סגור
בחירות ברשויות המקומיות סיקור מיוחד בכיפה

מפץ פוליטי בקרית ארבע: המועמד המוביל פורש

המועמד המוביל לראשות המועצה פורש לטובת תמיכה בקב"ט הוותיק של היישוב היהודי בחברון, אליהו ליבמן, שמסר: "בשורה גדולה לתושבי העיר"

יהונתן קליין
טו בתשרי התשעט
,
24 בספטמבר, 2018 19:45
אליהו ליבמן

אליהו ליבמןצילום: הלל מאיר

דרמה פוליטית  בקרית ארבע-חברון ערב חג הסוכות. ישראל ברמסון, המועמד המוביל לראשות המועצה, שבבחירות האחרונות זכה במחצית מהקולות והפסיד ב-67 קולות בלבד. הודיע במפתיע על חבירה לאליהו ליבמן והצטרפות לסיעה אחת לטובת האחדות בקרית ארבע. איחוד זה בא בעקבות קריאתו של אליהו ליבמן שקרא לחבירה של כלל המועמדים לראשות המועצה והסיעות השונות להתאחד לפני הבחירות. גורמים בקרית ארבע מעריכים כי הקריאה לאחדות תסחוף ציבור רחב וכי יש עוד מועמדים וסיעות השוקלים להצטרף.

אליהו ליבמן, סגן אלוף במילואים, מכהן כקב"ט חברון מזה 26 שנים, גדל ביישוב היהודי בחברון, משפחתו מראשוני קרית ארבע והוא זכה לאות הערכה מטעם הרמטכ"ל לאחר שהוקפץ לסייע לקרב בציר המתפללים בחברון והתנדב לשמש כפתיון ירי  עבור המחבלים כאשר נכנס עם הרכב שלו לתוך הסימטה הצרה. לפני כשנתיים העיד ליבמן במשפטו של אלאור אזריה ולימד עליו סנגוריה. דבר ריצתו של ליבמן לראשות המועצה פורסם לראשונה ב'כיפה', והוא זוכה לתמיכה רבה מחלקים שונים ומגוונים בקרית ארבע. 

ממטה ברמסון נמסר בתגובה כי: "המדובר בהחלטה קשה ולא פשוטה, אך בסופו של יום הכמיהה של הציבור לאחדות מחייבת את כולנו לתת דוגמא אישית. אני מאמין כי  הציבור בקרית ארבע ידע להעריך את גודל האחריות וההקרבה לאור הצורך העליון באחדות"

ממטה אליהו ליבמן נמסר: "בשורה גדולה לתושבי העיר. ישראל ברמסון התגלה כאיש ציבור מהמעלה הראשונה שטובת הציבור לעיניו ולא טובתו הפרטית. כמובן ידינו קוראות לשאר המועמדים והסיעות לחבירה לסיעה אחת וכך בלב אחד כולנו כאחד נלך ביום הבחירות לקלפי, ונצביע בעד האחדות שתנצח" 

25.09.2018

1. מרגש (אב)

מרגש לשמוע שיש אדם כזה בפוליטיקה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר יולי אדלשטיין באולפן כיפה צילום: כיפה

אדלשטיין: ליל הסדר עם המשפחה בפסח - בספק

קרא עוד