סגור

מאות יחידות דיור ומבני ציבור אושרו ביו"ש

יחידות דיור, בתי ספר, מסוף תחבורה ובית עלמין: האישורים החדשים לבנייה של ועדת המשנה במנהל האזרחי: מה אושר ומה 'על הנייר'?

חדשות כיפה
כד בטבת התשעט
,
01 בינואר, 2019 15:01
יהודה ושומרון

יהודה ושומרוןצילום: פלאש 90

בשבוע שעבר נערך דיון בוועדת המשנה להתיישבות במנהל האזרחי. בדיו אושרו תוכניות הכוללות יחידות דיור במספר יישובים, שטחי מסחר, מסוף תחבורתי ובית עלמין, כאשר כל אחת מהתוכניות נמצאת בשלב אישור שונה.

ביישוב אבני חפץ נכנסו לשלב "תוקף" - שמשמעותו בנייה מיידית - 120 יחידות דיור. לשלב זה נכנסו גם 55 יח"ד חדשות ביישוב צופים ו- 120 יח"ד ביישוב נופים. בנוסף נכנסו לשלב זה גם קריית חינוך בעלי-זהב, שבה ייבנו בתי ספר יסודי ועל-יסודי, וכן מסוף לתחבורה ביישוב רחלים וחניון לילה לאוטובוסים.

לשלב "הפקדה" נכנסו 200 יחידות ביישוב יצהר (כאשר 40 מתוכן כבר קיימות), 150 יח"ד בשבי שומרון, 207 יח"ד בשכונה הצפונית של הר ברכה ו-800 דונם לתעשייה ומסחר באזוה"ת בוסתני חפץ.

ליאור זברג, מומחה לנדל"ן ביו"ש, מסביר על מהות השלבים השונים באישורי הבניה במנהל האזרחי, וטוען כי חלק משמעותי מהיחידות שאושרו אינן "חדשות", כאשר חלקן ירדו בפעם הקודמת וחלקן הובטחו מספר פעמים:  "מה שנכנס לתוקף – ניתן לבנייה מיידית. מה שנכנס להפקדה – יעלה שוב לדיון עם התנגדויות פוליטיות, ויהיה צורך באישור נוסף כדי להעביר אותן".

"בהר ברכה רה"מ התעקש על כמות של 207 יח"ד, ולא הסכים לכמות משמעותית יותר. ביישוב צופים הבנייה חזרה לשלב הפקדה ושוב לאישור", אומר זברג.

בנוסף ליישובים אלו, אישרה ועדת המשנה לתוקף גם כמה עשרות של יח"ד ביישוב "איבי הנחל", אך זברג אומר שגם תוכניות אלו אינן חדשות: "הבנייה באיבי הנחל ירדה בפעם הקודמת. למה? כי לא היה רצון. כעת, נראה שיש רצון, אולי בגלל הבחירות. אישור לבית ספר, בית עלמין, מסוף תחבורה.. אלו דברי שצריכים להיות מובנים מאליהם".

"בסופו של דבר, מה שנכנס ל'תוקף' קיבל אישור לבנייה מיידית – ומשם עובר לאישור ותכנון סופי במועצות. כל השאר עברו אמנם רק שלב אחד מתוך שלושה וכרגע הם רק 'על הנייר', אבל אפשר לומר שהם עלו על המסלול"

01.01.2019

1. איפה חסידי נתניהו (אורי)

שיקראו את הכתבה ויחליטו הלנו אם לצרינו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רכב שפוצץ בלוד צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה

ראש עיריית לוד מאיים: "נחסום את הכניסה לנתב"ג"

קרא עוד