סגור

מסתמן: קופות גן החיות התנ"כי בירושלים ייסגרו בשבת

לאחר מאבק בן שנה על פעילות גן החיות בשבת, הוחלט כי במקום הקופות יוצבו עמדות אוטומטיות, "מצד אחד מדובר בכישלון למי שציפה לסגירת גן החיות בשבת, אך מצד שני הוא מרחיק את חילולי השבת מהפרהסיה הציבורית"

חדשות כיפה
כב באייר התשעח
,
07 במאי, 2018 15:55
הקופות ייסגרו בשבת? גן החיות התנ"כי

הקופות ייסגרו בשבת? גן החיות התנ"כיצילום: פלאש 90

קופות גן החיות התנ"כי בירושלים ייסגרו בשבתות ובמקומן יוצבו עמדות אוטומטיות, כך פורסם בשבוע שעבר ברשת "קו העיתונות" החרדית.

בוועדת הרבנים לענייני השבת יצאו בשנה האחרונה נגד פתיחת המתחם בשבת ואף איימו בחרם על המקום.

לאחר דין ודברים עם עיריית ירושלים, הוחלט לאחרונה כי הגן ימשיך לפעול בשבת, אך ככל הנראה הקופות ייסגרו ומי שיהיה מעוניין לרכוש כרטיסים יעשה זאת בעמדות האוטומטיות שיוצבו באזור.

איום בחרם גרם להסכם פשרה לפיו גן החיות התנ"כי בירושלים יישאר פתוח בשבתות, אך הקופות המאוישות ייסגרו לטובת קופות אוטומטיות שיוצבו במרחק מסוים מהמקום, כך דווח לפני מספר ימים ברשת "קו עיתונות".

גורם המעורה בפרטים אמר ל'ישראל היום' כי "מצד אחד מדובר בכישלון למי שציפה לסגירת גן החיות בשבת, אך מצד שני הוא מרחיק את חילולי השבת מהפרהסיה הציבורית. אנחנו לא אחראים למה שאנשים פרטיים עושים. התפקיד שלנו הוא לדאוג שלא יהיו חילולי שבת במרחב הציבורי, ואת הנקודה הזו ההסכם בא לפתור".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "העירייה מובילה מהלך נרחב של שירותים דיגיטליים ומקוונים לטובת שיפור השירות. אחד מתחומי הטיפול הינו בתחום רכישת כרטיסים לאירועים ולמוסדות התרבות והספורט בעיר באמצעות מערכות דיגיטליות, כמקובל בכל העולם וברחבי הארץ. בימים אלה מוצבים מכשירי כרטוס מתקדמים בגן החיות התנכ"י. הפרויקט מבוצע בתיאום ובשיתוף פעולה עם המוסדות".

06.07.2019

1. פגיעה בציבור החילוני זה רוע טהור (חיים)

פשוט רוע טהור לפגוע ככה בציבור שרוצה להינות משבת בדרכו שלו, צרות עין של גרמים שלא מוכנים לקבל את זה שמישהו לא מתנהג כמוהם.
בהתחלה שמו את מוכר הכרטיסים בבוטקה מאולטר במקום במזגן, ועכשיו מעלימים כליל את האיש שעוזר בקופה.
במקום להתעסק בחייהם שלהם, מדובר באנשים ששואבים הנאה מפגיעה בציבור החילוני. שכחו את חשיבות ואהבת לרעך כמוך, ומעדיפים עיקרון מומצא של “קדושת השבת״. אתם מאמינים באלוהים? תנו לשמור בעצמו עם הקדושה אם זה מעניין אותו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מעלעל צילום: shutterstock

ה'מעלעל' חוזר: מי השתלט על הפרסום בעלוני השבת?

קרא עוד