עושים היסטוריה במשרד התפוצות: בית ספר יהודי ראשון בדובאי

לראשונה באיחוד האמירויות ייפתח בית ספר יהודי, שישמש את הקהילה היהודית בדובאי. השרה ינקלביץ': "יש לנו את הזכות לבנות את הגשר בין הקהילה היהודית באמירויות לבין מדינת ישראל"

חדשות כיפה 30/11/20 14:17 יד בכסלו התשפא

בית ספר יהודי בדובאי, צילום: shutterstock
בית ספר יהודי בדובאי, צילום: shutterstock

כחלק מהקשר הנרקם בין משרד התפוצות והקהילה היהודית באיחוד האמירויות, הוחלט לפתוח בתהליך להקמת בית ספר יהודי ראשון בדובאי.

ההחלטה התקבלה על ידי שרת התפוצות עומר ינקלביץ' בעקבות רצף שיחות שקיימה עם מנהיג הקהילה היהודית שם, רוס קריאל, בהן הציג לשרה את הקהילה היהודית המתפתחת בדובאי ואת צרכיה. המהלך ייעשה באמצעות ארגון "יונייטד" שאחראי מטעם משרד התפוצות על החינוך היהודי בעולם, ובשותפות גורמים פילנתרופיים משמעותיים מהעולם היהודי, שבשלב זה נשארים חסויים. כל הגורמים עושים מאמצים כדי לפתוח את בית הספר כבר בשנה"ל הבאה. 

הקהילה היהודית באיחוד האמירויות, המונה כאלף חברים, נמצאת בתהליך של השגת הכרה פורמלית מגורמי הממשל באיחוד האמירויות. בעקבות הסכמי השלום עם ישראל, הקהילה צפויה לגדול בשנים הקרובות באופן משמעותי ומספר הילדים צפוי לעמוד בשנה הבאה על כ-200.
מרבית חברי הקהילה הינם דוברי אנגלית אשר הגיעו לאיחוד האמירויות בעשור האחרון מארה"ב ואירופה לצרכי עסקים. מאז ההכרזה ההיסטורית על כינון היחסים הדיפלומטים בין המדינות, משרד התפוצות מלווה את הקהילה באופן רציף, בתור הגורם האמון מטעם מדינת ישראל על הקשר עם הקהילות היהודיות בעולם. 

שרת התפוצות עומר ינקלביץ': "לאחר שנים ללא קשר עם הקהילה היהודית באיחוד האמירויות, יש לנו את הזכות לבנות את הגשר בינה לבין מדינת ישראל. כצעד בונה אמון, ובעקבות הצרכים שהציגו בפניי, שמחתי להיענות לבקשתם ולפתוח במהלך להקמת בית ספר יהודי לילדי הקהילה.
החינוך היהודי בתפוצות עומד בראש מעייננו במשרד התפוצות ואנו עושים את כל המאמצים כדי לשמור על הזהות היהודית והחיבור למדינת ישראל של ילדי עם ישראל בתפוצות, למען ההמשכיות של העם היהודי בדורות הבאים. אני מודה לגורמים שנרתמו לסייע בפרוייקט החשוב הזה, ובטוחה שזכות זו תעמוד להם".

מנהיג הקהילה היהודית באיחוד האמירויות, רוס קריאל: "הסכמי אברהם אפשרו סוף סוף לבנות מערכת יחסים קרובה בין הקהילה היהודית באיחוד האמירויות לבין מדינת ישראל. אנו מעריכים במיוחד את הקשר שנוצר עם שרת התפוצות עומר ינקלביץ' ולשכתה. מייד לאחר ההצהרה על הסכמי אברהם התחלנו לעבוד מול משרד התפוצות, ואנו ממשיכים בכך עד היום. מאמץ מיוחד התמקד בילדי הקהילה הצומחת שלנו ובחינוך שלהם. אנו מאמינים שהחינוך היהודי הוא חיוני לעתיד הקהילה שלנו, כפי שהיה חיוני לאורך ההיסטוריה עבור קהילות יהודיות ברחבי העולם. למשרד התפוצות יש ניסיון משמעותי בתחום זה, והעבודה שלהם מול הקהילה שלנו היא מועילה וחיובית במיוחד".

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר