ליברמן הודה בפני ראשי הרשויות ביו"ש: אין תקציב לבטחון המתיישבים

שר הביטחון הגיע לישוב הנבנה בעמיחי והתייחס למחאה על נושאי הביטחון והתשתיות בהתיישבות. על קצב הבניה הוא אמר כי לא היה כמותו "מאז שנת 2,000". סגן שר הביטחון: "יש פערים גדולים מאד בין יהודה ושומרון לבין מדינת ישראל. פועלים לשינוי כי המתיישבים הם לא אזרחים סוג ב"

משה ויסטוך
כח בתשרי התשעח
,
18 באוקטובר, 2017 16:56
ליברמן ובן דהן בעמיחי

ליברמן ובן דהן בעמיחיצילום: דוברות סגן שר הביטחון

השר אביגדור ליברמן וסגנו הרב אלי בן דהן ביקרו היום (רביעי) באתר הבניה של הישוב עמיחי וב'כרם רעים' שם השתתפו בטקס הנחת אבן הפינה לשכונה חדשה.

שר הביטחון התייחס לאישורי הבניה האחרונים ולמחאות על כך שלא מדובר בכמות מספקת, "אני ער לויכוח שמתעורר אם בונים לא בונים, מאשרים לא מאשרים, כמה ולמה. אנחנו נמצאים באתר עמיחי ועל פי העבודות שמתבצעות כאן כרגע, הגיע הזמן פשוט להגיד את האמת. אנחנו עובדים, בקצב כמו שלא היה מאז שנת 2,000".

על הטענות כאילו יש בעיות ביטחון ותשתיות ביהודה ושומרון הוא הודה שיש בעייה תקציבית שמקשה על פתרון הבעיה, "כרגע אין לזה מקור תקציבי. כרגע יש עוד מה להשלים בנושאי תכנון. יש הרבה השלמות שנעשה במהלך שנת 2018". עם זה הוא הוסיף כי "בסופו של דבר הדברים בעבודה. אנחנו נמצאים במצב בו פעם ראשונה שמתגבשת תוכנית כוללת לביטחון ביהודה ושומרון. זה מורכב משישה סעיפים גדולים כולל כבישים עוקפים וכל מה שנדרש". ליברמן התייחס לתוכנית רחבת היקף שנועדה לפתור בעיות בטחון אצל המתיישבים, שכאמור בשלב זה היא על הנייר כיוון שאין לה מקורות תקציביים. 

שר הביטחון וסגנו בכרם רעים

שר הביטחון וסגנו בכרם רעיםצילום: דוברות סגן שר הביטחון

מוקדם יותר הגיעו שר הביטחון וסגנו הרב אלי בן דהן, כשהם מלווים שראש מועצת יש"ע אבי רואה, ל'כרם רעים' והניחו את אבן הפינה להקמת שכונה חדשה שאושרה במת"ע לפני מספר חודשים. סגן השר אמר כי "הדבר המרכזי שאנחנו פועלים כרגע זה להשוות את החיים במדינת ישראל ובין יהודה ושומרון. זה קיים בתחומים של תשתיות, כמו שאתם רואים ומבינים  תשתיות עתידיות לכבישים, מים, חשמל, גז. גז טבעי שאנחנו הולכים לגרום לכך שיגיע גם ליהודה ושומרון".

בן דהן התייחס גם לנושא החקיקה שבה "יש פערים גדולים מאד בין יהודה ושומרון לבין מדינת ישראל. זה גם דבר שאנחנו עובדים עליו במשרד ומקדמים אותו, ואני מקווה מאד שבקדנציה הזאת  החיים ביהודה ושומרון יושוו כמה שיותר לחיים במדינת ישראל. כי תושבי יהודה ושומרון הם לא אזרחים סוג ב' והם לא  סוג ג'. הם באותה רמה. יש להם חובות כמו כל אחד ויש להם זכויות כמו כל אחד".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
בדיקה לגילוי קורונה בהדסה צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

הדסה: התקדמות לקראת גילוי נוגדנים לקורונה

קרא עוד