עצרת מול מעון ראש הממשלה: "לא לתכנית טראמפ"

תנועת נחלה להתיישבות בשיתוף ראשי המועצות ביו"ש יצאו למסע מכוניות שהסתיים בעצרת מול בית ראש הממשלה בדרישה למימוש מיידי של תכנית שמיר והבעת התנגדות לתכנית טראמפ

גלעד כהן, חדשות כיפה 02/04/19 21:51 כו באדר ב'

עצרת מול מעון ראש הממשלה: "לא לתכנית טראמפ"
מסע למען הבנייה בישובים, צילום: הותר לשימוש

תנועת נחלה להתיישבות בשיתוף ראשי המועצות ביו"ש יצאו הערב (ג') למסע מכוניות ומשאיות עם חומרי בניין ומערבלי בטון להמחשת הדרישה לבניית יישובים חדשים ברחבי יהודה ושומרון, ובדרישה למימוש תוכנית שמיר ליישוב שני מיליון יהודים ביו"ש ובהתנגדות לתוכנית טראמפ. ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "נדאג לחזק אך ורק את מי שידאג לחזק את ההתיישבות ביהודה ושומרון".

השיירה יצאה מכל רחבי הארץ לכיוון ירושלים לכיוון משמרת ארץ ישראל שפועלת בשלושת החודשים האחרונים בסמוך למעון ראש הממשלה. השיירה לוותה בראשי מועצות ביו"ש בהם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת מטה בנימין ישראל גנץ, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצת בית-אל שי אלון וראשי מועצות נוספים. 

יוסי דגן

יוסי דגןצילום: הותר לשימוש

המסע שנגמר מול מעון ראש הממשלה

המסע שנגמר מול מעון ראש הממשלהצילום: הותר לשימוש

ראש מועצת שומרון יוסי דגן ציין בדבריו: "אדוני ראש הממשלה נתניהו, אנו רוצים את המשך שלטון מחנה הימין של מדינת ישראל. יש במערכת הבחירות הזו ויכוחים לכאן ולכאן אבל ההבדל היחיד בין השמאל לימין הוא ההבדל ביחס להתיישבות. העם רוצה תשובות ברורות וככל שתתנצחו ותתחמקו ותתנצלו ותבכו השמאל יילך ויגבר. ככל שנבנה את ארץ ישראל בעוז ובעוצמה בלי להרכין ראש ומבלי לחפש תירוצים- כך המחנה הלאומי יגדל ואף יקבל 80 מנדטים. הציבור במדינת ישראל מצפה לבנייה בירושלים, ביהודה ושומרון, ברמת הגולן ובנגב ודורש להפסק את החנק ברכישת בתים בחברון. כפעילים שתפקידם להביא את ההמונים לקלפי, נדאג לחזק אך ורק את מי שידאג לחזק את ההתיישבות ביהודה ושומרון".

צילום: הותר לשימוש

  
ראש מועצת מטה בנימין ישראל גנץ הדגיש בדבריו: "ערב בחירות כולם עוסקים בצוללות וחקירות אבל אנחנו מדברים רק על דבר אחד- על ממשלת ימין שתפריח את ההתיישבות  ותפעל לבניין ארץ ישראל. בקדנציה הבאה צריכים ממשלה שלא תדבר על בנייה אלא תבנה בפועל במלוא העוצמה. ממשלה שתבטל את השלטון האזרחי ותחיל ריבונות אמיתית על כל מרחבי יהודה. לכל המפלגות שלא הביעו עמדה ברורה על ההתיישבות אנו רוצים לשמוע אמירה ברורה -אם אתם בעד בנייה או עקירה. אזרחי מדינת ישראל יצביעו רק עבור מפלגה שבונה בהתיישבות ובכל מרחבי ארץ ישראל, ואנו נפעל לכך שמאות אלפי תושבים יצביעו רק למפלגות שיצהירו על כך באופן חד משמעי".

המסע אל ירושלים למען הבנייה

המסע אל ירושלים למען הבנייה צילום: הותר לשימוש

דניאלה וייס

דניאלה וייסצילום: הותר לשימוש

חברת הנהלת תנועה נחלה דניאלה וייס ציינה: "רק הורדת תוכניות הזויות כתוכנית טרמאפ מהפרק תוביל להצלחה גדולה בבחירות האלה. כיום מתגוררים ביהודה ושומרון כחצי מיליון יהודים ב-250 יישובים, אך לצערנו קצב הפיתוח של ההתיישבות אינו מספק, ואף לא מדביק את הגידול הטבעי ביהודה ושומרון. אנו עומדים כאן מול בית הממשלה שרוצים שיישאר ראש הממשלה ואומרים- אי אפשר לעמוד בראש העם היהודי ולא לספק את הגידול הטבעי של יהודה ושומרון . כדי להצליח בבחירות האלה צריך לבנות בכל הכוח במרחבי ארץ ישראל. לא מנצחים בחירות על ידי התקוטטות אישית ולא על ידי הקלטות, אלא רק על ידי נאמנות מלאהם לארץ ישראל. יש דרך פשוטה, בסיסית, עתיקת יומין, דרך של נאמנות. תוכנית שמיר מתבססת על נתונים גאוגרפיים סדורים וחזון ועל הבנה שניתן להקים יישובים עבור שני מיליון יהודים. אנו אומרים זאת ערב בחירות במקום לחפש נוסחות גאולות, יש רק נוסחה ניצחת אחת – ארץ ישראל לעם ישראל בלבד.
 
ראש מועצת בית אל שי אלון: "המסע היום מטרתו העיקרית להוסיף קומה נוספת במפעל הציונות ובעזרת בחירת שלטון הימין להחיל את הריבונות על יהודה ושומרון ולהעניק לתושבינו שיוויון זכויות מלא".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר