הפגנה באוניברסיטה העברית נגד המרצה שהשפילה חיילת

עשרות סטודנטים, מתא 'אם תרצו', הפגינו באוניברסיטה העברית בירושלים נגד המרצה שהשפילה חיילת שהגיעה לשיעור במדים. הסטודנטים קראו לאוניברסיטה לפטר את המרצה. גם השרה גילה גמליאל וח"כ נאוה בוקר הצטרפו לקריאה לפטר את המרצה

חדשות כיפה
כה בטבת התשעט
,
02 בינואר, 2019 14:26
הפגנת הסטודנטים באוניברסיטה העברית

הפגנת הסטודנטים באוניברסיטה העבריתצילום: אם תרצו

עשרות פעילים ופעילות של תנועת "אם תרצו" יחד עם סטודנטים נוספים השתתפו, היום (ד') בהפגנה שנערכה במזרקה מחוץ לפורום האוניברסיטה העברית, כאות הזדהות עם החיילת שהותקפה על ידי מרצה.

(צילום: אם תרצו)

ההפגנה אורגנה על ידי תא 'אם תרצו' באוניברסיטה העברית, בהפגנה קראו הסטודנטים להנהלת האוניברסיטה להתערב באופן מיידי ולפטר את המרצה שתקפה את הסטודנטית. 
בנוסף להפגנה הסטודנטים מריצים עצומה מכתבים להנהלת האוניברסיטה, עד לצהרי יום רביעי נשלחו קרוב ל-10,000 מכתבים. 

הפגנת הסטודנטים באוניברסיטה העברית

הפגנת הסטודנטים באוניברסיטה העבריתצילום: אם תרצו

ובאותו עניין, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל (ליכוד) שיגרה הבוקר (ד') מכתב לנשיא האוניברסיטה העברית פרופסור אשר כהן ובו קראה לו להעמיד לדין משמעתי את ד"ר קרולה הילפריך. אשר השפילה סטודנטים שהגיעה במדי צה"ל לשיעור באוניברסיטה. "בטוחני", כתבה גמליאל, "כי מייסדי האוניברסיטה העברית ראו במגני ארץ ישראל, חיילי צה"ל וכוחות הביטחון חלק מהתגשמות חזונם במדינת ישראל".
השרה הבהירה כי זהו מקרה חמור מאוד וכתבה: "לא יעלה על הדעת כי חיילות וחיילי צה"ל יועמדו בפני מצבים משפילים שכאלה. יש לאפשר לכלל משרתי כוחות הביטחון ללמוד באוניברסיטה במדיהם הרשמיים". עוד הוסיפה השרה כי "על מדינת ישראל והחברה הישראלית להוקיר את משרתי כוחות הביטחון על תרומתם, לא להשפיל אותם. עלינו לתמוך ולסייע ככל שניתן באנשים אלו המוסרים נפשם יום יום עבור בטחון ישראל". 

הפגנת הסטודנטים באוניברסיטה העברית

הפגנת הסטודנטים באוניברסיטה העבריתצילום: אם תרצו

גם ח"כ נאוה בוקר (ליכוד) פנתה היום (ד') לנשיא האוניברסיטה העברית בדרישה להשעות את המרצה שהשפילה סטודנטית חיילת.
בפנייתה כתבה ח"כ בוקר: "נכלמתי ובושתי לראות את הפרסומים היום לפיהם סטודנטית חיילת באוניברסיטה העברית שהייתה לבושה במדי צה"ל הותקפה על ידי סטודנטית אחרת באחד השיעורים, מהסיבה היחידה שהייתה לבושה במדים. הדבר הגרוע יותר הוא שלאחר האירוע השפילה את אותה סטודנטית גם המרצה ד"ר קרולה הילפריך, ולמעשה הודיעה לסטודנטית כי זה הוא היחס לו היא צריכה לצפות בהיותה לובשת מדים".
עוד כתבה ח"כ בוקר כי: "החיילים והחיילות הם בשר מבשרה של החברה בישראל. יחסה השערורייתי של המרצה אל הסטודנטית אינו מתקבל על הדעת. אני פונה אליך בבקשה שתשקול את השעייתה של המרצה לאלתר. לכל הפחות על האוניברסיטה לדרוש מהמרצה להתנצל באופן פומבי בפני אותה סטודנטית, בפני חיילי וחיילות צה"ל כולם ובעיקר בפני אלו הלומדים באקדמיה".

השרה גילה גמליאל

השרה גילה גמליאלצילום: המשרד לשוויון חברתי

02.01.2019

1. מה הפלא (ר)

האוניברסיטה העברית כבר מזמן שלוחה של אוניברסיטת ביר זית מאגר של שמאלנים וכולם שותקים כולל מי שנמצא בימין אז מה הפלא שעומדת נאצית ומתריסה נגד חיילת?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ניצן הורוביץ צילום: פלאש 90, גילי יערי

ניצן הורוביץ: "לא פוסל ממשלה עם החרדים"

קרא עוד