מועמדת הבית היהודי לשעבר: לקדם נישואין אזרחיים

בתיה כהנא דרור, מנכ"לית ארגון מבוי סתום, שהתמודדה לבית היהודי, מציגה עמדה הפוכה לחלוטין לעמדת המפלגה בנושא נישואין וקוראת לא להצביע למפלגות שלא יקדמו נישואין אזרחיים

חנן גרינווד, כיפה 04/03/15 11:12 יג באדר התשעה

מועמדת הבית היהודי לשעבר: לקדם נישואין אזרחיים
אריאל אלון, צילום: אריאל אלון

מועמדת הבית היהודי לשעבר, בתיה כהנא דרור, מנכ"לית ארגון מבוי סתום, מציגה עמדה הפוכה לחלוטין לעמדת המפלגה, ועל רקע יום העגונה, המצוין היום, תענית אסתר, היא קוראת בפועל שלא להצביע למפלגה בה היא רצתה לקחת חלק. בדבריה, היא קוראת שלא לבחור בפוליטיקאים ומפלגות שלא יצהירו כי יפעלו באופן נחוש למען קידום נישואין אזרחיים במדינת ישראל

"המדינה הפקירה במשך שנים וממשיכה להפקיר גם היום את אזרחיה ואזרחיותיה לחסדי הממסד הדתי. היא העניקה את כל המונופול על הנישואים והגירושין לסדר הדין הדתי, אשר מצידו הולך ומקצין, הולך ומדרדר, וכעת היא עומדת מן הצד, חוזה בעיניה בהשפלה ובדיכוי של נשים ואינה עושה דבר כדי לפתור את הבעיה הקשה. ידיה של המדינה אינן נקיות מאחריות", אומרת כהנא דרור.

"היום, ערב בחירות, אני קוראת לאזרחי ישראל שלא לבחור במפלגה או בפוליטיקאי שאינם מצהירים בפה מלא, כי יפעלו באופן נחרץ לקידום נישואין אזרחיים בישראל. פוליטיקאי שאינו מכריז על כך, אינו ראוי לאמון הציבור", היא מוסיפה ואומרת.

"במקביל בתוך המערכת ההלכתית, יש לפרוץ דרכים לפתרונות אפשריים לבעיית העגינות", אומרת כהנא דרור, "בית הדין יכול להפקיע את הנישואין לאחר פרק זמן מוגדר, במהלכו הגבר מסרב לתת גט, נעלם, מאבד את שפיותו או מקרי קיצון נוספים, ובכך לעצור את התלות הטרגית ברצון החופשי של הבעל ליציאה מהנישואים ", "אם אנחנו רוצים להציל את היהדות - עלינו להעמיד את נושא העגינות וסירוב הגט בראש סדר העדיפויות. זוהי משימת הדור והאתגר ההלכתי הגדול של ימינו"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר