לאחר 20 שנה: סוכם על הקמת בית העלמין הגדול בשומרון

בית העלמין החדש יתפרש על פני כ-140 דונם, ויהיו בו על פי ההערכות לכל הפחות 35 אלף מקומות קבורה. הוא מתוכן לספק פתרון לבעיית הקבורה ל-25 השנים הקרובות עם אופציה ל-25 שנים נוספו

חדשות כיפה
כו בתמוז התשעח
,
09 ביולי, 2018 9:23
ראשי המועצות וראש המנהל האזרחי באחד הדיונים בעניין בית העלמין

ראשי המועצות וראש המנהל האזרחי באחד הדיונים בעניין בית העלמיןצילום: רועי חדי

לאחר שנים של מצוקת קבורה בשומרון, סוכם אתמול (א') על הקמת בית עלמין שיהיה גדול פי 28 מבית העלמין הגדול ביותר המשרת היום את תושבי מרכז ומערב השומרון – בית העלמין בברקן - שמלא כמעט עד אפס מקום. 

בהובלתם של ראש המנהל האזרחי, תא"ל אחוות בן חור, וראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הושגה הסכמה בנוגע לפיתוח אזור תעשייה נחל רבה, שיכלול הן אזור תעשייה והן בית עלמין. הסיכום הושג לאחר 20 שנים של מחלוקות בנושא בין שלושת ראשי הרשויות האחראים על האזור,  מה שעיכב את פיתוחו. 

אתמול התקיימה הישיבה הרביעית במספר בין ראשי הרשויות: ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת אלקנה אסף מינצר, ראש מועצת אורנית שלומי לנגר, רבני הישובים, ראשי המועצות הדתיות, ראש מחלקת קבורה במשרד לשירותי דת יצחק ישי ואחרים, בה סוכם על התקדמות תכנון בית העלמין, הפעלתו ועוד.

בית העלמין ישב באזור שער השומרון (אזור תעשייה נחל רבה) וישרת את תושבי היישובים רבבה, ברקן, קריית נטפים, יישובי  גוש מערבא, ויישובי שער השומרון. הוא יתפרש על פני כ-140 דונם ויהיו בו על פי ההערכות לכל הפחות 35 אלף מקומות קבורה. כמו כן הוא מתוכן לספק פתרון לבעיית הקבורה ל-25 השנים הקרובות עם אופציה ל-25 שנים נוספות.

"בית העלמין ייתן מענה לנושא קשה וכואב בשומרון" אמר דגן. "עד היום לצערי תושבי השומרון היו צריכים 'לבקש טובות' מרשויות סמוכות כדי לקבור את מתיהם, אם זה מבית העלמין ירקון או מבית העלמין באריאל, ששניהם משויכים לרשויות אחרות. אני שמח שאחרי עבודה מאומצת הצלחנו להגיע לסיכום בנושא, כך שהזכות הבסיסית הזו, להיקבר בכבוד סמוך למקום המגורים בכדי להקל על המשפחה, יהיה לתושבי השומרון כמו לכל תושב אחר בארץ". 

ראש מועצת אורנית שלומי לנגר אמר במקום: "עבודה מאתגרת רוויה מכשולים מגיעה בשעה טובה לישורת האחרונה ואני יחד עם כל תושבי אורנית מתחילים להתרגש באמת עם סיום תהליך התכנון ורגע לפני הפקדת התוכנית".
 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עובדים על חיסון לקורונה בישראל. אילוסטרציה צילום: באסל עאווידת, פלאש 90

חיסון לקורונה: חברת 'מודרנה' מתחילה את השלב הבא בפיתוח

קרא עוד