סגור

מרצה בעברית מתנגדת ללימודי חיילים במדים: "חושבת על הסטודנטים הפלסטינים"

פרופ' ליאת קוזמא, מהחוג ללימודי האסלאם והמזרח התיכון באוניברסיטה, הסבירה בפייסבוק מדוע אסור להעביר תכנית הכשרה לחיילי מודיעין למוסד שבו היא מלמדת: "פוגע באופן מהותי במה אפשר ומה אי אפשר לומר". בהמשך היא מחקה את הפוסט

משה ויסטוך, חדשות כיפה
כ באדר ב'
,
27 במרץ, 2019 12:49
האוניברסיטה העברית. למצולמים אין קשר לכתבה

האוניברסיטה העברית. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: פלאש 90. הדס פרוש

האם יש לאסור על חיילים במדים ללמוד באקדמיה? לפי מרצה באוניברסיטה העברית, מהחוג ללימודי האסלאם והמזרח התיכון, המציאות שבה חיילי מודיעין יעברו תכנית הכשרה במוסד שהו היא מלמדת, הינה בעייתית.

"מה בעצם בעייתי ב-150 חיילים במדים בחוג ללימודי האסלאם והמזרח התיכון באוניברסיטה העברית?", שאלה ראש מרכז לבציון לחקר האסלאם באוניברסיטה העברית, פרופ' ליאת קוזמא, בדף הפייסבוק שלה ומיד ענתה.

"קבוצה של עשרות חיילים במדים בשיעור", טענה, "משפיעה על הדינמיקה הכיתתית, וזו היתממות להניח 'שתכני הלימוד לא יושפעו במילימטר', כפי שנאמר על ידי הנהלת האוניברסיטה". קוזמא חילקה את הבעייתיות מבחינה לשניים וכתבה כי היא "חושבת כאן על הסטודנטים הפלסטינים שלנו, אבל לא רק - ללמוד בכיתה מעורבת, של חיילים ואזרחים על ההיסטוריה של המזרח התיכון, פוגע באופן מהותי במה אפשר ומה אי אפשר לומר".

הפוסט שנמחק

הפוסט שנמחקצילום: צילום מסך

הבעיה השנייה לשיטתה, "נוגעת למחקר שלנו ולשיתופי הפעולה הבינלאומיים שלנו", זאת מכיוון שלדבריה, "הלגיטימציה של חקר המזרח התיכון בידי ישראלים נשענת גם על העובדה שהמחקר לא משרת ישירות את הממסד הביטחוני. ההשלכות של הצעד הזה על הלגיטימציה של החוג שלנו ושל המזרחנות הישראלית בכלל תהיינה קשות".

יש לציין כי המרצה מחקה את הפוסט שכתבה, אך רקטור האוניברסיטה העברית, פרופ' ברק מדינה, התייחס לדברים בראיון לתכנית קלמן - ליברמן בכאן רשת ב' ואמר כי "המרצים לא התייחסו למקרים של חיילים שבאים במדים. מדובר בקבוצה שלומדת באוניברסיטה במסגרת ההכשרה הצבאית. הטענות עולות בקרב מיעוט קטן של מרצים. יש לנו אחריות חברתית, אנחנו מוסד ציבורי ויש לנו אינטרס ציבורי. אין שום בעיה עם מדים. יש מי שרוצה לחפש אותנו, אולי זה קשור לעמדה הנחרצת שהבענו בנושא לארה אל קאסם. אנחנו לא גוף פוליטי".

בארגון אם תרצו תקפו את המוסד ואת דברי המרצה. יו"ר התנועה, מתן פלג, אמר כי "משהו רע מאוד עובר על האוניברסיטה העברית בתקופה האחרונה ועל הנהלת המוסד לקיים בדק בית רציני בקרב המרצים המלמדים בה. לא יכול להיות שכל כמה חודשים מתגלה סיפור חדש על מרצים שחיילי צה"ל מפריעים להם בעין. אנחנו חיים במדינת ישראל, בעלת הצבא המוסרי ביותר בעולם. הצביעות הזו נגד חיילי צה"ל בלתי נסבלת וחייבים להילחם בכל אנטגוניזם וצרות עין כלפי חיילים וסטודנטים לובשי מדים. אוי לאותה בושה".

27.03.2019

1. מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו (יובל)

בושה וחרפה
בושה וחרפה שזו מרצה באוניברסיטה העברית

דווח על תגובה לא ראויה
27.03.2019

2. הגיע הזמן שבנט יראה שהוא גבר... שר החינוך -תעיף אותה!!!! (אריה)

דווח על תגובה לא ראויה
27.03.2019

3. שונא את התגובה אבל היא מאד עניינית (לצערי) (כץ)

דווח על תגובה לא ראויה
27.03.2019

4. מה הם אוכלים ? (יעקב)

דווח על תגובה לא ראויה
27.03.2019

5. אמת לאמיתה (רועי)

דברי טעם. האוניברסיטה איננה גוף צבאי. אפשר להקים מכללה צבאית כמקובל בארצות אחרות. לא היינו רוצים שפרופסורים ינהלו את הצבא כמו שעושים רבנים המקבלים את שכרם מקופת המדינה - כמו דרוקמן ורבנים לא מעטים בישיבות ההסדר.

דווח על תגובה לא ראויה
27.03.2019

6. בואי לאוניברסיטת ביר זית (פראיה)

תרגישי ממש בבית

דווח על תגובה לא ראויה
27.03.2019

7. פשוט עצוב -במדינת ישראל. להגן עליה ולאכול "קש" (לילי)

דווח על תגובה לא ראויה
27.03.2019

8. אם אנשים שלובשים מדים המגינים על המדינה נאלצים לפשוט אותם בכניסה לאוניברסיטה, שיואילו בטובם גם לדרוש מסטודנטיות מוסלמיות להוריד חיג'אב (זה לא מוסד דתי אלא אקדמי. ואני לתומי חשבתי שלאקדמאים פחות חש)

דווח על תגובה לא ראויה
27.03.2019

9. אכפת לך מהסטודנטים הפלסטיניים? שילמדו באוניברסיטה פלסטינית (ולי אכפת מהסטודנטים הישראליים. אגב, המרצה גם מקבלת את שכרה מ)

דווח על תגובה לא ראויה
27.03.2019

10. לירדן לוי - המרצה כמובן טועה. מכיוון שזה מוסד אקדמי זה לא אמור לעניין אותם מה אנשים לובשים (ולמה שזה ישנה מה שמרצים? חשבתי שבאקדמיה אמורים להציג עובדות )

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2019

11. לא צריך להגזים (גוזמא)

קצת מגזימה
צריכה לשכנע את ההנהלה ואם אינה מצליחה , יש מקומות אחרים בהם יכולה להרצות

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2019

12. נטו היגיון: (נתי)

אם הבעיה היא מה אפשר לומר באופן חופשי בכיתה, היה צריך לאסור גם כניסה של פלסטינים- כי אין שום ספק שנוכחות של אנשים ממוצא ערבי תשפיע על איך מדברים על נושאים ערביים בצורה חופשית.
אז נאסור גם עליהם להגיע. בשם 'חופשיות הדיבור'.
ואז על דתיים באנתרופולוגיה של דתות.
ועל נשים בשיעורי מגדר.
מה נסגר איתכם?

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2019

13. מרצה באוניברסיטה (חביבה)

ממתי מרצה מחליטה על לבוש? הדעות הפרטיות שלה שתשמור בבית. שתתבייש שלא מכבדת חיילעם שמגינים על כך שתוכל ללמד ולא להילחם. כולם צריכים להילחם או להתנדב ולקצץ למי שלא זכויות ביטוח לאומי כך ירגישו לא לדבר רעה על מדינת ישראל. יש מלא מדינות איסלמיסטיות מסביב בגלל כמוה יש ריחוק וניתוק! מחר תתלונן על לבוש חושפני של בנות הרי אין לזה סוף.

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2019

14. תרגיעו (אלה)

המרצה הביעה דעה שקולה ומנומקת. אפשר לא להסכים ולהביע דעה נגדית מנומקת. אבל הממגיבים המוחים לא טרחו אפילו לקרוא את הפוסט ופצחו בנביחות והתקפות לא לעצם העניין. צבא הגנה לישראל לא זקוק להגנה, האקדמיה בישראל ושיח חברתי כן.

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2019

15. קודם שיבדקו כמה טרוריסטים לומדים שם... (אזרחית)

מעניין שלמחבלים מתוך הכלא מאפשרים ללמוד, שלא לדבר על תומכי טרור...
יותר פשוט להגיד את האמת שהמחקר ממומן ע"י שונאי ישראל זו הבעיה

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2019

16. החיילים שלנו שומרים גם עליהם (שרון)

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2019

17. אקדמיה =מוסד לימודי שיוויוני?ללא הבדל מין גזע ודת? (חיה)

חשבתי שבאקדמיה לומדים אנשים משכילים ששמים את דעותיהם בצד ומתעסקים במחקר נקי ועובדתי ללא נגיעות אישיות ופוליטוית ומי שיש לו כאלו שומר אותן לעצמו ומכבד את הקולגות שלו באשר הם!
ברור שכבני אדם אנושיים אנחנו שואפים לקבל את כולם כולל הזר והמוזר
האם הלאום שלך זר או מוזר ???איזה סוג מרצה את??

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2019

18. הגברת מוזמנת ללמד בביר זית תגידי זו אוניברסיטה עברית או ערבית בושה וחרפה בכלל שאת חושבת על כך (צדוק התקוה)

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2019

19. חיילים במדים באוניברסיטה (גיורא אלון)

יש מרצים החושבים שהם נראים אינטלקטואלים יותר אם הם נגד סמלי האוניברסיטה והמדינה. גישה שטחית, פתטית עד כדי רחמים. זאת מדינת ישראל, אלה החיים שניכפו עלינו - להיות חיילים בכל השנה, עם או בלי מדים. חיים אשר נכפו עלינו על ידי אלה או הדומים לאלה שאותם מרצים "אינטלקטואלים בגרוש" רוצים לרצות. בושה להם, ובושה לאוניברסיטה המנסה בדברי חלקלקות לצאת נקי מהעניין.

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2019

20. נאמנות למדינה. (חיימון)

מי משלם את שכרך,מי לא ישן ומגן עלייך ועל משפחתך בלילות.....התשובה פשוטה,מקבלת שכר מהרשות הפלשתינאית,ומחבלי הרצח והזדון הם שומרייך.
מי שמך לשופט מחליט,מי יילמד וכיצד...???.נראה ששטיפת המוח השמאלנית,האנטי יהודית בלבד,העבירה אאתכם על דעתכם.מוכנים להקריב את נמדינה ובניה,ךמען חלומות הזויים,רק כדי להצדיק את עמדתם הנפלולית.
מזמן איבדתם את הגה השילטון,כי מאס העם בכם ובדרככם הנלוזה,בעזרה לאוייב המנסה להשמידנו,כנגד בניי עמכם,ואוליי הוצאתם עצמכם מכלל ישראל,ולכן תעדיפו את מבקשיי רעתכם ונפשכם,על פניי אחיכם.
בתקווה לשר חינוך שפוי וריאלי שייקצץ לכם בנטיעות,ויסדיר את כל מדיניות השמאל,בכל מוסדות החינוך במדינה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרבנית רחל קרן צילום: באדיבות המצולמת

נשים לומדות תורה, ועל המדינה להכיר בכך | תגובה לרב אבינר

קרא עוד