ליצמן: "אם לא נתקן את השבת אני חד משמעית בחוץ"

שר הבריאות היוצא שלל את הדיבורים על כך שהתפטר כדי לחזור לתפקיד סגן שר, "לא! התפטרתי כי היה צריך להתפטר". הוא מתח ביקורת על קיום העבודות בשבת, "מישהו צריך לשכנע אותי שזה פיקוח נפש? זה פיקוח ממון". והתייחס למבקריו, "לא צריך לפחד מלפיד או שמפיד"

משה ויסטוך
ט בכסלו התשעח
,
27 בנובמבר, 2017 12:34
דבק בהתפטרותו. ליצמן

דבק בהתפטרותו. ליצמןצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

שר הבריאות המתפטר יעקב ליצמן מיהדות התורה התייחס היום (שני) בטקס השקת שירותי "טרם" בביתר עילית לסערת התפטרותו והדיווחים לפיהם משבר השבת הסתיים.

"לא התפטרתי כדי להתמנות לסגן שר", הוא הבהיר והדגיש, "לא אדבר אפילו על נושא של סגן שר עד שיתקנו את החוקים". לדבריו, הוא לא התפטר מתפקיד שר כדי להחזור לתפקיד סגן שר, "לא! התפטרתי כי היה צריך להתפטר. אם לא נתקן את השבת אני חד משמעית בחוץ".

לדבריו, כוונתויו להתפטר במידה ויבוצעו עבודות הרכבת בשבת לא היו איומים אלא כוונות אמת, "נושא השבת הוא אצלנו ביסוד. לרגע אחד לא הסכמנו לשום חילולי שבת".

בהמשך הוא מתח ביקורת על עבודות הרכבת בשבת וטען שלדיבורים על כך שהן מונעות מצב של פיקוח נפש אין כל בסיס, "הייתי אזרח ארצות הברית, הייתי נוסע ברכבת שלהם פעמיים ביום. היא מעולם לא הושבתה. מעולם לא! ואנחנו מדברים על רכבת שעובדת 24 שעות, שבעה ימים בשבוע במקומות עירוניים שיש רק מסלול אחד. מישהו צריך לשכנע אותי שזה פיקוח נפש? זה פיקוח ממון. לקחת אחריות מיניסטריאלית על דבר כזה אסור".

השר היוצא התייחס ליריביו הפוליטיים מחוץ כמו יאיר ליפד, "לא צריך לפחד מלפיד או שמפיד. אנחנו צריכים לדאוג למה שאנחנו התחייבנו, שזה על בסיס ההלכה וזה היסוד שלנו". ובנוסף ליריביו מבית ועל כך שכוחו בתוך חסידות גור קטן, "יש לי ויכוחים, אני בנאדם כמו כל בנאדם, אבל מישהו באמת חושב שאפשר להשפיע על מנהיג חסידות גור?".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

קורונה צילום: shutterstock

שרדה את השפעת הספרדית - ונפטרה מקורונה בגיל 109

קרא עוד