סופית: שתי חברות הקונגרס - אילהן עומר וראשידה טלאיב לא יכנסו לארץ

שר הפנים אריה דרעי החליט למנוע את כניסתן לישראל של שתי חברות הקונגרס האמריקאי. מוקדם יותר אמר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי "זו תהיה חולשה מצד ישראל לאפשר לחברות הקונגרס להיכנס"

חדשות כיפה 15/08/19 18:30 יד באב התשעט

ראשידה טלאיב, צילום: shutterstock
ראשידה טלאיב, צילום: shutterstock

שר הפנים אריה דרעי, החליט היום (ה׳) למנוע את כניסתן לישראל של שתי חברות הקונגרס האמריקאי, אילהן עומר וראשידה טלאיב. ההחלטה התקבלה על דעת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר החוץ ישראל כץ והשר לעניינים אסטרטגיים, גלעד ארדן. 

מוקדם יותר היום אמר נשיאע ארה"ב דונלד טראמפ כי "ישראל תפגין חולשה אם תאפשר לחברות הקונגרס רשידה טאליב ואילהאן עומאר לבקר בשטחה".

אילהן עומאר

אילהן עומארצילום: shutterstock

ההחלטה התקבלה לאחר שהשר דרעי נוכח כי מדובר בפעילות חרם נגד ישראל שיש למנוע את כניסתן ארצה, בהתאם להוראות חוק הכניסה לישראל.  מדובר במי שמנצלות את הבמה המרכזית ביותר לתמיכה בארגוני BDS הקוראים לחרם נגד ישראל. 


מדינת ישראל מכבדת את הקונגרס האמריקאי, במסגרת הברית ההדוקה בין המדינות, אך לא יעלה על הדעת כי תותר כניסה ארצה של מי שמבקשים לפגוע במדינת ישראל, אף תוך כדי הביקור. השר דרעי הבהיר כי אם תוגש בקשה של הגב' טליב מטעמים הומניטריים למפגש פרטי עם בני משפחתה בכפוף להתחייבויות המתאימות, הוא ישקול זאת.

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר