חדשות כיפה

"מאחלת לכם לפשוט את הרגל": ארומה הפכו לכשרים וספגו איומי חרמות

באחד מסניפי ארומה שבפתח תקווה רק רצו לעדכן כי המקום ייסגר בשבת לאור רצונם לקבל תעודת כשרות. לתגובות הקשות הם בטח לא ציפו. "הכניעה שלכם לדתיים מגעילה ודוחה...מחרים אתכם...סיבה מצויינת להפסיק להיכנס"

ארומה

ארומהצילום: פלאש 90, נתי שוחט

סניף ארומה בעיר פתח תקווה יהפוך בקרוב לכשר, אך כשמנהליו החליטו להודיע על כך אתמול (ראשון) באמצעות פוסט בפייסבוק, הם נתקלו בגולשים זועמים רבים שחלקם אף הודיעו כי יחרימו את המקום.

"לקחוחת יקרים", נכתב בהודעת ארומה אספרסו בר אם המושבות, "הסניף הופך להיות כשר. אי לכך, לא נהיה פתוחים בימי שבת. נשמח לשרת אתכם בשאר ימות השבוע כרגיל".

רצונם של מנהלי הסניף לפנות גם לקהל יעד השומר כשרות, לא התקבלה בעין יפה בקרב גולשים ולקוחות רבים שמיהרו לגנות את המהלך. "חבל מאד", נכתב באחת התגובות, "בשכונה חילונית לחלוטין להתעלם מצרכי התושבים ולממן את הרבנות המושחתת? על מה ולמה?" מגיב אחר כתב ברוח דומה וטען: "חבל מאוד. הקהל שלכם ברובו חילוני. ממש מצער ועוד בחופש הגדול. למה להחזיר את פתח תקווה לימים שהיא היתה עיר של דתיים?!".

בהמשך הגיעו גם איומי החרמות. "לא נגיע בימות השבוע. כל הרעיון שיש מרכז פתוח בותיקה שנותן גם שירותים ביום שבת", כתב גולש ואחר הוסיף, "סיבה מצויינת להפסיק להיכנס לארומה".

ההודעה שעוררה סערה

ההודעה שעוררה סערהצילום: צילום מסך

גולשת נוספת לא האמינה למראה עיניה וכתבה: "לא יאמן פשוט, הכניעה שלכם לדתיים מגעילה ודוחה.
אבל אם אתם חושבים שרק הדתיים יודעים להחרים מקומות לא כשרים, אז שתדעו שגם החילונים יודעים להחרים מקומות כשרים". אחר הגדיל ואמר כי את איום החרם יהפוך לנחלת הכלל, "אני אדאג להפיץ בכל קבוצת חילונים וקבוצות נגד הדתה, שלא ידרכו בבית הקפה שלכם".

מגיבה נוספת אף איחלה למנהלי המקום לאבד את מקור פרנסתם, "מקווה שהקהל 'הקדוש' שלכם ישלים את החסר, אבל בפועל אני בעיקר מאחלת לכם לפשוט את הרגל". בתגובה אחרת נכתב: "אם אתם נכנעים לדתיים ככה בלב שכונה חילונית, אתם יכולים לשכוח ממני גם בשאר הסניפים שלכם". גולש נוסף כתב בפשטות והצהיר: "מחרים אתכם. בחיים לא אשב בארומה אם המושבות".

יש לציין כי לצד התגובות הנזעמות הרבות, היו גם כאלה שיצאו להגנת בית הקפה ונגד המאיימים בחרם. "ברוב המקרים", כתב אחד, "מקומות שמבצעים שינויי כשרות עושים זאת משיקול כלכלי חבל לעורר שנאה וחרמות על דבר כזה כמו שלא הייתם רוצים שיחרימו את העסק שלכם שסגור בשבת משיקולים שלכם- אל תעשו זאת לבעל הבית"

אחר הבהיר כי על רקע התגובות הקשות הוא יגיע לחזק את המקום, "לא נמצא איזור יותר מדי אבל התגובות פה גרמו לי לרצות להגיע אליכם ולהמליץ לחבריי...כל הכבוד ארומה!". מגיב נוסף שיצא נגד הביקורת טען: "מעניין מה היות התגובות פה אם הסניף היה נסגר בימי ראשון כי הבעלים נוצרי או בשישי כי הבעלים מוסלמי".

09.07.2018

1. כל הכבוד לארומה, רוב מהגיבים נגד הם פעילי הפורום החילוני מערים אחרות (יאיר, נווה גן)

דווח על תגובה לא ראויה
09.07.2018

2. התגובות האלה רק מדגישות את "נאורותם" של המגיבים (האם הם בכלל זוכרים ש"אם המושבות" הוקמה על ידי חרדי)

דווח על תגובה לא ראויה
09.07.2018

3. טרוריסטים חילוניים - לא פחות. בושה! (ניסים )

דווח על תגובה לא ראויה
09.07.2018

4. מרגישים שהציבור נותן אמון בכשרות הרבנות בפתח תקווה. משמח מאוד (יעל)

דווח על תגובה לא ראויה
09.07.2018

5. דווקא יש לא מעט דתיים באיזור שם... (יולי)

דווח על תגובה לא ראויה
10.07.2018

6. כל הכבוד לבעלים (מאיה)

עכשיו נגיע אליכם

דווח על תגובה לא ראויה
10.07.2018

7. "מאחלת לכם לפשוט את הרגל": ארומה הפכו לכשרים וספגו איומי חרמות | כיפהל (ליאור)

סניף ארומה היקרים כל הכבוד????מאחלים לכם בזכות שמירת השבת שההכנסות יגדלו ויכפילו את עצמם משבוע לשבוע אין כמו ארומה ואין מתחרה ובעזרת ה' אני יגיע עם משפחתי במיוחד בזכות הכתבה הזו

דווח על תגובה לא ראויה
10.07.2018

8. ארומה המקסימים כל הכבוד (עדי)

מאחלים לכם בהצלחה ובגלל הכתבה נגיע מלא אין כמו שמירת שבת

דווח על תגובה לא ראויה
10.07.2018

9. די להדתה (בן אחר )

פשוט להחרים את המקומות הכשרים.
אין מקום לדת במאה 21.

דווח על תגובה לא ראויה
12.07.2018

10. לא קראתם את תגובתו של בעל הזיכיון וחבל. (arye shilo)

הוא כתב כי ראשית כל הקפה היה סגור מאז ומתמיד בערב שבת.
כעת לאחר 12 שנה שהוא משועבד למקום, הוא החליט שגם הוא רוצה חופש פעם בשבוע וגם הוא רוצה להיות עם משפחתו בשבת.
את זה כמה מתושבי אם המושבות לא מבינים, כי רגילים שיש עבדים שצריכים לשרת אותם.
ואם זה מביא איתו תעודת כשרות על הדרך, מצויין.

דווח על תגובה לא ראויה
12.07.2018

11. אני משגיח כשרות מוסמך ובוודאי שאני בעד אוכל כשר, אבל ישנם אחראיים חדלי אישים (Avner Eliyahu Romm)

אני מתגורר בפולין בשנתיים האחרונות ועומד להתחתן. למעשה הייתי אמור להתחתן כבר בתחילת הקיץ אלמלא היו מרמים אותי ומשאירים אותי ללא פרנסה. בתחילת החורף הועסקתי כמשגיח כשרות במשחטת בקר ליד צ'נסטוכובה. אך אז, כאזרח זר, הייתי צריך לצאת את האיחוד האירופי, וגם הוזמנתי על ידי ידיד למרוקו, אז נסעתי לשם לשבוע ימים, אך קודם ביקשתי מהאחראי על צוות השוחטים והמשגיחים שישמור לי את עבודתי כשאחזור והוא הסכים, אך זה לא קרה. רציתי לעבוד במקום אחר, אך שקרן אחר הציע לי לעבוד אחר הפסח שוב ליד צ'נסטוכובה. האחראי על הצוות אמר שהוא יעסיק אותי כשאחזור מישראל לאחר הפסח, וגם השקרן השני אמר שהוא יזכיר לו שעליו להעסיק אותי. כך לא פניתי בזמן למקומות אחרים, ושוב רומיתי והושארתי ללא פרנסה, ואז צוות ממקום אחר לא קיבל אור יריק מהרבנות להעסיק משגיחים נוספים. בקיצור, "הצדיקים" הותירו אותי ללא פרנסה. האם זה כשר????

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שר הבטחון לשעבר אביגדור ליברמן. יישאר בחוץ? צילום: יונתן סינדל פלאש 90

סקר: ישראל ביתנו בחוץ - גוש הימין עם 59 מנדטים

קרא עוד