הרב שנפצע באירוע הירי בבית הכנסת באו"ם: "בחושך נאבקים באמצעות אור גדול"

הרב ישראל גולדשטיין הוזמן על ידי שגריר ישראל באו"ם לנאום במליאת עצרת המרכזית של הארגון בדיון מיוחד במלחמה באנטישמיות. דנון: "היריות שנשמעו בפאווי ובפיטסבורג לא מאפשרות לנו להגיב באיפוק"

חדשות כיפה 26/06/19 19:09 כג בסיון התשעט

הרב שנפצע באירוע הירי בבית הכנסת באו"ם: "בחושך נאבקים באמצעות אור גדול"
דנו, הרב גולדשטיין, מזכ"ל האו"ם ובני משפחת קיי, צילום: יחצ

מליאת העצרת הכללית של האו"ם התכנסה היום (ד') לדון בנושא האנטישמיות הגואה ברחבי העולם. מי שיזם את הדיון הוא שגריר ישראל בארגון, דני דנון, שסיפק הצהרה משותפת לצדו של הרב ישראל גולדשטיין שנפצע באירוע הירי בבית הכנסת בסן דייגו בפסח האחרון.

דנון הצליח לגייס את תמיכתם של ארה"ב, קנדה ומדינות האיחוד האירופאי, וסה"כ השתתפו בדיון למעלה מ-90 מדינות ומאות אורחים מהקהילה היהודית בארה"ב, מארגונים יהודיים ופרו-ישראליים ועוד.

השגריר דנון קרא בנאומו למדינות העולם להכריז מלחמה באנטישמיות ואמר כי "היריות שנשמעו בפאווי ובפיטסבורג לא מאפשרות לנו להגיב באיפוק. העולם צריך להתייחס לחיסול האנטישמיות לפי כללי המלחמה המודרנית במספר חזיתות ובאמצעים מרובים".

בהמשך הוא פנה לאו"ם ולמדינות להוציא לפועל שורת צעדים למיגור האנטישמיות ובין היתר קרא למנות שליח מיוחד למאבק באנטישמיות מטעם מזכ"ל האו"ם ולקדם מדיניות אקטיבית לניטור והסרת תכנים אנטישמיים ברשת לצד חקיקה מדינתית שתחייב חינוך נגד אנטישמיות בבתי הספר.
"מנהיגי העולם וכל אחד שרואה עצמו כבן ברית של העם היהודי צריך לקחת חלק במלחמה באנטישמיות, עד אשר תיסוג מעולמנו".

הרב גולדשטיין שנפצע באירוע הירי בסן דייגו הוזמן על ידי ישראל לנאום גם הוא בעצרת. "בתקופה האחרונה אנחנו רואים כי יהודים בעולם הופכים לפגיעים יותר ומשלמים מחיר גבוה כדי לשמור על ביטחונם וחייבים לפעול עכשיו" אמר הרב בנאומו והוסיף כי "מאז הפיגוע בבית חב"ד שלנו משימתי האישית היא לרתום את הכלים המשמשים להפצת חשכה ושנאה לטובת הפצת אהבה ואור. לא נאבקים בחושך עם חשיכה נוספת אלא באמצעות אור גדול". את הרב ליוו בתה ואחותה של לורי קיי ז"ל שנרצחה באירוע הירי.

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש שפתח את הדיון אמר כי: "מחוייבותנו להתמודד עם צונאמי השנאה שהופך להיות כל כך אלים ומתפשט ברחבי העולם. אמשיך לפעול בקול ברור ולא מתנצל נגד האנטישמיות ושאר צורות של שנאה״. באולם נכחו גם נציגי מדינות מוסלמיות מאיראן, מצרים, מרוקו, סוריה, טורקיה ועוד. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר