נתניהו על הכרזת ארה"ב: "מדיניות חשובה שמתקנת עוול היסטורי"

ראש הממשלה בירך על ההכרזה הצפויה של מזכיר המדינה האמריקאי, ואמר כי השלום יגיע במשא ומתן בלבד: "מדינת ישראל מוכנה לקיים משא ומתן לשלום עם הפלסטינים, וזאת לצד שמירה על ההתיישבות ביהודה ושומרון"

חדשות כיפה 18/11/19 22:00 כ בחשון התשפ

נתניהו על הכרזת ארה"ב: "מדיניות חשובה שמתקנת עוול היסטורי"
נתניהו ביישוב אפרת, צילום: איגור אוסדצ׳י

בתגובה להודעה הצפויה הערב (ב') של מזכיר המדינה האמריקאי, לפיה ארה"ב תפסיק להתייחס להתיישבות ביהודה ושומרון כלא חוקית על פי החוק הבינלאומי, ראש הממשלה נתניהו מברך על הדברים.

מלשכת נתניהו נמסר הערב: "הממשל האמריקני דחה היום באופן ברור את הטענה השקרית – שההתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון מנוגדת ביסודה למשפט הבינלאומי. ארצות הברית אימצה מדיניות חשובה שמתקנת עוול היסטורי. המדיניות הזו מכירה בכך שהעם היהודי אינו זר ביהודה ושומרון. זכותנו על יהודה ושומרון נובעת בראש ובראשונה מהקשר ההיסטורי רב השנים של עמנו לארץ ישראל".

לדברי נתניהו, "מדיניות הנשיא טראמפ צודקת גם בטענה שאלו שמערערים על חוקיות ההתיישבות הישראלית ביו"ש - לא רק שלא מכירים באמת ההיסטורית ובמציאות בשטח, אלא גם מעכבים כל אפשרות למשא ומתן ישיר לשלום".

נתניהו אמר עוד: "קביעת חוקיות ההתיישבות ביהודה ושומרון היא עניין לבתי המשפט בישראל ולא לבתי דין בינלאומיים מוטים. מערכת המשפט הישראלית הוכיחה את עצמה בנושא, ותמשיך להיות המקום הראוי ביותר לפסוק בעניינים אלה.
את המחלוקת בין מדינת ישראל לשכניה הפלסטינים ניתן לפתור בתהליך של משא ומתן, ולא באמצעות פסיקות בינ"ל פסולות. מדינת ישראל מוכנה לקיים משא ומתן לשלום עם הפלסטינים, וזאת לצד שמירה על ההתיישבות ביהודה ושומרון.

"אנו מודים לנשיא טראמפ, למזכיר המדינה פומפאו, ולממשל האמריקני על עמידתם האיתנה לצד יסודות האמת והצדק. אנו קוראים למדינות נוספות לעמוד לצד ישראל ולצד השלום ולאמץ את עמדתה החשובה של ארה"ב".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר