מורה בישיבה טען שהמנכ"ל הטריד מינית - ויפצה על לשון הרע

מורה בישיבה אמר למנכ"ל הישיבה כי הוא ביצע "ייחוד" עם המזכירה בזמן ויכוח במקום. בית המשפט קבע כי מדובר במילים קשות שהוציאו את דיבת המנכ"ל ותייגו אותו כעבריין מין על לא עוול בכפו

גלעד כהן 17/07/18 16:41 ה באב התשעח

מורה בישיבה טען שהמנכ"ל הטריד מינית - ויפצה על לשון הרע
משפט , צילום: shutterstock

בית משפט השלום בירושלים פסק לאחרונה פיצויי לשון הרע של 30 אלף שקל למנכ"ל לשעבר של ישיבת ההסדר "בית אורות" בירושלים. את הפיצויים ישלם לו אחד המורים, שבמהלך ויכוח אמר לבעל מקצוע שהוזמן למקום, כי המנכ"ל "הטריד פה עובדת". השופטת מרים קסלסי קבעה כי הדברים גררו קונוטציה שלילית של ביצוע עבירת מין, ומאחר שאין שום הוכחה לנכונותם, הרי שמדובר בהוצאת דיבה.

הדברים נאמרו על רקע פרשה שהתרחשה בתחילת 2015, כשלגרסת המנכ"ל הוא פוטר מהישיבה משום שנעל את משרד בזמן שמזכירתו שהתה במקום, ובכך נטען כי ביצע "ייחוד" אסור לפי ההלכה היהודית.

ימים ספורים לאחר מכן הוא הגיע למשרדו בישיבה ונדהם לגלות כי נותק מחשמל. מכיוון שארון החשמל היה ממוקם בחדר נעול, הזמין המנכ"ל מנעולן לפרוץ את הדלת. באותה העת הגיע למקום הנתבע, ועל רקע סכסוך קודם ביניהם, ניסה לשכנע את המנעולן שלא להקשיב לתובע. כחלק ממאמצי השכנוע שלו, אמר הנתבע למנעולן כי התובע "הטריד פה עובדת". התובע טען כי הנתבע ייחס לו ביצוע עבירת מין ובכך ביזה אותו ופגע בשמו הטוב, במיוחד לנוכח היותו אדם דתי, נשוי ואב לילדים. הוא הכחיש כי הטריד את המזכירה והוסיף כי נעילת המשרד הייתה מחויבת המציאות לנוכח ההפרעות של תלמידי הישיבה, שהתדפקו בפראות על דלתו.

מן העבר השני טען הנתבע כי הוא חוסה תחת הגנת "אמת דיברתי" שבחוק איסור לשון הרע מאחר שהדברים שאמר למנעולן היו אמת לאמיתה. הוא הוסיף כי אמר את הדברים מתוקף חובתו המוסרית והחברתית כמורה בישיבה ולנוכח קיומו של עניין ציבורי בנעשה במוסד הנתמך כספית על ידי הציבור.

 

השופטת דחתה את טענת הנתבע באשר לחובתו המוסרית וקבעה כי התבטאותו הייתה על רקע סכסוך בין הצדדים על כוח ושליטה, שירד לפסים אישיים והגיע לכדי עשיית דין עצמי. לבסוף, השופטת העמידה את סכום הפיצוי על 30 אלף שקל בלבד, וזאת בהתחשב בכך שהיחיד ששמע את הנתבע הוא המנעולן. לפיצוי יתווספו גם הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד של 13,500 שקל

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר