סגור

מספר שיא של מתגייסות דתיות

נתוני הגיוס מצביעים על מספר שיא של גיוס בנות דתיות דרך מסלול גרעיני המדרשות. הרב אוהד טהרלב, ראש מדרשת לינדנבאום: "לא מופתעים מהמספרים".

יהונתן קליין
כג בתשרי התשעט
,
02 באוקטובר, 2018 15:51
גיוס בנות. אילוסטרציה

גיוס בנות. אילוסטרציהצילום: פלאש 90. דובר צה"ל

בכנס פתיחת שנה לבנות המדרשות המתגייסות שנערך היום ע"י האגף הבטחוני חברתי בצה"ל, בהובלת סמנכ"ל וראש האגף משה צין ומנהל חטיבת הגיוס אודי דרור, הוצגו נתוני הגיוס המצביעים על מספר שיא של גיוס בנות דתיות דרך מסלול גרעיני המדרשות, ועליה של 15% בהשוואה לאשתקד.

הרב טהרלב: "בכל שנה בשנים האחרונות מדברים על גיוס שיא של בנות דתיות לצבא, וכולם מנסים לנתח את המהפכה שעבר המגזר. בשנה האחרונה הבנות היו במוקד השיח התקשורתי והמגזרי שעסק בגיוס הבנות הדתיות, ולכן אנחנו לא מופתעים מכך ועדיין מתרגשים בכל פעם מחדש".

"במדרשות אנו מכשירים את הבנות לטוב ולחסד שבין עץ הדעת לעץ החיים - גם לימוד תורה וגם לתרום למדינה. כשחיילים וחיילות מתגייסים ישנה תרומה הדדית, ומתוך כך גם תמורה הדדית, בין החייל לבין הצבא. הכנת הבנות לשירות הצבאי מתוך לימוד תורה אמיתי ומשמעותי, ואפשרותן להתגייס במסלול ייעודי המאפשר שמירה על אורח חייהן, מאפשר להן לשרת שירות משמעותי ולתרום בצורה הראויה ביותר לצה"ל ובמקומות החשובים ביותר בו. לא סתם רבות הבנות שממשיכות לקצונה ואף חותמות קבע".

הגידול במספר הבנות שהתגייסו דרך מסלול המדרשות, משתקף השנה גם ברישום השיא למדרשת או"ת לינדנבאום מבית אור תורה סטון, שהייתה הראשונה להקים מסלול המשלב לימוד תורה לנשים וגיוס לצה"ל, וכיום פועלת בירושלים, וגם בשלוחותיה בלוד ובכרמיאל. בשנים האחרונות, כ-95% מהבנות הלומדות במדרשה מתגייסות לצבא. מעל 20% מהבנות בכל מחזור במדרשה יוצאות לקצונה ועוד כ-30% חותמות קבע. כך במחזור האחרון של המדרשה שמנה כ-100 בנות, יש 21 קצינות.

לפי נתוני האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון, השנה יש מספר שיא של גיוס בנות דתיות דרך מסלול גרעיני המדרשות בהובלת האגף. כ-308 בנות דתיות התגייסו עם פתיחת שנת תשע"ט לצה"ל. מדובר בעליה של כ-15% בהשוואה לאשתקד, ושל מעל ל-100% בהשוואה לשנת 2014. כ-20% מבוגרות המסלול יוצאות לקצונה.

02.10.2018

1. סיבה ומסובב (עידן הנבואה)

מה שחשוב שכל הגברים החרדים יתגייסו .כל הזמן ישש תלונות על אייזנקוט וכל האלופים השמאלנים אבל הלו מי נתן לשמאל להישתלט על כל מוקדי הכח אם לא הגמרא שממאנת לתת פרשנות אוונגרדית פורצת מישתלטת וניפלאה. אהרון ברק ניזון מהגמרא לא סתם הפילו את המיזרחים לגמרא ואחרי זה את המיתנחלים. ברק לא מאמין באלוהים הוא חילוני קיצוני אז לא רוצה שהאמונה תיתערב. על כן יש להביא מהפכה אמונית אדירה מאוד שמפרשת את המאה 21 ולא נירתעת ממנה לגטאו כה גלותי.
לסיום כפרה לאבא שירון קטן.
פפוש עיוני אתה בכסא הכבוד
יאללה ממוש בוא ותמלא אותנו בהוד.
נשיר לך עם הכרובונים השרפים וחיות הקודש
תמיד תמיד מדי יום וגם כל שנה וחודש.

דווח על תגובה לא ראויה
03.10.2018

2. אין יתכן דתיה עם איסור תורה? (בבציק)

https://winners-master.s3.eu-central-1.amazonaws.com/styles/item_teaser/s3/sale_105/199_1.jpg?pPR.gdyZo7hZqiSe9KURafIP6XOnJk.q&itok=jDHifFQP

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2019

3. להיכן הגענו? כנראה שגיוס של בנות השומרות תורה ומצוות, יצא מידי גדולי ישראל ורבנים ומנהיגים של החרדים ועבר רק לידי העסקנים - אוי לאותה בושה. תחזרו למו (מבין????)

להיכן הגענו? כנראה שגיוס של בנות השומרות תורה ומצוות, יצא מידי גדולי ישראל ורבנים ומנהיגים של החרדים ועבר רק לידי העסקנים - אוי לאותה בושה. השתנו הזמנים חיים חדשים, או שמא השתנו המקורות, גדולי ישראל אינם מדווחים ואינם יודעים מה שקורה באמת, מפני שקורה אחד הדברים התמוהים ביותר, לא שומעים את קולם של גדולי ישראל כמו המועצת ומנהיגי הדור והגר"ח וכו' והכוונה בעיקר מרבני ומנהיגי אגודת ישראל ודגל התורה בכל הקשור ל"גיוס בנות". הכל יודעים כי מדובר בנושא שגדולי ישראל מכל החוגים מסרו את נפשם על הענין הזה, והנה זה כמה שנים שלא שומעים אותם!!!! וכאשר עוצרים בנות כשירות השומרות תורה ומצוות מפני שלא התגייסו לשמד וזימה של צה"ל, הם ממלאים פיהם מים, והכוונה לעסקנים ולרע-בנים.

האם באמת השתנו הזמנים? האם בשל פוליטיקה פנימית מותר להפקיר נושא וענין שכזה? של יהרג ואל יעבור? הכל יודעים כי בכל הקשור לגיוס בנות אין כאן ענין של יותר דתיה או חרדית, כל בת ישראל שאינה רוצה להתגייס חייבים לסייע לה, במיוחד כאשר מדובר בבנות שהן בעלות תשובה או בנות שמשום מה הסתבכו טכנית, איך יכול ח"כ חרדי [כמו אלו הרשעים מיהדות התורה] או מי שיושב במועצות גדולי התורה, לישן בלילה כאשר עוצרים בחורות צנועות וכשרות כאלה? מדוע לא שומעים היום אותם רבנים יוצאים בקול רם ונאבקים לעצור בעד הנגע הזה שמתרבה לאחרונה יום אחר יום שעה אחר שעה רח"ל מדוע-עעעעעעע?

נכון שנמצא גם בנות לא דתיות שקופצות על הטרמפ הזה, אבל האמת היא כי מבחינתנו ע"פ פסק של מרן החזון איש זצ"ל והרב מבריסק זצ"ל ועוד ועוד... כל בת ישראל דתיה ולא דתיה אסור לה לשרת בצבא של זנות ברבים וכו' וחייבים לסייע לה אם אינה רוצה להתגייס ובמיוחד כאשר היא מנמקת זאת מסיבות דתיות.

העסקנים החשובים המוסרים נפשם יום יום על ענין גיוס בנות, השתלטו על הענין, וכוונתם טהורה 100% הם עושים זאת אך ורק למען מטרות האמת, אבל בלעדיהם היה הנושא מופקר לגמרי, מסכנות היו הבנות הנעצרות לא היה להן מושיע, האם יכולים אנו לומר היום כי ידינו לא שפכו את הדם הזה??????

איך קורה שהיהדות החרדית מתנערת מאחד הנושאים החשובים והכי בעייתיים והוא כפיית גיוס על בנות בכלל נושא שחייב היה להיות על סדר יומה של כל היהדות החרדית? וגם אם איננו יכולים להתערב בנעשה אצל החילונים אבל מי שמבקשת שלא להתגייס חובתנו להתייצב לצידה של כל בחורה או אשה ולסייע לה לא להתגייס, ולהצילה משמד וזימה שיש בצבא של מדינת איזראל, וכהיום כבר לא שומעים כי העמלקי המשומד משה גפני עוזר לבנות כאלו כלל וכלל, ואדרבה הוא מעודד גיוס בנות רח"ל שר"י בקרוב ביחד עם המן וד"ל, הוא [גפני] מעדיף לסייע לאחמד טיבי שלא לכבות לו את הצופר של המואזין מאשר לסייע לבנות יהודיות חרידיות צנועות וכשירות שאינן רוצות להתגייס לשמד וכו'...

הטענה היא לכל החרדים והכוונה לכל חברי הכנסת מכל הסיעות המכונות חרדיות, איך זה שהפקרתם נושא גיוס בנות נושא כל כך חשוב שהיה צריך לעמוד בראש סדר העדיפות ע"פ תורתינו הקדושה.

בקשר לרבנים, ככל הנראה העסקנים [כמו מאנטעל וחביריו שר"י] שמקררים את הרבנים, הם אומרים לרבנים כי מדובר בהגזמות ולא האמת!!! וזה שהם אומרים זה שקר וכזב של ממש!!! וזה ממש כפי שליצמן עשה כמה פעמים אצל הרבי מגור ואצל מנהיגים אחרים, כשאמר שמדובר בהגזמות והפקיר ככה מאות בנות חרידיות רח"ל, וממילא קשה לבא לרבנים בטענות מפני שאין לדיין אלא מה שעיניו רואות, ואלו החכי"ם הם מחללי שם שמים ברבים ימ"ח בגלל שמשקרים למועצת ולכל גדולי ישראל ולכל מנהיגי ישראל. להיכן הגענו?

הטיפשות החרדית שאנו מפקירים נושאים חשובים מאוד של גיוס בנות, שהיו צריכים להיות אצלנו ראשונים על סדר היום, והעסקנים עולים טרמפ עליהם וחוגגים מוכיחים את אפסיות הנציגות החרדית בנושאים כל כך חשובים וחיוניים. להיכן הגענו? ... שומו שמים!!! להיכן הגענו?! ועכשיו כְּתֹ֨ב זֹ֤את זִכָּרוֹן֙ בַּסֵּ֔פֶר וְשִׂ֖ים בְּאָזְנֵ֣י עם ישראל וגו'.

ולגפני ולחכי"ם העמלקים אני אומר לכם נבואה ברורה מהשמים: נדמה לכם שאין דין ואין דיין, ואתם יכולים לעשות כל מה שעולה ברוחכם... אבל יש בורא עולם בשמים ובאיזשהו שלב הוא יפסיק לכם כליל את כל מזימותכם ותעלוליכם כפי שהיה בדור הפלגה, ובסדום וכו'. אלא אם כן תחזרו למוטב לפני שיהיה מאוחר ביותר... שומו שמים!!! להיכן הגענו?!!!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו. "גם הקרובים לגנץ יודעים שהוא מסוכן" צילום: פלאש 90

נתניהו מגיב להקלטות: "גם הקרובים ביותר לגנץ יודעים שהוא מסוכן לביטחון ישראל"

קרא עוד