המתמודד הדמוקרטי לנשיאות: "ממשלת נתניהו גזענית"

ברני סנדרס, המתמודד על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, דיבר בוועידת ג'יי-סטריט ואמר כי הוא מצפה להיות הנשיא היהודי הראשון: "אם ישראל רוצה סיוע צבאי היא צריכה לשנות את המדיניות כלפי עזה"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כט בתשרי התשפ
,
28 באוקטובר, 2019 21:46
ברני סנדרס בוועידת ג

ברני סנדרס בוועידת ג'יי סטריטצילום: הותר לשימוש

כמעט שנה לבחירות לנשיאות בארצות הברית, והמועמדים מחדדים עמדות. הסנאטור היהודי ברני סנדרס, המתמודד על הזכות להיות מועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, דיבר היום (ב') בוועידת השדולה היהודית J Street, המזוהה עם השמאל האמריקאי והישראלי, אמר כי הוא גאה ביהדותו, וטען כי להיות יהודי אין פירושו לתמוך במדיניות ממשלת ישראל. 

"אני גאה להיות יהודי ומחכה להיות הנשיא היהודי הראשון של ארצות הברית", אמר סנדרד, ועבר לתקוף את מדיניות ממשלת ישראל. לדבריו, "אם יש עם בעולם שמכיר את סכנות הגזענות והשנאה, אלו היהודים.  זו לא אנטישמיות להגיד שממשלת נתניהו גזענית, זו עובדה".

סנדרס, המזוהה עם האגף השמאלי ביותר של המפלגה הדמוקרטית בארה"ב, והביע ביקורת חוזרת ונשנית על מדיניות ממשלת ישראל, הוסיף כי "יש לנו זכות להגיד לממשלת ישראל שארצות הברית ואזרחיה משלמי המיסים מאמינים בזכויות אדם ודמוקרטיה ולא יקבלו גזענות. 3.8 מיליארד דולר זה הרבה כסף ולא ניתן אותו למי שלא מכבד את זכויות האדם והדמוקרטיה. 

עוד אמר סנדרס: "עלינו להגיד לישראל: אם את רוצה סיוע צבאי את צריכה לשנות את המדיניות כלפי עזה. האמת שחלק מ-3.8 מיליארד הדולר של הסיוע צריך להיות מועבר כבר כעת לטובת סיוע הומניטרי לתושבי עזה".

הבחירות לנשיאות ארה"ב יתקיימו בחודש נובמבר 2020, והמירוץ להשגת מועמדות המפלגה הדמוקרטית מתקיים למעשה בימים אלו. הפריימריז עצמם יחלו בסוף חודש פברואר הקרוב, ויימשכו עד לחודש יוני, אז תוכרז זהותו או זהותה של המועמד/ת שיתמודד מטעם הדמוקרטים על הנשיאות. כאשר כרגע רשומים למעלה מ-200 מועמדים.

28.10.2019

1. נו, הוא כבר הציג "עובדות" בעבר. שיסביר באופן אינטלגנטי למה זו גזענות (לעומת מה שאחרים עושים, כמו הרשות הפלסטינית...)

דווח על תגובה לא ראויה
29.10.2019

2. סנדרס מיתבולל שונא יהודים . אם הוא יהיה נשיא (נחמיה )

ארצות הברית . מדינת ישראל תיהיה במצב רע מאוד . שונא יהודים מובהק. גזען יהודי

דווח על תגובה לא ראויה
03.11.2019

3. תנוח דעתך יהודון - לא תהיה נשיא. (מרא דאתרא)

שבענו מקומוניסטים... אגב, איך שלא תסתכל על זה - אתה אנטישמי לעילא ולעילא. אני מקווה שתישאר בארה"ב אבל אם תעלה לארץ הקודש רק אז תוכל להחליט כמו כל ציבור האזרחים מי יהיה ראש הממשלה של ישראל ומה תהיה מדיניות הממשלה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
אילוסטרציה צילום: shutterstock

ארוחות מצומצמות והכשרות מיוחדות: הרבנות הצבאית נערכה לפסח בצל הקורונה

קרא עוד