סגור

ירדן תפתח מחדש את קבר אהרן הכהן

לאחר שנסגר ליהודים לפני מספר חודשים, ייפתח קבר אהרן הכהן, המזוהה בפסגת 'הר ההר' שבירדן, מעל פטרה, לביקור יהודים. בהודעת הנשיא לא נאמר דבר על תפילת יהודים במקום

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ג בכסלו התשפ
,
01 בדצמבר, 2019 16:49
ברכת כהנים בקבר אהרן הכהן

ברכת כהנים בקבר אהרן הכהןצילום: יעקב נעמי, פלאש 90

קבר אהרן ייפתח לביקור יהודים. לאחר שנסגר לביקורים בחודש אוגוסט האחרון על ידי השלטונות הירדניים, בעקבות תפילת יהודים במקום, בערב ראש חודש אב, הודיע היום (א') נשיא המדינה, ראובן ריבלין, כי ההר ייפתח מחדש למבקרים, זאת לאחר שנפגש עם יועצו של עבדאללה מלך ירדן, הנסיך ראזי בן מוחמד, וסיכם עמו על פתיחת האתר מחדש. 

הנשיא ריבלין כתב בהודעתו: "שוחחתי כעת עם שר החוץ ישראל כץ ועדכנתי אותו כי בהמשך לפגישתי עם הנסיך הירדני ראזי בן מוחמד בסוף השבוע שעבר, ולאור הדיונים בנושא - החליטה ירדן לפתוח מחדש את אתר הר אהרון לביקורי קבוצות מישראל, שסגור מזה כארבעה חודשים". עוד כתב הנשיא: "ביקשתי מהשר להנחות את הגורמים הדיפלומטיים הרלוונטיים להמשיך ולתאם את הנושא על פי שורה של הבנות שתאפשר לקבוצות לבקר במקום, בתיאום מוקדם ובליווי הדרכה ואבטחה שתוענק במקום". בהודעת הנשיא לא נאמר דבר על תפילה במקום, וכזכור, התפילה שהתקיימה באתר היא שהביאה לסגירת ההר למבקרים.

אתר קבר אהרן הכהן

אתר קבר אהרן הכהןצילום: יעקב נעמי, פלאש 90

בערב ראש חודש אב האחרון הגיעה לאתר קבוצה של כמה מאות יהודים, וקיימה תפילה במקום. הביקור אירע, לטענת השלטונות הירדניים, ללא תיאום וללא אישור. בתקשורת הירדנית דווח כי המבקרים "קיימו טקסים דתיים תלמודיים בקבר של אהרן". 

מדריך התיירים טען בשיחה לאחר התקרית עם ynet כי הביקור תואם מראש על פי הכללים: "נכנסנו בתיאום עם הצבא והמשטרה. בכל שנה הולך עם כל קבוצה מדריך ירדני ושוטר ירדני. הכול מסודר ומאורגן. ניסינו לפעול בצנעה ובלי התרסה, אבל ההתנהגות (של המשטרה הירדנית, י.ק.) הייתה נוראית", סיפר.

האתר המזוהה כקברו של אהרן הכהן, שנקבר, על פי ספר דברים, ב'הר ההר', נמצא מעל העמק בו נמצאת העיר פטרה. המסורת המזהה את המקום כקבר אהרן היא אחת מהעתיקות בהיסטוריה היהודית, ומוזכרת כבר מסוף תקופת בית שני, בספרו של יוסף בן מתתיהו. יהודים עלו למקום לאורך כל ההיסטוריה היהודית הכתובה. 

01.12.2019

1. זו מדינה "מתונה" איתה יש לנו "הסכם שלום"? (כמה נקודות למחשבה)

נתחיל מהיבטוי "טקסים דתיים תלמודיים" -יש כאן ניחוח מובהק של שנאת ישראל (אנטישמיות בלשון מודרנית) בהתייחסות הישירה לתלמוד, מטרה ללעג ושנאת הוגים מעולם ועד היום, כאילו מדובר במעשה כשפים. אגב, זה טקס דוקא מהתורה. מעניין מה היה קורה אם במקום כלשהו בעולם היו מתלוננים על מוסלמים המקיימים "טקסים דתיים קוראניים".

כאשר מגבילים (לא סוגרים) את העליה להר הבית בגלל אירוע בטחוני חמור (נניח, פיגוע רצחני) עושים עליהום גדול. כאן סוגרים את ההר בכלל לכלל היהודים בגלל... קיום טקס דתי???? איפה אירגון זכויות האדם, חופש פולחן, דמוקרטיה וכו'?

הזוי שזה מה שקורה עם מדינה שכנה איתה יש לנו הסכמי שלום: ליהודים אסור להתפלל במקום המקודש ליהודים בהר הבית ולמוסלמים כן, וזה תחת שלטון ישראלי בגלל איום ירדני, ואילו בירדן ליהודים אסור להתפלל במקום הקדוש ליהודים, ומה ישראל עושה???

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אלשיך וגנץ  צילום:  Yonatan Sindel/FLASH90

המשטרה החליטה: לא תחקור את פרשת המימד החמישי

קרא עוד