סגור

בית הדין הרבני התיר לבעל מסורב גט לשאת אישה שניה

למרות חוק הביגמיה וחרם דרבנו גרשום החליט בית הדין הרבני בתל אביב להתיר לבעל מסורב גט לשאת אישה שניה לאור הנסיבות המיוחדות של המקרה.

חדשות כיפה
א בשבט התשעט
,
07 בינואר, 2019 11:32
בית הדין הרבני

בית הדין הרבניצילום: יוסי זמיר/פלאש 90

סיפור כזה לא שומעים בכל יום. הבעל נפצע אנושות בתאונת דרכים כחצי שנה אחרי החתונה, האישה עברה לצרפת ביחד עם בנם ולא חזרה לארץ במשך שמונה שנים. הבעל תבע גירושין אך האישה סרבה. עכשיו בית הדין הרבני מתיר לבעל לשאת אישה שנייה.

המדובר בבני זוג שנישאו לפני כשמונה שנים. כחצי שנה לאחר החתונה עבר הבעל תאונת דרכים קשה בה הוא נפצע אנושות, הוא אושפז, עבר שיקום של שנים רבות וכיום הוא נמצא בשלב שיקומי סופי לקראת חזרה לשגרה. מספר חודשים לאחר הפציעה טסה האישה עם התינוק שנולד לביקור משפחתי בן עשרה ימים בצרפת. מאז חלפו שבע שנים ועד היום היא לא חזרה לישראל עם בנה.

האישה נמצאת כבר שנים בצרפת

האישה נמצאת כבר שנים בצרפתצילום: shutterstock


הבעל פנה לבית המשפט ודרש להחזיר את בנו הקטין לישראל מכוח אמנת האג. בית המשפט קבע כי העברת הקטין לצרפת על פי אמנת האג נחשבת כמעשה חטיפה והורה להחזיר את הקטין לישראל לאלתר. האישה ערערה לבית המשפט העליון שדחה את ערעורה על הסף. על סמך זה, קבע בית המשפט לענייני משפחה משמורת משותפת על הקטין לשני ההורים. אף על פי כן, נשארה האישה בצרפת וסירבה לממש את פסק הדין. בשלב מסוים היא עברה למדינה שלישית שאין לה הסכם הסגרה עם ישראל ואינה חתומה על אמנת האג.

הבעל פנה לבית הדין הרבני האזורי בתל אביב בתביעה לגירושין. האישה לא הגיבה, פיטרה את פרקליטיה ומאז נעלמו עקבותיה גם בצרפת. אב בית הדין הרבני בתל אביב הרב צבי בן יעקב פנה לבית הדין הרבני בפריז, ובית הדין בצרפת הצליח לאתר את אבי האישה. דייני פריז ניסו לנהל עמו משא ומתן לגירושין, אבל המגעים לא עלו יפה ולא הניבו תוצאות. לדברי אבי האישה היא היגרה למדינה שאינה חתומה על אמנת האג ואין לה הסכמי הסגרה עם מדינת ישראל.

בית הדין הרבני בתל אביב

בית הדין הרבני בתל אביב | מקרה נדירצילום: מרים אלסטר/פלאש 90


בנסיבות מיוחדות אלה שקלו הדיינים, אב בית הדין הרב צבי בן יעקב והדיינים הרב יצחק הדאיה והרב משה בצרי, את הסוגיה בכובד ראש ולאחר שסקרו לעומק את ההיסטוריה המשפטית והחוקית בנושא החליטו: "לאור העובדה כי הצדדים פרודים כבר שש שנים ומקומה של האישה אינו ידוע והיא מתחבאת מאימת החוק, בית הדין סבור שיש לחייב את האישה לקבל גט פיטורין כדת משה וישראל. הואיל ואין אפשרות בשלב זה לסדר גט פיטורין, יש להתיר לבעל את חרם דרבנו גרשום, ויש ליתן היתר נישואין לבעל. זאת לאחר השלשת (-הפקדת) גט והיתר מאה רבנים ולאחר אישור של נשיא בית הדין הרבני הגדול הרב דוד לאו. על החתום אב"ד הרב צבי בן יעקב, הרב יצחק הדאיה והרב משה בצרי".

07.01.2019

1. לגברים מסורבים מוצאים פתרון, כמובן (אדם דתי)

ורק לנשים לא.

דווח על תגובה לא ראויה
07.01.2019

2. למס -1 אתה מדבר שטויות ! (פלוני)

עושים שימיינג לגברים שלא נותנים גט? כן

כמה שימניג עשו לגברת הזאת? אני לא ראיתי ולא שמעתי דבר עד לרגע זה. אז תרגע ותרגיע.
נשים הן ממש לא מסכנות. זה רק חלק מכל ההוי ההזוי בעולם שלנו. צריך להבין שגבר גרוש לפעמים נתון בצבת בלתי רגיל. תראה כמה מהם מתאבדים. צריך להתייחס לכל אדם בכבוד בין אם הוא גבר או אישה.

בנוסף, למה לא לאתר אותה ולהביא אותה בכל זא? זה נראה לך נורמלי שחוטפים ילד ולא עושים דבר ו/או לא מצליחים לאתר אותו?
ואם זה היה הפוך והגבר היה בורח עם הילד... מה היו עושים אז?
גם אתה נפלת למלכודת שהנשים הן מסכנות... טול קורה מבין עיניך.


דווח על תגובה לא ראויה
07.01.2019

3. ל-2 עזוב, 1 הוא או בור או מיתמם מרושע (מספיק פעמים מוצאים לנשים פיתרונות וזה אפילו מפורסם)

הרי בעיקר אנחנו שומעים על רבנים שיושבים בדין להתיר עגונות (שזה יותר מסובך ממסורבות גט) ולא מזמן בחיפוש בנושא אחד נתקלתי במקרה מאד מסובך מלפני כמה עשרות שנים שהרב אלישיב זצ"ל התעסק איתו והביאו בפני הרב משה פיינשטיין זצ"ל והם נתנו פיתרון.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ישראל ליבמן, מנכ"ל ומייסד 'מקימי' בראיון לחדשות כיפה צילום: חדשות כיפה

מנכ"ל ומייסד עמותת 'מקימי': "הצלחה שלנו זאת הצלחה של המשפחה"

קרא עוד