סגור

השרים אישרו: פטור מדמי ביטוח לאומי למעסיקים שעובדיהם יצאו לחל"ת

ועדת השרים לחקיקה אישרה פטור לבעלי עסקים מתשלום ביטוח לאומי שעובדיהם יצאו לחל"ת בתקופת הקורונה. היקף הפטור מוערך בחצי מיליארד שקל שיצאו מקופת המדינה. ראש הממשלה: "מברך על התיקון החשוב"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
כד באדר התשפא
,
08 במרץ, 2021 9:28
פטור מתשלום ביטוח לאומי

פטור מתשלום ביטוח לאומיצילום: Nati Shohat/Flash90

ועדת השרים לחקיקה אישרה אמש (א') את הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ, להעניק פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ללמעלה מ-145,000 מעסיקים שעובדיהם יצאו לחופשה ללא תשלום במהלך תקופת הקורונה.

הפטור מתשלום יינתן למעסיקים עבור עובד שהוצא לחל״ת בתקופת הקורונה, עד לפרק זמן של חודשיים בהם שולמו לו דמי אבטלה, וזאת בתקופה שבין אפריל 2020 לאפריל 2021, כאשר שר האוצר יוסמך להאריך את הפטור מהתשלום עד סוף יוני 2021. 

כיום, ללא תיקון החוק, חלה על המעסיק חובת תשלום דמי ביטוח לאומי של 348 שקל, שמהווים 6.57% משכר המינימום, עבור כל אחד משני החודשים הראשונים של העובד בחל״ת. יש לציין כי המעסיק רשאי לדרוש מהעובד את התשלום בגין אותם חודשיים.

בנוסף, נקבע כי זכויותיהם של עובדים ששהו בחל״ת ושלא שולם בעדם דמי ביטוח לאומי בשל הפטור, לא ייפגעו. היקף הפטור המוצע מוערך בכחצי מיליארד שקל, ויסייע למעסיקים להתמודד עם משבר הקורונה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אחרי אישור ועדת השרים: "אני מברך על אישור תיקון חשוב שהבאנו שיסייע לבעלי העסקים. נמשיך ונקדם צעדים נוספים כדי להקל ולסייע לבעלי עסקים וכדי להחזיר את המשק הישראלי לפעילות מלאה ולצמיחה".

שר האוצר ישראל כ"ץ בירך על אישור ההצעה ואמר: "התיקון מהווה צעד נוסף וחשוב שיקל על בעלי העסקים ויסיר מהם את הנטל של תשלום דמי ביטוח על עובדיהם שאינם מועסקים בעסק. אמשיך לפעול כדי לגבש פתרונות לבעלי עסקים, זאת במקביל לסיוע שניתן ע״י רשת הביטחון עד שהמשק יחזור לשגרה מלאה וצמיחה".

מנכ״ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר הוסיף: "מאז תחילת משבר הקורונה הביטוח הלאומי היה ער וקשוב למצוקת המעסיקים והעובדים שהוצאו, שלא מבחירה, לחל״ת.  ביוזמת הביטוח הלאומי קודמה חקיקה עניפה שנועדה לסייע למעסיקים והשכירים להתמודד עם הפגיעה הכלכלית שפקדה אותם, ובכך להקל עליהם להחזיר עובדים לתעסוקה ולחזור לפעילות מלאה, במהרה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אליהו עטיה באולפן כיפה צילום: כיפה

אליהו עטייה: "הסדרת התיישבות הצעירה היא לא עניין מדיני אלא הומניטרי"

קרא עוד