברה מנגיסטו, המוחזק בעזה, העבירה לחמאס סרטון המבקש את שחרורו ומסמכים רפואיים לגבי מצבו

25/07/18 20:36 יג באב התשעח

משפחת מנגיסטו העבירה סרטון לחמאס
כמעט 1200 ימים בשבי חמאס. אברה מנגיסטו, צילום: באדיבות המשפחה

עמותת רופאים לזכויות אדם חושפת היום כי בסוף 2016 העבירה לבקשת משפחתו של אברה מנגיסטו ומטעמה, סרטון ומסמכים רפואיים על מצבו הנפשי לידי חמאס. הסרטון והמסמכים הועברו על-ידי אחת ממשלחות הרופאים של העמותה, שמבקרת באופן רציף ברצועת עזה מזה למעלה מעשור ומבצעת בה פעילות רפואית הומניטרית. על פי מה שנמסר לאנשי רופאים לזכויות אדם מראשי מערכת הבריאות בעזה, הסרטון והמסמכים הגיעו לגורמים הרלוונטים המחזיקים באברה מנגיסטו ברצועה, כולל לאברה מנגיסטו עצמו. לרופאים לזכויות אדם אין מידע המאשר כי הסרטון אכן הגיע לאברה מנגיסטו. 

בסרטון פונים אמו ואחיו של מנגיסטו לזרוע הצבאית של חמאס. אמו אגרנש, אומרת בסרטון: "איך ייתכן שליבם של אנשי החמאס לא נחמץ?, הבן שלי אברה נכנס בטעות בשל היותו חולה, מדוע החמאס לא משחרר אותו ?כבר שנתיים שאני בוכה יום ולילה. אני רוצה לראות אותו, אם צריך עד אליו. תראו לי את בני.מדוע? מבקשת בתחינה, אנשי חמאס- תראו לי אותו, תשחררו לי אותו.

אילן, אחיו של אברה, אומר בסרטון: "אנחנו, המשפחה, נמצאים למעלה משנתיים בכאב, בדאגה, בשברון לב. אני רואה כל יום את אמא שלי בוכה ואומרת 'איפה הבן שלי, אברה, שגידלתי במסירות נפש ובקשיים עצומים באתיופיה, וגם פה בארץ'. היא שואלת אותי כל יום: 'למה מחזיקים אותו? מה יש להם לעשות איתו? הוא לא חייל, הוא לא הלך לפגוע באיש, הוא ילד של עניים ושל מסכנים. גם לי יש לב. אני גם אמא. למה לא משחררים אותו'? ואין לי מה לענות לה".

פרופ' רפי ולדן, נשיא "רופאים לזכויות אדם": "החובה המוסרית והאנושית היא לשחרר את האזרחים הישראלים המוחזקים בעזה אשר איש אינו יודע מה מצבם. בשנתיים האחרונות פעלנו באופן שקט מול אנשי הקשר שלנו במערכת הרפואה המקומית כדי להבטיח שרופא עצמאי יבקר את אברה מנגיסטו, כדי לקבל מידע עדכני על מצבו וכדי לקדם את שחרורו. אנחנו קוראים לחמאס לשים קץ לסיוט שעוברים אברה, הישאם ובני משפחותיהם".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר