סגור

בקרוב - שביתה במשק?

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה, בעקבות החלטת האוצר להוריד את קצבאות הגמלאים המבוטחים בקרנות פנסיה ותיקות. יו"ר ההסתדרות:"רצינו להימנע מההכרזה על הסכסוך, אבל כנראה שבמדינת ישראל הדברים לא הולכים חלק"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יג בסיון התשעט
,
16 ביוני, 2019 13:37
שביתה בעיריות. ארכיון

שביתה בעיריות. ארכיוןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האם מדינת ישראל בדרך לשביתה כללית? ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה במשק, שיכלול את בתי החולים הממשלתיים, משרדי ממשלה, המרכז לשלטון מקומי ועוד, בקרוב תתפרסם הרשימה המלאה. גם הסתדרות המורים הצטרפה לסכסוך העבודה, שמשמעו שלאחר 15 ימים מהכרזתו ניתן לקיים שביתה כללית.

סכסוך העבודה מגיע בעקבות החלטת האוצר לקצץ בקצבאות הגמלאים, המבוטחים בקרנות הפנסיה הוותיקות. מדובר במשבר שנוצר בעקבות דחייה נוספת בהעלאת גיל הפרישה לנשים, שאמור לעלות מ-62 ל-64. העלאת גיל הפרישה משמעה תוספת משמעותית בכוח העבודה במשק, ובדחייה בשנתיים של תשלומי פנסיות מהקרנות השונות. מכאן שדחיית העלאת גיל הפרישה משמעה הפוך - פגיעה בכוח העבודה במשק, ועומס נוסף על קרנות הפנסיה, שייאלצו לשלם למבוטחות רבות שהגיעו לגיל פרישה.

משמעות הדבר היא, שקרנות הפנסיה יכולות לשלם פחות כספים למבוטחיהן, כאשר מדובר על כחצי מיליון פנסיונרים שאמורים יהיו, אם אכן יקרה הקיצוץ, להסתפק בקצבת פנסיה של בין מאה למאתיים שקלים בחודש, דבר שהוא כמובן בלתי אפשרי ברמת החיים בישראל.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דודצילום: פלאש 90

רק בשבוע שעבר פורסם כי הושגה הסכמה בין שרי האוצר, הרווחה וראש הממשלה, וכי הקיצוץ יבוטל וקרנות הפנסיה יספגו גירעון של כמאתיים מיליון שקלים, אך יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אומר כי באוצר החליטו לקיים התייעצויות נוספות בנושא, מה שהביא להכרזה על סכסוך העבודה.

"רצינו להימנע מההכרזה על הסכסוך, אבל כנראה שבמדינת ישראל הדברים לא הולכים חלק כפי שהם משתקפים בתקשורת", אמר בר-דוד בישיבת הוועדה לתיאום ולביצוע של ההסתדרות, שאישרה את ההכרזה על הסכסוך. "בשבוע שעבר היה נראה שפתרנו את המשבר, חברי ועדת הכספים וגם השרים, בהתייעצויות עם ראש הממשלה - נתנו הוראה לדחות את התקנה. אולם, אחרי הפרסומים הודיע לי הממונה על שוק ההון והביטוח שהוא נכנס לשורה של התייעצויות משפטיות עם מנהל הקרנות, ורק לאחר מכן יחליט על צעדיו". הוסיף.

06.05.2021

1. זה יהיה סופה הפוליטי של איילת שקד (השאר יעלמו בין כה וכה)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

2. הארץ ישראל של ניר אורבך מצטמצמת רק בגבעת שמואל ואלי לכל היותר ירושלים , ולחשוב שהוא היה מנכל מפלגת אחי שבראשות אפי איתם והרב יצחק לוי ?? (ליאור)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

3. רק איילת שקד תעמוד מול בנא. תראו היא היחידה בעלת ערכים כמו שיקלי ולא הסמרטוטים (נעמה)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

4. ניר אורבך כורת היום גט עם מגזר הציונות הדתית לו ולמשפחתו שהוא מוכן להיתמך באחמד טיבי ולשבת עם מרץ והעבודה. גם הוא יירשם כבוגד פוליטי ואין ספק שבאופן ט (שירה)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

5. זבל אנושי מי שבוגד פוליטית באטוחותיו למצביעים ! (ליאור)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

6. ניר, אתה הרי לא מאמין למה שאתה אומר, נכון? (לוי)

ניתן כבר לסכם את הקריירה הפוליטית שלך, כקצרה ומביכה במיוחד.

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

7. עלוב נפש מחופס לדתי עם כיפה המשקר לבוחריו. בושה וחרפה עליך (מאיה)

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2021

8. לגרש מהעיר (רוני)

מוציא שם רע לכפויי הטובה, אורבך תתבייש!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

Notice: Undefined property: kipaPost::$by in /srv/sites/kipa.co.il/public_html/cpt/maamar/single.php on line 775
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המהומות  בלוד צילום: מיכל אברהם

מהומות נגד יהודים ברמלה: "כל בית עם דגל ישראל - חטף אבנים"

קרא עוד