סגור

מעלה אדומים: אישור עקרוני של בניית 20 אלף דירות

מעלה אדומים תזכה לתוספת של אלפי יחידות, בכפוף לאישור הגורמים המדיניים. השר גלנט: "עלינו לבסס אחיזה במקומות בעלי חשיבות אסטרטגית ולאומית". האיחוד הלאומי: "מקווים שזו לא תהיה ידיעה עיתונאית אלא מעשית"

חדשות כיפה
יט בחשון התשעט
,
28 באוקטובר, 2018 8:15
מעלה אדומים

מעלה אדומיםצילום: Hadas Parush/Flash90

אחרי תקופה ארוכה בשל חשש מעימותים מדיניים, ביום חמישי האחרון נחתם הסכם לבניית אלפי יחידות דיור במעלה אדומים. מדובר בהסכם פיתוח כוללני בין משרד הבינוי והשיכון ועיריית מעלה אדומים, לבניית אלפי יחידות דיור בעיר במהלך השנים הבאות. כך פורסם הבוקר ב'ישראל היום'.

עם חתימת ההסכם יהיה אפשר להתחיל בעבודות הפיתוח אשר יאפשרו את בניית 470 יחידות הדיור שלהן יש אישור מדיני. יתרת יחידות הדיור בהסכם, העומדת על קרוב ל־20 אלף יחידות דיור, מותנית באישורי הגורמים המדיניים. 

השר יואב גלנט אמר: "אני מברך על חתימת ההסכם הכוללני שיוביל לפיתוח ולהגדלת כמות האוכלוסייה במעלהאדומים באופן משמעותי. נוסף על יחידות הדיור החדשות, יוקמו בעיר גם מוסדות ציבור וחינוך ובהם בתי כנסת, בתי ספר וגנים, מתנ"סים ואולמות ספורט. עלינו להמשיך לבסס את האחיזה במרחב ירושלים,ממעלה אדומים במזרח ועד גבעת זאב במערב, מעטרות בצפון ועד מרחב בית לחם וקבר רחל בואכה אפרת וגוש עציון.אלו מקומות בעלי חשיבות היסטורית, אסטרטגית ולאומית".

עוד הוסיף: "שטחי יהודה ושומרון אינם נכס סחיר בראייה הביטחונית, והם עתידים לשרת את ביטחון המדינה, גם מול איומים ממזרח, אשר חלקם צפויים וחלקם בלתי ידועים. במעלה אדומים אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא יחד עם ראש העיר בני כשריאל, ונמשיך לפעול לחיזוק העיר. עלינו להמשיך לשמור על יהודה, שומרון ובקעת הירדן בשליטה מלאה ולחזק את ההתיישבות בחבלי ארץ אלו". 

מפלגת האיחוד הלאומי בתגובה: "צעד חשוב וראשוני  בהחלת ריבונות ובנייה מאסיבית במעלה אדומים בפרט וביהודה ובשומרון בכלל. אחרי כמעט עשור ללא בנייה בגושי התיישבות, המאבק השתלם ויש להמשיכו בכל הכוח. אנו מברכים את החלטת הממשלה על הצעד החשוב והנחוש הזה. אנו מקווים שזו לא תהיה ידיעה עיתונאית אלא מעשית".
 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: shutterstock

מודרנה הגישה בקשה לאישור החיסון: "ערוכים להפיץ בתוך 24 שעות"

קרא עוד