סגור

מוסלמים נורווגיים ייצרו "טבעת של שלום" סביב בית הכנסת באוסלו

מוסלמים תושבי נורווגיה מתכוונים ליצור "טבעת של שלום" סביב בית הכנסת בעיר אוסלו בשבת כמחווה של הזדהות עם הקהילה היהודית במדינה ועל רקע התקיפות האנטישמיות בשבועות האחרונים

חנן גרינווד, כיפה
כט בשבט התשעה
,
18 בפברואר, 2015 11:59
אילוסטרציה: shutterstock

אילוסטרציה: shutterstockצילום: אילוסטרציה: shutterstock

על רקע התקיפות האנטישמיות והפיגועים באירופה בשבועות האחרונים, בין היתר השבוע בדנמרק, מתכוונים ביום שבת הקרוב מוסלמים נורווגים ליצור "טבעת של שלום" סביב בית הכנסת בעיר אוסלו, כמחווה של הזדהות עם הקהילה היהודית במדינה.

"אם הג'יהאד רוצה להשתמש באלימות בשם האיסלאם הם יהיו חייבים לעבור תחילה דרכנו המוסלמים", אמר אחד ממתכנני האירוע בדברים שצוטטו בעיתון ג'רוסלם פוסט. “המוסלמים רוצים להראות את התיעוב העמוק שלנו לכל שנאה של יהודים, ושאנו נמצאים כאן כדי לתמוך בהם".

על פי התכנון יתפרסו המוסלמים סביב בית הכנסת בזמן תפילת שחרית ביום שבת בבוקר כמפגן של שלום, ובמחאה על התקיפה השבוע על בית הכנסת בקופנהגן בדנמרק, בו נהרג המאבטח היהודי דן אוזן.

בעקבות הירי בבית הכנסת הגדול בקופנהגן פנה השבוע מנכ"ל איגוד הארגונים היהודים באיחוד האירופי, הרב מנחם מרגולין, בקריאה חריפה לראשי המדינות ומוסדות האיחוד האירופי שלדבריו: "קוברים את הראש בחול, ואינם פועלים למניעת התופעה הן במישור הביטחוני והן במישור החינוכי. אנו דורשים ממשלות אירופה ומוסדות האיחוד לתגבר את האבטחה סביב מוסדות יהודיים".

הרב מרגולין המשיך וציין כי: "לצערי ממשלת דנמרק וממשלות נוספות באירופה עדיין לא הפנימו את הצורך לאבטח את כל המוסדות היהודים 24/7. רק בעקבות הפיגוע שקרה מוקדם יותר בבית הקפה, המשטרה שלחה מספר שוטרים לבית הכנסת שהחזירו אש והבריחו את היורה. אך העובדה המצערת היא שאילו לא היה פיגוע בבית הקפה - לא היו שוטרים באזור בית הכנסת, והמאבטח שלא היה חמוש לא היה יכול למנוע לבדו את כניסת המחבל".

הרב מרגולין קרא לראשי הדת המוסלמים באירופה - שרבים מאוד מהם אנשי שלום התומכים באחווה אחווה בין כל הדתות, להשמיע קול רם וברור כנגד ההקצנה נוטפת הדם שנעשית כביכול בשם הדת.

"הכתובת הייתה על הקיר כבר מאוגוסט השנה כאשר בית הספר היהודי בעיר נרגם באבנים ורוסס בכתובות אנטישמיות" מציין מנכ"ל איגוד הארגונים היהודים באיחוד האירופי, הרב מרגולין. אנו דורשים ממשלות אירופה, כמו גם המוסדות האיחוד האירופי ליישם את קריאתנו להקמת גוף פן אירופאי להגברת האכיפה סביב מוסדות יהודים ולחינוך כנגד האנטישמיות המשתוללת".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר