סגור

הקורקינטים השיתופיים עולים לירושלים

במסגרת פיילוט חדש ייפרסו עשרות כלים באזור הר חוצבים בעיר הבירה. הפיילוט יימשך מספר שבועות ולאחריו יוחלט האם להרחיב את הפעילות לאזורים נוספים בעיר בהתאם למסקנות מהשטח

גלעד כהן, חדשות כיפה
טז בחשון התשפ
,
14 בנובמבר, 2019 15:43
בקרוב בירושלים | קורקינטים שיתופיים

בקרוב בירושלים | קורקינטים שיתופייםצילום: פלאש 90, מרים אליסטר

אחרי שהשתלטו על תל אביב, הקורקינטים החשמליים השיתופיים בדרך לירושלים. במסגרת פיילוט חדש ייפרסו עשרות כלים באזור הר חוצבים בעיר. מטרות הפיילוט לעודד את התושבים לרכיבות שיתופיות בתוך העיר. צמצום השימוש ברכבים פרטים ומניעת פקקים וזיהום אוויר, תוך הבטחה על שמירת הסדר העירוני. השימוש בשירות יהיה אסור בקרב קטינים.

הקורקינטים החשמליים השיתופיים נמצאים בתל אביב כבר למעלה משנה. תושבי תל אביב יכולים בעצם להשכיר על ידי אפליקציה קורקינטים הפרושים ברחבי העיר, לעלות עליו, לנסוע ולהניח אותו בצד הדרך בסוף השימוש. ישנם לא מעט תושבים בעיר שמשתמשים בשירות המהיר, אך ישנם גם לא מעט המתנגדים לכלי התחבורה השיתופי בגלל העומס שזה יוצר על המדרכות ברחבי העיר והסכנה שבדבר.

ביום ראשון, עשרות קורקינטים שיתופיים יעלו לבירה ויפרסו באזור הר חוצבים בירושלים, כך סוכם במסגרת פיילוט חדש של עיריית ירושלים בשיתוף פעולה עם מפעילות התחבורה הזעירה השיתופית בישראל Bird, Lime  ו- Wind. הפיילוט ימשך מספר שבועות ולאחריו יוחלט האם להרחיב את הפעילות לאזורים נוספים בעיר בהתאם למסקנות מהשטח אשר ינותחו בזמן אמת. הפיילוט ייתן פתרון לתושבים ולמבקרים באיזור המבקשים להימנע מפקקים מיותרים ולהתנייד בצורה יעילה ומהירה יותר.

במסגרת התוכנית החדשה הוחלט כי חברות הקורקינטים השיתופיים, Lime, Bird ו- Wind יפרסו כל אחת 20 קורקינטים בשטח מוגדר בהר חוצבים לרווחת הציבור. כל חברה תגדיר למשתמשים כללים לרכיבה נכונה ובטוח תוך שמירה על הסדר הציבורי, חוקי התעבורה והתקנות העירוניות. כמו כן יודגש כי השימוש בשירות יהיה אסור בקרב קטינים.

בנוסף, החברות יפעילו במהלך היום צוותי תפעול מקצועיים שיסיירו בעיר ויסייעו למשתמשים, יאזנו מחדש את צי הכלים לאיזורי הביקוש וכן יזהו בעיות או הפרעות לסדר הציבורי ויטפלו בהן במהירות האפשרית.

18.11.2019

1. לא מובן (בן יהודה)

בירושלים יש עליות שהקורקינטים לא יכולים לעלות. גם יש אוכלוסיה גדולה שאין לה סמרטפון, ולא יכולה להשתמש בשרות. למה אין קורקינט שעובד עם רב-קו?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מתנצלת בפני הרב מלמד  צילום: יח"צ

אמילי עמרוסי מתנצלת בפני הרב מלמד: הכותרת בעיתון אינה נכונה

קרא עוד