מבצע ענק של ליב"ה: "ישראל רוצה להרגיש שבת!"

מתנדבות ליב"ה עברו ברחובות 15 ערים ברחבי המדינה והציעו לבעלי החנויות לתלות תעודת תו תקן המעידה על שמירת השבת בבית העסק. "הרוב הבריא והדומם חפץ בשמירת השבת"

חדשות כיפה 28/08/18 13:04 יז באלול התשעח

מבצע ענק של ליב"ה: "ישראל רוצה להרגיש שבת!"
אחד מבעלי העסקים עם תו התקן, צילום: מרכז ליב"ה

אתמול (שני) מילאו מאות בנות נוער ליב"ה את הרחובות בכ-15 ערים ברחבי הארץ, בהם תל אביב, הרצליה, עכו, נהריה, אילת, מודיעין, ירושלים ועוד, במבצע מיוחד שקריאתו: "ישראל רוצה להרגיש שבת".

הבנות עברו בין העסקים והחנויות השונות, חילקו פרחים לבעלי החנויות והציעו לתלות את תעודת תו התקן - 'נאמן השבת הציבורית' זאת במטרה לחזק את החנויות שומרות השבת ואת האווירה ברחוב לכזו התומכת ושמחה בשמירת השבת במרחב הציבורי.

מורשה, אחת הפעילות סיפרה: "עברנו בערים שונות, בהרצליה, בירושלים ועוד, והיה מאוד משמח לראות איך שזה מתקבל בצורה טובה אצל בעלי החנויות ואצל הציבור ברחוב. כאילו חיכו לזה".

מארגני המבצע מספרים שהמבצע מתקיים גם על רקע הבחירות הקרבות ברשויות המקומיות, במטרה להביא לידי ביטוי את העמדה הציבורית הרחבה, לדבריהם, הרוצה "לחזק את היהדות בכלל ואת שמירת השבת במרחב הציבורי וברחובות הערים בפרט, ולאותת למועמדים השונים למה מצפים מהם ברחוב."

אריאל ממרכז ליב"ה סיפר: "המבצע אתמול היווה נקודת שיא בפעילות של שנה של מבצעי שבת בערים שונות, כאשר אתמול עברו הבנות בלמעלה מ-15 ערים בו זמנית. התגובות החיוביות מלמדות על מה שאנחנו יודעים והוא, שהרוב הבריא והדומם חפץ בשמירת השבת ובחיזוק היהדות במרחב הציבורי. כדאי שגם המועמדים השונים למועצות ולראשות הערים ייקחו את זה לתשומת ליבם ולא ייגררו אחרי קבוצות קיצוניות שממומנות על ידי הקרן החדשה לישראל ומנסות למחוק את זהותה היהודית של המדינה ולסכסך בין קהלים שונים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר