סגור
בחירות ברשויות המקומיות סיקור מיוחד בכיפה

מסתמן: רק משה ליאון יוכל להרכיב קואליציה

תמיכה גורפת של סיעות החרדים והדתיים הלאומיים במשה ליאון. ברקוביץ' יקבל ככל הנראה תמיכה מפתיעה מהפלג הירושלמי אך זה לא יעזור לו כדי להקים קואליציה ירושלמית

מירב כהן
כב בחשון התשעט
,
31 באוקטובר, 2018 10:53
המועמד לראשות עיריית ירושלים, משה ליאון

המועמד לראשות עיריית ירושלים, משה ליאוןצילום: יונתן זינדל/פלאש 90

מערכת הבחירות בירושלים לא הגיעה לסיומה. בעוד שבועיים יתקיים הסיבוב השני לראשות העירייה בו יתחרו משה ליאון ועופר ברקוביץ. המירוץ לקולות חברי המועצה ולירושלמים שבחרו באלקין ודייטש החל. 

ככל הנראה מבין חברי הקואלציה, אלו הסיעות שעומדות לתמוך במשה ליאון. החרדים, דגל התורה (6) וש"ס (5) כבר הביעו תמיכה במשה ליאון. גם הליכוד (מחל) עם קול אחד בלבד יתמכו ככל הנראה בליאון. המפלגות הדתיות הבית היהודי ומאוחדים (כל אחד עם 2 קולות במועצה) גם הם עומדים להביע תמיכה בליאון. 

אגודת ישראל של ליצמן (3) קיבלה מכה קשה כשקיבלה רק חצי מקולות הליטאים ויאלצו לבחור בין המלכת המועמד של דרעי ויריביהם החרדים, לבין המועמד החילוני. 

במפתיע, הפלג הירושלמי, הזרם החרדי הקיצוני, (2) יתמוך בברקוביץ' החילוני. חביליו עמד וימשיך לעמוד לצד ברקוביץ וכמובן סיעת התעוררות (6) ומרצ (3). אך כל אלו לא יספיקו למועמד הצעיר כדי להקים קואליציה בעידן שאחרי ברקת. 

כך, שככל הנראה, יצטרך לקרות משהו מאוד יוצא דופן כדי שמשה ליאון לא יהיה ראש העיר הבא

הקולות בירושלים

הקולות בירושליםצילום: ללא

01.11.2018

1. הציונות הדתית תלך עם ברקוביץ כי היא יודעת מה טוב לעיר (אלחנן)

הכתבת כנראה לא מבינה וחושבת שאנחנו בירושלים עובדים כמו הפוליטיקה הארצית. הליכוד עשה הסכם עודפים עם התעוררות, אז מה פתאום שתמוך בליאון? הציונות הדתית תלך עם ברקוביץ כי היא יודעת שזה עסון יהיה אם יבחר ראש עיר מושחת שמנוהל על ידי דרעי המושחת.
כבר הספידו את ברקוביץ כמה וכמה פעמים. בבחירות 2015 המפלגות החרדיות היו רק 40% ובשביל הנצחון צריך רק להעלות את אחוזי ההצבעה.
אחרי שברקוביץ' יקח, כולם ירצו בשביל מנעמי השלטון להיות עמו בקואליציה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה צילום: נתי שוחט, פלאש 90

"אנחנו במדרון חלקלק, העלייה בתחלואה עלולה להוביל למצב חירום"

קרא עוד