בישראל מדווחים שהחרם של Airbnb בוטל. בחברה מכחישים

שר התיירות יריב לוין הודיע כי חברת Airbnb לא תחרים את יהודה ושומרון. אולם, על פי דיווחים בארה"ב החברה טוענת שאין שחר לפרסום על אי ההחרמה

גלעד כהן
ט בטבת התשעט
,
17 בדצמבר, 2018 19:58
אתר airbnb

אתר airbnbצילום: shutterstock

לפני כחודש הודיעה חברת Airbnb כי לא תמשיך לפרסם באתר דירות נופש אשר מעבר לקו הירוק. ההחלטה של חברת Airbnb נבעה מלחץ של תנועת החרם על ישראל ה-BDS. לפי הודעה שהוציא שר התיירות, יריב לוין היום (ב') לאחר פגישה של סגן נשיא החברה כריס לנהאן הוחלט כי חברת Airbnb לא תיושם בפועל את המדיניות הזאת. בנוסף, הוחלט כי ‏Airbnb תמשיך בדיאלוג עם ממשלת ישראל. אולם, על פי פרסומים בארה"ב, אין שחר לדברים.

יריב לוין

שר התיירות יריב לויןצילום: הדס פרוש/פלאש 90

שר התירות, יריב לוין אמר "הודעת Airbnb כי ההחלטה שלא לפרסם דירות נופש ביהודה ושומרון לא תיושם הינה צעד חשוב בכיוון הנכון. השר לוין הודיע כי הוא ימשיך לפעול כדי להבטיח שאזרחי ישראל כולם יזכו ליחס שווה וימשיך לחזק את התיירות בישראל, לרבות ביהודה ושומרון. כך לוין. "נמשיך לעסוק בנושא במאמץ משותף עם השר לעניינים אסטרטגיים גלעד ארדן, שרת המשפטים איילת שקד וסגנית שר החוץ ציפי חוטובלי." סכים השר לוין.

אולם, על פי דיווחים בארה"ב, החברה טוענת שהדיווחים על כך שביטלה את ההחלטה שלא לפרסם דירות ביהודה ושומרון הם אינם נכונים. זאת, על אף הצהרתו של שר התיירות יריב לוין, שטען כי החברה ביטלה את החלטה ותחזור לפרסם דירות ביהודה ושומרון.

למרות הפרסומים הסותרים, בלא מעט מועצות אזוריות ביהודה ושומרון מיהרו להגיב לבשורה כי החברה לא תיישם את החרם. ראש מועצת בית אל שי אלון התייחס אף הוא להחלטה ואמר כי מדובר בהחלטה אמיצה מאוד. "אני שמח שמנהלי החברה חזרו בהם מההחלטה הקודמת שביקשה לבצע סלקציה ביהודים. זו התשובה שלנו לתומכים בחרם. חרם לא יקדם את השלום, להיפך הוא ירחיק עוד יותר בין הפלסטינים לישראלים"

במועצת יש"ע אמרו כי חברת Airbnb עשתה את הצעד הנכון בכך שהחליטו לא להכנע לכוחות האנטי-ישראליים. "ביטול ההחלטה להחרים את חדרי האירוח ביהודה, שומרון ובקעת הירדן היא מבורכת. אנו מקווים שלא יחזרו שוב על טעות זו. אנחנו מודים לשר התיירות יריב לוין על ההירתמות לנושא ועל פעילותו האינטנסיבית לביטול ההחלטה. אנו מזמינים את כולם לבוא ליחידות האירוח באזור ולטייל בארץ התנ"ך."

עו"ד נתי רום, מייסד ארגון לב העולם - שנאבק בחרם העולמי על יו"ש אמר "שמחנו מאוד לשמוע על ביטול הפעולה האנטישמית מצד airbnb פעולה שנעשתה בלחץ ארגונים אנטי ישראלים, ששמו להם למטרה לפגוע בישראל בכל דרך. תומכי ישראל ברחבי העולם, ביניהם פעילינו בארגון לב, הצהירו על עמדתם הברורה נגד הפעולה והודיעו כי יסירו את חשבונם. פעילינו מחו בכל דרך שהתאפשרה להם כנגד הפעולה. אני מברך על החלטת החברה, ומקווה לראות חברות נוספות שמצהירות כי לא תהיינה שותפות לחרם על ישראל. ארגוני ה- BDS לא השיגו את מטרתם הפעם, ואסור להשאיר להם את הזירה הבינלאומית. אנחנו בארגון לב העולם נמשיך להילחם בחרם ולהפיץ את האמת ברחבי העולם, כדי להוכיח את מניעיהם האנטישמיים ואת הצביעות של הארגונים הללו."

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בית החייל ע"ש שמשון ומיקי פלדמן, נתניה צילום: אלדד פובזנר

הרבנות הצבאית מודיעה: בית החייל בתל אביב לא כשר

קרא עוד