סגור

עשרות אלפים צעדו בארה"ב נגד האנטישמיות

למעלה מ-25 אלף משתתפים צעדו על גשר ברוקלין בניו יורק, במחאה נגד גל האנטישמיות בארה"ב, עצרת הזדהות נערכה בירושלים: "לשים בצד את ההבדלים שלנו, דתיים ופוליטיים, ולצאת נגד אנטישמיות על כל צורותיה"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ט בטבת התשפ
,
06 בינואר, 2020 7:57
העצרת בניו יורק

העצרת בניו יורקצילום: ג׳ייק אזנר, הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA)

למעלה מ-25 אלף משתתפים, יהודים ולא יהודים, תושבי העיר ניו יורק והסביבה, כולל נבחרי ציבור בכירים וביניהם מושל מדינת ניו יורק, ראש העיר ניו יורק, סנאטורים וחברי קונגרס, צעדו אמש (א') על גשר ברוקלין בניו יורק, כאקט של סולידריות עם הקהילה היהודית וכמחאה נגד גל האנטישמיות, כפי שבאו לידי ביטוי בתקריות הקשות האחרונות כמו הפיגועים במונסי, ברוקלין וניו ג'רזי.

הצעדה והעצרת שהתקיימה בברוקלין מיד לאחריה, תחת הכותרת: No Hate. No Fear, אורגנה ע״י הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA) בשיתוף עם ארגון JCRC-NY. באירוע הופיעו, בין היתר, הזמר מתיסיהו ולהקת המכביטס.

קודם לכן, בשעות הערב על פי שעון ישראל, התקיימה בירושלים עצרת מול בנייני המוסדות הלאומיים, בהשתתפות מאות בני אדם, כהזדהות והבעת סולידריות עם העצרת בניו יורק ועם יהודי ארה"ב.

צועדים על גשר ברוקלין

צועדים על גשר ברוקליןצילום: ג׳ייק אזנר, הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA)

"היום לא רק חצינו גשר אלא התחלנו בבנייה של גשרים טובים יותר בין כל הזרמים היהודיים ובין יהודים ללא-יהודים", אמר מעל במת העצרת אריק גולדשטיין, מנכ"ל הפדרציה של ניו-יורק. הוא הוסיף: "בניית גשרים פירושה לשים בצד את ההבדלים שלנו, דתיים ופוליטיים, ולצאת נגד אנטישמיות על כל צורותיה באשר היא. מטרת הצעדה של היום היא להצהיר בקול רם וברור, שכל התקפה נגד יהודי חובש כיפה כמוה כהתקפה נגד כל יהודי - כמוה כהתקפה נגד כל תושב ניו יורק - כמוה כהתקפה נגד כל אדם שוחר שלום".

מייקל מילר, מנכ״ל JCRC-NY אמר: "ההתאספות היום של למעלה מ-25,000 איש המייצגים את כל הקשת של הקהילה היהודית בניו יורק ורבים מהקהילה הלא-יהודית, מוכיחה עד כמה חמורה ואמיתית היא מגפת האנטישמיות השוטפת את העיר ניו יורק בימים אלו. אנו נמשיך לעבוד עם ההנהגה הפוליטית שלנו הן ברמה העירונית והן ברמה הארצית, בכדי להתמודד עם הנגע הזה וכדי להבטיח את שלומה וביטחונה של הקהילה היהודית ויתר הקהילות בניו יורק".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איבתיסאם מרעאנה צילום:  Avshalom Sassoni/FLASH90

קולות נוספים בעבודה המתנגדים למרעאנה: "הזדעזעתי כמוכם"

קרא עוד