פרוייקט הסקי הדתי

מעלעל

עלוני השבת מתהדרים בראיונות חג, במדורים מיוחדים ובהמון המון פרסומות, עולם קטן מנסה להחזיר את דני רובס בתשובה ואחרי שבט היובל, גם שבט התחיה חוגג יובל. סיכום עלוני החג

אלנתן זכריה, כיפה 12/10/14 16:14 יח בתשרי התשעה

כיפה, צילום: כיפה
כיפה, צילום: כיפה

ספיישל חג

גם בחג הזה התהדרו עלוני השבת בעמודים נוספים וחגיגיים כדי לתת לכם מה לקרוא גם בשבת וגם בחג, למרות שתמיד נגמר מה לקרוא כבר בדרשת החג של רב בית הכנסת.

עולם קטן יצא שוב בשני חלקים, שאמנם היו מעניינים אבל לא הביאו משהו מעניין במיוחד. שבת בשבתו הוותיק שינה את הפורמט המקופל שלו והפך לרגע לעלון עם עמודים רגילים ורחבים במיוחד, מה שהכריח את העורך לשנות את הפונט לפונט רחב מדי שיצא מצחיק בחלק מהעמודים כמו בטור של בראון דסברג.

מה שהיה מגוחך במיוחד בשבת בשבתו היה רצף של 11 (!) עמודי פרסומות כשכל אחת מתפרסת על עמוד מלא. פשוט מיותר. מצב הרוח הוסיף לעמודי הידיעות שלו גם חלק מיוחד של ידיעות על חג הסוכות בשם '24/6 ושמחת בחג הסוכות'. קרוב אליך הוציא (סוף סוף) רשימה מסודרת ומבוארת של כל המקומות בהם חוגגים את שמחת בית השואבה בחסידויות השונות ואפשר להמון יהודים למצוא את המקום בו ירקדו קבל עם וקיגעלים בחול המועד.

ראיון חגיגי

ראיונות חג הם דבר מקובל לא רק אצל אחינו בעיתוני החול, אלא גם אצלנו במגזר. בישראלי הגישו ראיון עם הרב ישראל מאיר לאו, הרב הראשי לשעבר, שהיה ברובו מעניין אבל היה מעט נדוש עם נושאים שחוזרים על עצמם בראיונות איתו כמו הילדות שלו בשואה וכו'. אבל בכל זאת, זה הרב לאו. אין דבר כזה ראיון משעמם עם הרב לאו. בשביעי ראיין ישי פרידמן את שר השיכון אורי אריאל בראיון תוקפני במיוחד על העתיד של מפלגת 'הבית היהודי'. ניסיון נואש של פרידמן להוציא איזשהו סקופ מפיו של השר עולה לו במעט חוסר פאסון כשאריאל עונה לו תשובה מעט לקונית, כאילו אומר לו "הנה, קיבלת מה שרצית?". בכל מקרה, הראיון מעניין והכתיבה של פרידמן זורמת וכיף לקרוא אותה.

(צילום מסך)

בעולם קטן (חלק 2) היו שני ראיונות - אחד עם ח"כ משה גפני, ראיון פוליטי מעולה שמצליח להוציא מגפני את דעתו על מיטב נושאים מענייני היום בראי העין החרדית וראיון שני עם היוצר דני רובס. הראיון עם רובס, איך לומר זאת בעדינות, לא להיט. לא רק שרובס לא מעניין מספיק כאדם, אלא שהמראיין לא מפסיק לקחת אותו לנישה הדתית-אמונית ורובס מתעקש "אני לא אדם מאמין". אני מבין את הצורך להכניס את העניין הדתי בעלון שבת אבל אחרי ששאלת בהתחלה את הבן-אדם אם המקרים שקרו לו בחיים קשורים אצלו לאמונה והוא עונה לך שאין לו שום קשר לאמונה, ואחרי ששאלת אותו "אם אתה לא אדם מאמין, יש לך תזה חלופית לפחות?" והוא עונה לך שלא - מה גורם לך לשאול אותו שוב אחרי מספר שורות אם הוא לומד תורה באופן מסודר ולהגיד לו שהוא לא מכיר את היהדות מספיק טוב. אתה מנסה להחזיר אותו לתשובה על גבי העלון?

שבט התחיה חוגג יובל

בשנה האחרונה שמחו הוריי, בוגרי שבט 'היובל' שנקרא על שמה של שנת החמישים להיווסדה של תנועת בני-עקיבא, לקבל הזמנה לחגוג ביחד עם שבטי היובל מכל הארץ את חגיגות יום ההולדת ה50 שלהם. גימיק נחמד, שבט היובל חוגג יובל. השבוע התפרסמה מודעה על כך שגם שבט 'התחיה' חוגג יובל שנים עם בני עקיבא. מה ראתה ההנהלה של בני עקיבא להתחיל לחגוג יובלים לכל השבטים, גם כשהם לא רק 'שבט היובל'? הייתי אומר כסף של זוגות שכבר ביססו את עצמם מבחינה כלכלית ומול העיוורון של כמה רגעי נוסטלגיה יתרמו כמה שקלים לתנועה, אבל אתם הייתם אומרים שאני ציניקן חסר תקנה - אז אני לא אגיד. בכל מקרה, כמו בשנה שעברה גם השנה מצב הרוח מפרסמים במקביל טור (בינתיים היה רק פעם אחת, אז אני לא יכול להגיד שהוא קבוע), מדבריהם של בני השבט. הפעם הטור היה מפרי עטו של בוגר שבט 'התחיה' ושר החינוך - הרב שי פירון.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר