סגור

מסמנים את המנהיגה הבאה? רבנים חרד"לים מביעים תמיכה באיילת שקד

הרבנים חיזקו את עמדת המדינה האוסרת אימוץ ילדים על ידי הקהילה הלהט"בית ובחרו לציין דווקא את שרת המשפטים, "על שמירתה את ערכי ישראל, כראוי לנציגת המפלגה הציונית דתית בכנסת ישראל"

משה ויסטוך
ב באב התשעז
,
25 ביולי, 2017 20:47
בנט ושקד

בנט ושקדצילום: Yonatan Sindel/Flash90

על רקע הסערה סביב עמדת המדינה בנושא האיסור על בני זוג מאותו המין לאמץ ילדים, בחרה הערב (שלישי) קבוצת רבנים מהאגף השמרני של הציונות הדתית, להביע את תמיכתם לא ביו"ר הבית היהודי אל דווקא בשרת המשפטים איילת שקד.

"בימים אלה", פתחו הרבנים, "בהם עולים קולות המבקשים לשנות את מנהג המדינה באופן המנוגד למוסר האנושי שמקורו בתורתנו הקדושה, אנו מחזקים את ידיה של שרת המשפטים איילת שקד על שמירתה את ערכי ישראל ועל עמידתה האיתנה לשמירת התא המשפחתי המסורתי והערכי, כראוי לנציגת המפלגה הציונית דתית בכנסת ישראל".

על המכתב חתומים בין היתר רבנים בכירים כמו הרב חיים דרוקמן, הרב דוב ליאור, הרב אליעזר ולדמן, הרב חיים שטיינר, הרב אליקים לבנון, הרב אלי סדן, הרב שמואל אליהו, הרב דוד דודקביץ', רבני ישובים וראשי מכינות נוספים.

בהמשך נכתב כי "תורתנו הקדושה מהווה מגדלור ומצפן מוסרי לעם ישראל ולעולם כולו ועל כן ראוי שבמדינת ישראל נעמוד על המשמר לחיזוק ערכי המשפחה ושמירת המרחב הציבורי המכבד את ערכי המוסר האנושי והיהדות. אנו מחזקים את כלל נבחרי הציבור הפועלים בדרך זו".

כזכור בשבוע שעבר פורסם כי המדינה הציגה את עמדתה בנושא הרחבת מעגל זוגות מאמצי הילדים, ולצד התרת הנושא עבור בני זוג הידועים בציבור, היא הותירה את האיסור על בני הקהילה הלהט"בית על כנו.

בהמשך בת זוגתה של יועצת התקשורת של שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, פרסמה פוסט שמתח ביקורת על ההחלטה, פוסט שהוביל את בנט להתקשר למקורבתו ולתמוך בה ובמשפחתה. שר החינוך התייחס לנושא ואמר: "אני מעריך אנשים לפי אופיים ולא לפי דתם, צבע עורם או נטייתם המינית. אני מקווה שכך ינהגו כולם"

25.07.2017

1. הם לא חרד"לים (אובי)

הרבנים שהזכירו שם הם מהזרם ה"דתי לאומי" ולא מהחרדי לאומי

דווח על תגובה לא ראויה
26.07.2017

2. ערכי המשפחה ורבנים (משה)

ערכי המשפחה בתורה מתירים לאב למכור ביתו לאמה מתירים להחזיק פילגשים וכו' הרבנים הנכבדים לא הסבירו למה זוג מחללי שבת אוכלי טריפות בועלי נידות--יכולים לאמץ--ולהטבים לא? במה זה נוגד את דיני התורה? ובמה אלה עדיפים על אלה?
מדובר באותם רבנים שבעבר עיקרו את כוחה הפוליטי של הציונות הדתית בטענה ש"אינם מספיק דתיים" וכעת הם שותפים למנהיגים חופשיים. מענין מאד

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר יעקב אביטן במערת המכפלה  צילום: דוברות המשרד לשירותי דת

החל לעבוד: השר לשירותי דת ביקר בעיר חברון והבטיח לחזק את המקום

קרא עוד