מכינת עלי יגיעו "להציל" את הבקעה, בישיבת ההסדר מעלה אפרים זועמים

"מוחה נמרצות על זלזול נורא באנשים שהקימו עולם של תורה בבקעת הירדן בעשר אצבעותיהם", כתב ראש ישיבת מעלה אפרים

חנן גרינווד, כיפה
ג באב התשעה
,
19 ביולי, 2015 10:22
shutterstock

shutterstockצילום: shutterstock

זעם בקרב ראשי ישיבת ההסדר ותושבי הגרעין התורני במעלה אפרים בעקבות פרסום בעלון השבת עולם קטן כי הרב אלי סדן יקים שלוחה של המכינה הקדם צבאית בני דוד במעלה אפרים שבבקעה.

בכתבה שפורסמה השבת, מצוטט הרב אלי סדן כשהוא מציין כי "לטעמי זו המשימה הכללית הבאה שהדור הצעיר של הכיפות הסרוגות יכול וצריך להסתער עליה. המטרה היא להעיף קדימה את בקעת הירדן ואת מעלה אפרים, ולכן הכל צריך להיעשות מתוך כבוד וענווה, בנעימות ובחכמה, בלי לפגוע או לדרוך על אף אחד".

למרות דבריו, תושבי הגרעין התורני וישיבת ההסדר במעלה אפרים מרגישים בהחלט כי דורכים עליהם, וכי באים 'להציל' את היישוב, לאחר עבודה רבה שנעשתה בשטח בעשרות השנים האחרונות. במכתב ששלח ראש ישיבת ההסדר וראש הגרעין התורני הרב מיכאל אהרונוב הוא תוקף את הכתבה והמצוטט בה. במכתב הממוען לעשרות המשפחות של הגרעין, הציבורים השונים שהצטרפו לאזור כבר לפני שנים, לתומכים כספית ואידיאולוגית, "ולכל מי שחי כבר שנים באזור הזנוח והקשה שלנו מתוך אידאולוגיה אמונית תורנית והתיישבותית", הוא תוקף בחריפות את הנאמר.

"קשה ומדאיב את הלב לראות פרסומים היוצאים מבית מדרש שחי בשכנות אלינו, ש"מסתער על בקעת הירדן", ומסמן את המטרות הבאות שלו, בשמם של אידיאלים שכביכול הוא המציא את הגלגל, בלי שום אזכור למהלך עצום של חמש עשרה שנים שכולנו שותפים ראשוניים ומרכזיים בו, שהתחיל בבניית ישיבת ההסדר במעלה אפרים וגרם בסופו של דבר להפיח רוח חיים בבקעת הירדן כולה -על ידי הפצת קודש תורה וצניעות", כותב הרב אהרונוב.

"איך קורה שוב ושוב שאנשים המדברים על אידיאליים גבוהים דורסים בלי שימת לב - ואולי באופן מכוון??? חיים גדולים ועצומים ופעולות גדולת של מי שאינו מבית מדרשם?? חבל שזה קורה מסביב לתקופה הקשה של ימי בין המיצרים, במקום להוסיף אהבה ואחווה שיתוף פעולה ושילוב ידיים, בוחרים להתעלם בחוצפה גדולה וביהירות, מכל הקיים והמצוי", ממשיך הרב אהרונוב.

"אני מוחה על זלזול בכבודכם, אני מוחה על זלזול בכל תלמידי החכמים ותלמידי הישיבה והאברכים לדורותיהם, אני מוחה נמרצות על זלזול נורא, באנשים יקרים הרב ברוך גנות ורעייתו שהקימו עולה של תורה בבקעת הירדן בעשר אצבעותיהם בלי שום התנשאות. אני מוחה על כבודם של כל הקבוצות ביישובנו שחיים באחדות ואחווה מתוך כבוד הדדי", מסכם הרב אהרונוב את מכתבו.

בישיבת ההסדר זועמים ואומרים כי נעשו פניות לדרגים הגבוהים ביותר בפוליטיקה, בעולם הרבני ובצבא, על מנת לבדוק כיצד לבטל ההחלטה על הקמת השלוחה של המכינה הקדם צבאית בני דוד. "מציגים את מעלה אפרים כאילו מדובר במקום שומם שחצי מהבתים בו ריקים. זה לא נכון. עבדנו במשך שנים כדי להקים ישיבה וגרעין משגשגים ועכשיו פתאום מגיעים 'להציל' אותנו? זה לא הגיוני ולא מקובל".

מהמכינה הקדם צבאית בני דוד לא התקבלה תגובה עד פרסום הידיעה

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו נזף בשרים: "יש תחרות מי יפתח יותר מהר, כל אחד היפראקטיבי"

קרא עוד