חדשות כיפה

למי אתם מאמינים? לאנשי השב"כ או למשפחות הנערים?

שלושה קטינים יהודיים מוחזקים במעצר בחשד למעורבות באירוע יידוי אבנים לעבר רכבה של פלסטינית, אשר מצאה בו את מותה. בשב"כ טוענים כי הנערים מקבלים את מלוא זכויותיהם. מנגד, משפחותיהם ועורכי דינם טוענים אחרת.

צילום: Matanya Tausig/FLASH90

חמישה נערים, תלמידי ישיבת "פרי הארץ" שברחלים נעצרו בחשד למעורבות ביידוי אבנים שכתוצאה ממנו נהרגה עאישה א-ראבי, תושבת כפר בדיא. בתחילה הוחזקו הקטינים במעצר ללא רשות להיוועץ בעורכי דינם, אשר טוענים לחפותם. כמו כן, הורי הנערים הביעו גם הם את תדהמתם מהמעצר ומכחישים את מעורבות ילדיהם באירוע.

בשב"כ התייחסו להאשמות בגין תנאי כליאתם של הקטינים ומסרו: "העצורים בחקירות השב״כ מקבלים את מלוא הזכויות שלהם הם זכאים לפי החוק. הטענות על מניעת זכויותיהם של הנחקרים בניגוד לדין, משוללות כל יסוד ומטרתן להסיט את הדיון מהחשדות החמורים בגינם נעצרו לחקירה".

 

 

קרדיט: Nati Shohat/Flash90

עקבו אחרינו בטוויטר
11.01.2019

1. זאת לא השאלה (ש)

שאלת אופי חקירות השב"כ היא שאלה חשובה מאוד, ואיננה נוגעת רק למקרה שלפנינו. רוב הדוברים בעניין זה אינם מעוניינים כלל בשינוי אופי החקירה כאשר מדובר בפלסטינים.
השאלה המרכזית שצריך לענות עליה היא איך מוצאים את בני העוולה שהשליכו אבן ורצחו אישה ערבייה. השב"כ מנסה לחקור בדבר בקרב ציבור 'דתי' שמוכן לחלל שבת בפרהסיה כדי להדריך נחקרים איך לשבש חקירה של רצח. זה המצב שאנחנו מצויים בו להוותנו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב רפי פרץ וניר אורבך צילום: כיפה

בבית היהודי תוקפים את ליברמן: "חסר אחריות"

קרא עוד