נתניהו בוועידה בינלאומית: "רוצים מנגנון בסדר גודל תעשייתי שיוכל לבצע בדיקות המוניות"

ראש הממשלה השתתף בוועידת מנהיגי מדינות בנושא ההתמודדות עם הקורונה: "שיעור הבדיקות שלנו גבוה מאוד, אני חושב שעוד נצליח לעלות את הכמות. אחד הלקחים מהגל הראשון - להגביל התקהלויות במקומות סגורים"

חדשות כיפה 29/07/20 15:34 ח באב התשפ

נתניהו בוועידה בינלאומית: "רוצים מנגנון בסדר גודל תעשייתי שיוכל לבצע בדיקות המוניות"
נתניהו בוועידת המנהיגים, צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (ד') בוועידת מנהיגים וירטואלית, באירוח קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ. בהמשך לוועידות הקודמות, התכנסו הבוקר המנהיגים זו הפעם החמישית, להתייעצות בהתמודדות עם התפרצות הגל השני והמאמצים להמרצת הכלכלה, תוך הקפדה על המגבלות המסייעות לשמירה על בריאות הציבור.

השמים נפתחים? הנכנסים לישראל ממדינה ירוקה לא יידרשו בבדיקות ובידוד

ראש הממשלה נתניהו אמר כי "שיעור הבדיקות שלנו גבוה מאוד. אנחנו מגיעים ל-30 אלף בדיקות ביום באוכלוסייה של 9 מיליון. אני חושב שעוד נצליח לעלות את הכמות. אנחנו רוצים מנגנון בסדר גודל תעשייתי שיוכל לבצע בדיקות המוניות ומנגנון איתור ובידוד מהיר מאוד. זה חיוני כדי שנמשיך להכיל את המגיפה לאורך זמן".


(נתניהו בוועידת המנהיגים)

עוד הוסיף ראש הממשלה כי אחד הלקחים שנלמדו מהתפרצות הגל הראשון הוא הצורך להגביל את ההתקהלויות במקומות סגורים כדי למנוע הדבקה מסיבית. המנהיגים הסכימו כי יש צורך להמשיך ולהגביל את ההתקהלויות על מנת להימנע מהתפרצות משמעותית מחודשת.

בנוסף לראש הממשלה נתניהו וקנצלר אוסטריה קורץ, השתתפו בוועידה גם ראש ממשלת אוסטרליה מוריסון, ראש ממשלת דנמרק פרדריקסן, ראש ממשלת יוון מיצוטקיס וראש ממשלת צ'כיה באביש.
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר