סגור

גנץ ואשכנזי בירכו, בנט וסער הצטרפו ואפילו לפיד החמיא לנתניהו: התגובות להסכם עם מרוקו

ברכות מקיר לקיר במערכת הפוליטית להסכם השלום בין ישראל ומרוקו. גנץ ואשכנזי, שעודכנו על ידי הבית הלבן, הודו לטראמפ ולמלך מרוקו. בנט וסער פרגנו לראש הממשלה נתניהו, ואפילו לפיד הצטרף

חדשות כיפה
כד בכסלו התשפא
,
10 בדצמבר, 2020 20:28

צילום: Gili Yaari / Flash90

במערכת הפוליטית בירכו הערב (ה') על הסכם השלום בין ישראל ומרוקו, עליו הודיע הנשיא טראמפ מוקדם יותר, הצפוי להיחתם בקרוב. שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ גבי אשכנזי עודכנו על המגעים בין ישראל ומרוקו, שהתקיימו בתיווך אמריקאי, מצד הבית הלבן ולא מצד נתניהו.

נתניהו: "מודה לטראמפ ולמלך מרוקו על השלום, זה יהיה שלום חם"

שר הביטחון בני גנץ אמר כי הוא ''מברך על כינון היחסים הרשמיים הצפוי עם מרוקו. זו הזדמנות לעגן יחסים של שנים רבות, ושותפות היסטורית עשירה ומפוארת של שני העמים, שתהפוך כעת לרשמית.
מדובר במהלך משמעותי, שיחזק את האינטרסים הביטחוניים והכלכליים של שתי המדינות. אני מודה לממשל האמריקאי שפועל ללא לאות לחיזוקה של ישראל וליציבות האזור כולו", הוסיף גנץ.


(נתניהו על הסכם השלום עם מרוקו)

שר החוץ, גבי אשכנזי, הצטרף לדברים: "אני מברך על החדשות המשמחות והחשובות המגיעות היום מוושינגטון על חידוש היחסים בין ישראל לבין מרוקו. מדינת ישראל מוקירה תודה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ ולצוותו על קידום השלום והיציבות במזרח התיכון והתמיכה בישראל. זהו יום גדול נוסף לדיפלומטיה הישראלית, יום של אור, כיאה לחג החנוכה".

אשכנזי הוסיף כי "חידוש היחסים בנינו הינו נדבך חשוב ומתבקש במסגרת "הסכמי אברהם", המשקף את יחסי הידידות העמוקים בין העמים. אני קורא למדינות נוספות להצטרף למעגל "הסכמי אברהם".
ברכותיי החמות גם למלך מרוקו, מוחמד השישי, על ההחלטה האמיצה והנכונה. אני מצפה להדלקת הנרות בנציגותנו ברבאט בשנה הבאה".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד, בירך באופן חריג את ראש הממשלה: "אני מברך את ראש הממשלה נתניהו ואת כל מי שעסק בנושא השלום עם מרוקו על הסכם חשוב למדינת ישראל''.

ראש בראש? לפיד ובנט

בירכו. לפיד ובנטצילום: פלאש 90. גרשון אלינסטון

יו"ר ימינה, נפתלי בנט, בירך גם הוא, ושיבח את ראש הממשלה: "'יום חג לישראל ולמרוקו! עוד צעד בהתבססות של מדינת ישראל. תודה ענקית לנשיא דונאלד טראמפ שפעל עם אנשיו ליצור חיבור זה, והערכה לראש הממשלה נתניהו על המהלך המשמעותי. חנוכה שמח!''

גם גדעון סער, שרק אמש התפטר מהכנסת במטרה להקים מפלגה חדשה, בירך את ראש הממשלה על ההישג: "אני מברך את ראש הממשלה נתניהו על ההסכם החשוב בין ישראל למרוקו ואת נשיא ארה״ב טראמפ והממשל האמריקאי, על המעורבות והמאמץ המיוחדים שהשקיעו ועודם משקיעים למען שגשוגה של ישראל והשלום והיציבות במזרח התיכון".

השר לענייני ירושלים, רפי פרץ, אמר כי ''הוריי שעלו ממרוקו והשאירו מאחור את כל חייהם, תמיד דיברו על שלום ועל יחסים טובים עם השכנים הערבים במרוקו. הגיעה העת שגם אנחנו. ההודעה הערב של הנשיא טראמפ על כינון היחסים עם מרוקו היא הודעה היסטורית ומשמחת. אהלן וסהלן, אהלן ביקום. מוזמנים לירושלים''.

10.12.2020

1. מה עם סמוטריץ? אין לו איזה "קטילה" על ביבי? לא מצא משהו לא טוב (ישראל בן שחר)

זה השיטה של מורו ורבו מבית אל לטנף על כולם למצוא פגמים בכולם ורק להלל לשבח ולפאר את עצמו כמובן הכל מתוך ענווה עצומה ויראת שמיים כיאה לאחד שלובש חליפה ארוכה וכובע רבנים

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2020

2. שלום (לייכטר)

כל הכבוד לראש ממשלתנו ביבי הענק תמשיך איתנו למען ילדינו בבריאות עוד שנים רבות

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2020

3. שלום על ישראל (בקובץ יוחנן)

ביבי ענק פועל בחוכמה למען מדינתו.אף על פי כל המכשולים שמערימים בדרכו.תודה לטראמפ היקר

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2020

4. לאלי (2): שלום בין אנשים תמיד היה, באופן כללי. תפגוש פלסטינים, סעודים ואיראנים ותראה כמה שלום יש ברמה האישית (ברמה המדינית, זה סיפור אחר...)

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2020

5. כמה הסכמי שלום אפשר לחתום עם מדינה שאין איתה מצב מלחמה ? (מתמטיקאי)

לפי הגדרות נתניהו למה זה זה הסכם שלום, רבין חתם הסכם שלום עם מרוקו כבר בשנת 1995 . ואז נתניהו חותם שוב הסכם שלום עם מרוקו. טוב, לאחר הסכם השלום עם רבין כנראה הייתה לנו בינתיים מלחמה עם מרוקו.
בכלל לפי הפרמטרים של נתניהו להסכם שלום, רבין חתם הסכם שלום לא רק עם ירדן אלא גם עם מרוקו עומאן וקאטר. ואהוד ברק חתם הסכם שלום עם מאוריטניה.
טוב לא צריך לזלזל בחשיבות חידוש או הקמת יחסים דיפלומטיים עם מדינות חברות הליגה הערבית, אבל לא צריך להיסחף עם הפרופוגנדה.

דווח על תגובה לא ראויה
25.12.2020

6. כותרת הסכם שלום=פולטית.כי לא היה איתם מלחמה. (ככה מסיחים דעת.)

הסכם שלום תמיד טוב עם אוייב דרוצה ויכול לספק את הסחורה ולמנוע שפיכות דמים.
פה בארצינו ישראל, אין הרתעה ל-:
א. ריר ארטילרי מעזה.
ב. רצח וניסיונות רצח לאומניים עי עידוד סביבת הרוצחים השפלים.
חקיקה ושיטות בחירות מונעות את ביטוי כאב העם.
הגדיל לעשות איש רם מעם שהפך את הקורבן לנאשם. שכביכול בחר בטרור.
מסתמן/סקרים/אגו אישי/משרדי יחצ ופירסום וכיוב שכנראה עוד מערכת בחילות לא יישנו את בעיות העיקר.

דווח על תגובה לא ראויה
26.12.2020

7. אשכנזי, אתה משתחרר בפורים. תוכל אפילו לבחור איפה לעשות סדר בפסח. לא צריך לחכות עד חנוכה הבא (ניר)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב איתן שנרב צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הרב איתן שנרב השיא משואה: "לכבוד החיים הנפלאים שזכינו לקבל"

קרא עוד