חדשות כיפה

לא מאמינים במוסד הנישואין: תל אביבים מתחתנים פחות

על רקע נתוני הזוגות שהתחתנו דרך הרבנות הראשית, במועצה הדתית בתל אביב הצביעו על מגמת ירידה חדה במספר צעירי העיר שנרשמו לנישואין דרכם, "משקף את הטלטלה שעוברת על מוסד המשפחה"

לא רצים להתחתן. למצולמים אין קשר לכתבה

לא רצים להתחתן. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: פלאש 90, מרים אלסטר

במשרד לשירותי דת פרסמו השבוע את נתוני מספר הזוגות שהתחתנו בשנת 2018 באמצעות הרבנות הראשית והצביעו על ירידה במספר הנישאים בנישואים אזרחיים. עם זאת, במועצה הדתית בתל אביב טענו כי פחות ופחות צעירים בעיר בוחרים להתחתן כדת משה וישראל.

בשנת 2018 נרשמו 3,500 זוגות לנישואין באמצעות המועצה. מדובר אמנם בעלייה בשיעור הנרשמים הכללי, שנבעה מפתיחת אזורי הרישום, אך בירידה של כ-10% בזוגות תושבי העיר. כמחצית מהזוגות שהתחתנו היו מתחת לגיל 30 ואילו כ-40% היו עד גיל 40.

בגצ יאפשר קיום חתונות מחוץ למסגרת הרבנות?

לא מעוניינים להגיע לחופה. אילוסטרציהצילום: shutterstock

 

יו"ר המועצה הדתית, אלדד מזרחי, אמר ל'כיפה' כי "הנתון הבולט של הירידה ברישום הנישואין בקרב התל אביביים היא מגמה התופסת תאוצה בשנים האחרונות המשקפת את הטלטלה שעוברת על מוסד המשפחה בבחירה של הזוגות הצעירים שלא למסד את מערכת היחסים למחויבות עתידית מגבילה מבחינתם".

מזרחי הוסיף כי הוא ואנשי המועצה "מצפים כי השיפור הרב שחל באיכות השירות במערך רישום הנישואין הזוכה לשביעות רצון גבוהה של הציבור, יסייע ולו במעט בחיזוק אמון הזוגות הצעירים בנישואין כדת משה וישראל".

השבוע פורסמו על ידי המשרד לשירותי דת נתונים אודות המתחתנים בישראל ומהם עלה, כפי שהדגישו במשרד, כי פחות זוגות בוחרים להתחתן שלא לפי ההלכה. עם זאת צוין כי בשנת 2018 נרשמו 35,163 זוגות לנישואין דרך הרבנות הראשית, ירידה של יותר מ-6% ביחס לשנת 2016 אז התחתנו באמצעות הרבנות 37,675 זוגות.

עקבו אחרינו בטוויטר
יש לכם שאלה?

מחפשים אולם גדול במרכז? רוצים המלצה לצלם שיודע לתפוס את הרגע? ואיפה קונים כוס דקה שקל לשבור? לנו יש את הניסיון נשמח לעזור
התקשרו עכשיו 054-935-7543
השירות ללא עלות

10.01.2019

1. רבנות = רשעות (אדם דתי)

הרוויחו את השם הרע ביושר

דווח על תגובה לא ראויה
14.01.2019

2. חתונה דבר ארכאי (מירון)

פחות מתחתנים אזרחית. פחות מתחתנים ברבנות. מסקנה- הרבה פחות מתחתנים. החתונה היא מוסד ארכאי ולראות כמה בנות הציונות הדתית בוחרות לגדל ילד לבד. גם בנים אם ימצאו דרך להשתיל רחם יעברו לשיטה הזו. על הרבנים לצאת נגד זה באופן גורף. קמפיין לנישואים, קמפיין נגד חד הוריות, כולל צעדים חריפים נגד רווקים מבוגרים בקהילה. לחוקק חוק שכל מי שנולדת בלי נישואין ייקחו לה את הילד לאימוץ. לאסור תרומת זרע. לנהל מלחמת חרמה בגירושים. לחנך לסוגיות בכל מחיר. כמו שהיה פעם. אבל בשורה התחתונה זה כנראה פרסה. הארכאיות לא תוכל לעמוד מול הקדמה. בעוד מספר שנים כבר לא יהיה בכלל מוסד נישואים!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

משטרת ישראל צילום: צילום מסך

צפו: משטרת ישראל על הבמה עם עידן רייכל

קרא עוד