מעכשיו הנסיעות לאומן יהיו קלות יותר: הסכם חדש בין ישראל לאוקראינה

שר הפנים, אריה דרעי, חתם עם מקבילו האוקראיני על על הסכם למניעת חסימת ישראלים לאוקראינה: "עשינו צעדים מרחיקי לכת כדי להקל גם על הבאים מאוקראינה וגם בגלל מאות האלפים שרוצים להתפלל על קברי הצדיקים"

חדשות כיפה 11/07/19 13:19 ח בתמוז התשעט

מעכשיו הנסיעות לאומן יהיו קלות יותר: הסכם חדש בין ישראל לאוקראינה
הסכם היסטורי. דרעי בקייב, צילום: ללא קרדיט

בטקס היסטורי שנערך היום (ה') בקייב חתם שר הפנים, אריה דרעי, על הסכם למניעת חסימת ישראלים לאוקראינה.

לאחר חודשים של סבל ועיכובים קשים מצד ישראלים בגבולות אוקראינה, נחתם הסכם ראשון מסוגו בין דרעי לשר הפנים האוקראיני ארסן אבקוב, במרכזו שיתוף פעולה בין ישראל ואוקראינה כדי למנוע תקלות וחסמים בכניסה למדינות.

בתחילת הטקס אמר השר: "היו לנו בעיות קשות בשני הצדדים והיום אנחנו חותמים על מסמך היסטורי שבו כל הבעיות והתקלות יהיו שייכים לעבר ולהיסטוריה. מהיום נעשה הכל שלא יהיו כלל תקלות ואם יקרה אנחנו מתחייבים לדבר ולפתור את זה. יש בינינו ידידות גדולה והיא חייבת להימשך. אני רוצה להודות לצוותים שעבדו במשך שבועות כדי להגיע להסכם חתום".

דרעי ונציגי הממשל האוקראיני לאחר חתימת ההסכם

דרעי ונציגי הממשל האוקראיני לאחר חתימת ההסכםצילום: ללא קרדיט

לדבריו, "יש בין המדינות קשר של אימון וחברות. צר לנו מאוד על כל מה שהיה אבל פנינו לעתיד. עשינו צעדים מרחיקי לכת כדי להקל גם על הבאים מאוקראינה בגלל החשיבות של שתי המדינות ובגלל שיש מאות אלפים שרוצים כל שנה להגיע למקום להתפלל על קברי הצדיקים ואנו מעוניינים שההגעה שלהם תעבור ללא תקלות".

שר הפנים המקומי, ארסן אבאקוב, הגיב לדברים ואמר: "הכל יהיה טוב לגמרי. רק השנה לבד כבר הגיעו 120.000 ישראלים ואנחנו יודעים להתארגן לקראת ראש השנה. הערכה שלנו זה שמגיעים 30.000 איש לאומן. שנה שעברה בדקנו והגיעו 28.000 איש. כמו שסיכמנו מקודם אם חלילה יקרה משהו אני לשירותכם אבל אני בטוח שלא יהיו כלל תקלות. נדאג שיהיה כמות גדולה של שוטרים בכל תקופת ראש השנה כדי לשמור על הסדר".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר