מאות מתפללים הגיעו לקבר הנביא עמוס

כ-300 מתפללים יצאו אמש בליווי כוח צבאי אל קבר עמוס הנביא בתקוע הערבית. מדובר בפעם הראשונה מאז הסכמי אוסלו בה נעשית כניסה אזרחית מתואמת בסדר גודל כזה של יהודים לקבר עמוס הנביא

גלעד כהן
יד באב התשעח
,
26 ביולי, 2018 19:24
מתפללים בקבר עמוס

מתפללים בקבר עמוסצילום: מועצת גוש עציון

כניסה גדולה של מתפללים למקומות הקדושים בגזרת עציון: כ-300 מתפללים הגיעו הלילה לקבר הנביא עמוס בתקוע הערבית

לאחר היערכות והכנה מוקדמת של צה"ל יצאו אמש בשעת לילה כ-300 מתפללים בליווי כח של חטמ"ר עציון בראשות המח"ט אל"מ דוד שפירא, יחד עם כוחות מג"ב, משטרת ישראל והמנהל האזרחי, לסיור במקומות הקדושים בגזרת עציון. מדובר בפעם הראשונה מאז הסכמי אוסלו בה נעשית כניסה אזרחית מתואמת בסדר גודל כזה של יהודים לקבר עמוס הנביא בתקוע הערבית.

מתפללים בקבר עמוס

מתפללים בקבר עמוסצילום: מועצת גוש עציון

במהלך סיורם נכנסו המתפללים לעיירה תקוע המערבית שם שוכנת מערה עתיקה אשר על פי המסורת קבור בה עמוס הנביא, הסיור למקום והתפילות התנהלו כסדרן. משם המשיכו המתפללים לכפר חלחול שם על פי המסורת קבור גד החוזה.

שלמה נאמן, ראש המועצה אשר נכח גם הוא בסיור לתקוע הערבית אמר:
"המורשת נטועה בכל פינה בגוש עציון, החיבור שלנו למקום מתחיל בתקופת התנ"ך בימים שהנביא עמוס והנביא ישעיה חיו כאן. במשך 1,950 שנה העם היהודי ממשיך להחיות את המורשת והשורשים שלנו בארץ ישראל ובגוש עציון, הסיור הזה הוא חלק ממגמה שהולכת ומתרחבת, של יהודים רבים אשר מגיעים ומחפשים את החיבור שלהם לאבותיהם ולמסורת – וכאן בגוש עציון הם מוציאים את החיבור הזה".

רס״ן יאיר כהן, קצין הגמ״ר עציון סיכם את הסיור: ״בזכות תיאום מלא ושיתוף פעולה בין המארגנים והגופים התפילה התקיימה בהצלחה. יישר כוח והערכה לכל הכוחות שהשתתפו באבטחת הביקור. חטמ״ר עציון ימשיך להגן מדי יום ולילה על התושבים והמבקרים בגזרה״

26.07.2018

1. נבאה זה כל הסיפור (עידן הנבואה)

החוכמה להיות כמוהו איך נהיים נביאים איך מקבלים רוח נוספת. זה הרבה קשור בנשמה אם משקיעים בה היא תניב פרות. איזה נביאים ונביאות ניפלאים. כמובן הכי מכולם ומעשיים מאוד היו משה ודבורה. הנבואה ממלא את התנך כה ניפלאה מרהיבה. ראיתי אלפי סרטים הוליוודים חלקם מלאים בפנטזיה אני מציעה לרבנים לעשות ככה כמובן בלי זימה. זה יעשה ניפלאות למוחם ישדרג אותו בכמויות. כל האפור הזה מלא פנטזיה. על כן אני רוצה שידרוג כבר לא מיסתפקת בשכלתנות יהודי אלא ניכנסת לדפי התנך ורוצה לראות אותו כפרה כפרי כפרו. לפחות שישלח בתור התחלה איזה שליחון או מלאכון .זה לדעתי מה שכולם צריכים לעשות שבת שלום.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב אברהם סתיו צילום: מרים צחי

ליל הסדר - הזדמנות להתנתק מהחששות והפחדים

קרא עוד