מאיר שטרית לבית היהודי: אני יודע שאתם אחים של רובי ריבלין. אתם גם האחים שלי

בניסיון לגייס תמיכת חברי כנסת במרוץ לנשיאות התארח ח"כ מאיר שטרית בישיבת הסיעה של הבית היהודי והבהיר לגבי התנהלותו הפוליטית ״אני יונה לעת שלום ונץ לעת מלחמה״

חנן גרינווד, כיפה 02/06/14 17:30 ד בסיון התשעד

מאיר שטרית לבית היהודי: אני יודע שאתם אחים של רובי ריבלין. אתם גם האחים שלי
יחצ, צילום: יחצ

ח״כ מאיר שטרית המועמד לנשיאות המדינה התארח היום (ב') בישיבת הסיעה של ״הבית היהודי״ במטרה לקבל את תמיכת חברי הכנסת במרוץ לנשיאות.

ח״כ שטרית פתח את דבריו ותאר את תקופתו בסוכנות בתפקידו כגזבר הסוכנות והקשר עם היהודים בתפוצות ופעילותו למען העלאת יהודי חבר העמים ואתיופיה לארץ. ואז פנה באופן ישיר לחברי הסיעה ואמר:״אני יודע שאתם אחים של רובי ריבלין אבל אתם גם אחים שלי ואני אח שלכם. כולנו משפחה״.

לאחר מכן פנה ח״כ שטרית לנושא שלכאורה מפריד בינו ובין חברי הבית היהודי - הנושא המדיני ואמר:״אני תומך שלום. אך אינני מתכוון להיות פוליטיקאי בבית הנשיא. אני יונה לעת שלום אבל נץ לעת מלחמה. ישראל היא המקום של כולנו״.

עוד הוסיף כי לפי תפיסת עולמו נשיא לא אמור להתערב בעניין המדיני אלא רק לבקשת ראש הממשלה וכך בכוונתו לנהוג. "בית הנשיא לא יהיה משרד חוץ חלופי", אמר והוסיף כי "אני מתכוון להציף על פני השטח את הבעיות הפנימיות חברתיות, כלכליות, דיור ועוני. ליצור הידברות בעם, ולחבר את החלקים השונים בחברה שלא משוחחים אלו עם אלו. זהו האיום האמיתי על המדינה. לא מדינות ערב״

ח״כ שטרית סיים את הופעתו בפני הסיעה ואמר: ״אני אדם מאמין, מתפלל בשבתות וחגים. כך חונכתי , כך אני מחנך את ילדי״.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר