סגור

משטרת ישראל המליצה להעמיד לדין את הרב יונה מצגר

המטרה הודיעה כי היא ממליצה להעמיד לדין את הרב הראשי לשעבר בחשד לקבלת דבר במרמה. בחודשים האחרונים ניהלה יחידת להב 433 חקירה מקיפה נגד הרב מצגר

חנן גרינווד, כיפה
יא באדר א'
,
11 בפברואר, 2014 16:30
Itzik Edri -cc-by

Itzik Edri -cc-byצילום: Itzik Edri -cc-by

משטרת ישראל הודיעה היום (ג') כי היא ממליצה להעמיד לדין את הרב הראשי לשעבר יונה מצגר בגין קבלת שוחד של מיליוני שקלים בעקבות סיום החקירה בנושא.

כזכור, בחודש יוני השנה, לקראת סיום תפקידו כרב הראשי פשטו חוקרי משטרת ישראל על ביתו של הרב מצגר ועל משרדיו והחרימו מסמכים ומחשבים.

בחודשים האחרונים ניהלה יחידת להב 433 חקירה מקיפה בעניינם של הרב מצגר ומעורבים נוספים בחשד לביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות, בסכומים הנאמדים במיליוני שקלים, וזאת במהלך התקופה בה הרב מצגר כיהן בתפקידו כרב הראשי לישראל.

במהלך החקירה נחקרו עשרות מעורבים, ובמקביל נערכו חיפושים במספר זירות, במהלכם נתפסו חומרים רבים הקשורים לפרשה. כמו כן נתפסו נכסים וחשבונות בנק לצרכי חילוט.

לדברי המשטרה, "מממצאי החקירה בשלביה השונים עלתה תמונה שהלכה והתבהרה, לפיה מצגר קיבל על-פי החשד לאורך שנים כספים אסורים בשווי הנאמד במיליוני שקלים, בתמורה לביצוע פעולות ולקבלת החלטות במגוון תחומים המצויים בליבת עיסוקו כרב ראשי - תרומות, גיורים, הליכי מינוי רבנים, קשרי שוחד עם בעלי הון, טובות הנאה ועוד".

בסיום החקירה אימץ ראש אגף חקירות את עמדת היחידה ותיק החקירה הועבר לפרקליטות מחוז ירושלים אשר מלווה את החקירה מראשיתה. לאחר שפרקליטות המחוז תשלים את טיפולה בתיק, יועבר להכרעתו של היועץ המשפטי לממשלה. הפרשה התנהלה בשיתוף יחידת חקירות מס הכנסה תל-אביב ברשות המסים.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

היישוב גבעת אסף. ארכיון צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

בדרך לאישור: החוק להסדרת ההתיישבות הצעירה יוגש מחדש

קרא עוד