מסתמן: השוטרים מאום אל-חיראן לא יועמדו לדין

מחוות דעת של מח"ש, שהועברה לפרקליטות המדינה, עולה כי השוטרים שירו למוות ביעקוב אבו אלקיעאן לא ייענשו. ההמלצה צריכה לקבל את אישורם הסופי של היועמ"ש מנדלבליט. כזכור באירוע, שהוכרז תחילה כפיגוע דריסה, נהרג השוטר ארז עמדי הלוי ז"ל

משה ויסטוך 08/08/17 17:23 טז באב התשעז

מסתמן: השוטרים מאום אל-חיראן לא יועמדו לדין
שוטרים באום אל חיראן, צילום: פלאש 90. הדס פרוש

השוטרים שירו למוות ביעקוב אבו אלקיעאן, באירוע הפינוי האלים באום אל-חיראן בינואר האחרון, לא יעמדו לדין. כך עלה היום (שלישי) מחוות הדעת של המחלקה לחקירות שוטרים שהועברה לפרקליטות המדינה.

לפי חוות הדעת ולאור ממצאי בדיקת החוקרים, נמצא שאין הצדקה להעמיד את השוטרים לדין וכעת מיש אמור לאשר באופן סובי את ההמלצה הם פרקליט המדינה שי ניצן והיועמ"ש אביחי מנדלבליט.

כזכור, לפני כשבעה חודשים כוחות משטרה כיתרו את הכפר הבדואי הבלתי חוקי במטרה לפנותו. לפנות בוקר נסע אלקיעאן ברכבו ומסיבה שאינה ברורה דרס למוות את השוטר ארז עמדי הלוי.

תחילה הודיעה המשטרה כי מדובר בפיגוע דריסה, אך בהמשך נחשף סרטון שתיעד את האירוע ודו"ח של מח"ש קבע כי לא מדובר באירוע לאומני. המחלוקת שעדיין לא נפתרה היא האם התושב הבדואי נורה איבד שליטה על רכבו ודרס את השוטרים, או שקודם הוא נסע לכיוון הכוח ורק לאחר מכן נפתחה לעברו אש.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר