חדשות כיפה

מאות התפללו במערת 70 הזקנים שבשומרון

מאות בני אדם בהילולת 70 הזקנים הלילה בעוורתא שבשומרון. דגן: "עם שזוכר את מנהיגיו גם לאחר 2000 שנה, לא ינטוש את ארצו"

מאות בהילולת הזקנים, הלילה

מאות בהילולת הזקנים, הלילהצילום: דובר צה"ל

מאות בני אדם נכנסו הלילה למערת 70 הזקנים, ולקבר איתמר ואלעזר בניו של אהרן הכהן בכפר עוורתא שבשומרון, זאת כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון - בסיוע מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים ובאבטחת ובליווי חטיבת שומרון. 

הכניסה התקיימה בכדי לציין את יום פטירתם  של 70 הזקנים אשר על פי השולחן ערוך מתקיים ב ה' בשבט, ובכדי לקיים את ההילולה לזכרם. בין הנכנסים היו גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן, סגן קצין הגמ"ר אוגדת איו"ש רב סרן אליצור טרבלסי, ומתפללים ומבקרים מהארץ ומהעולם בין השאר מלונדון, ניו יורק  

התפילה התקיימה כאמור ליד קבר 70 הזקנים ששופץ לאחרונה על ידי מועצה אזורית שומרון ומנהלת קבר יוסף. יוסי דגן ראש מועצת שומרון אמר במקום: "אנחנו שמחים לארח כאן מאות רבות של אנשים, דתיים חרדים וחילונים מכל רחבי הארץ והעולם,  שהגיעו לכאן כדי להתפלל ולהתחבר לשורשי עמנו. אנחנו מגיעים למקומות של הגדולים במנהיגי עם ישראל, המנהיגים הרוחניים והמדיניים שהיו שותפים לעם ישראל בדרכו, לארץ ולמורשת ארץ ישראל, 70 הזקנים שהמשיכו את יהושע ושהמשיך את משה, והנחילו את התורה לכל עם ישראל, מהמקום הזה אנחנו מתחזקים מתקרבים לשורשים שלנו ואלה הדברים שנותנים לנו את הכח לבנות את ארץ ישראל" עוד הוסיף דגן: "עם שזוכר את מנהיגיו גם לאחר 2000 שנה, לא ינטוש את ארצו". 

רב סרן אליצור טרבלסי, סגן קצין הגמ"ר אוגדת איו"ש: "אנחנו שמחים לארח כאן אח כלל המתפללים. חטיבת שומרון ואוגדת איוש ימשיכו לארח כאן ולשמור על שגרת החיים לטובת כולם". 

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר בצלאל סמוטריץ'  צילום: כיפה

באיחוד הלאומי קבעו: המועמדים לכנסת וההסכמים הפוליטיים - בתוקף

קרא עוד