סגור

ביטוח לאומי: עם ייפוי כוח, הורים יוכלו לקחת את המענק עבור ילדיהם

יותר מ-270 אלף תושבים עדיין לא הגיעו אל סניפי הדואר כדי לקבל את המענק שלהם. בשל הנסיבות הייחודיות, בביטוח לאומי החליטו לאפשר להורים לקבל את המענק עבור ילדיהם בסניפי בנק הדואר, עם ייפוי כוח מטעם הבן או הבת ותעודת זהות של ההורה

חדשות כיפה
י באלול התשפ
,
30 באוגוסט, 2020 18:21
סניף ביטוח לאומי, ירושלים

סניף ביטוח לאומי, ירושליםצילום: Nati Shohat/Flash90

שבוע לאחר שהביטוח הלאומי העביר את האחריות לחלוקת 'מענק לכל אזרח' במזומן בבנק הדואר, הוחלט על ידי הנהלת הביטוח הלאומי לאפשר להעביר את המענק להורים עבור ילדיהם לאחר הצגת ייפוי כוח מהם.

מבין כ-350 אלף תושבים שלא אותרו עבורם חשבונות בנק להפקדה ישירה, הגיעו כ-88.3 אלף אזרחים ולקחו את המענק במזומן. סך תשלום המענקים ל-350 אלף תושבים היא כ-271 מליון שקלים. עד כה, נותרו כ-270.5 אלף תושבים שעדיין לא עדכנו את חשבון הבנק שלהם ולא הגיעו אל סניפי הדואר כדי לקבל את המענק.

מתוך 88.3 אלף אזרחים שהגיעו אל הדואר בשבוע האחרון – 56.7 אלף מתוכם גברים, 31.5 אלף נשים. היישובים מהם הגיעו מירב הזכאים הם: מודיעין עלית (1242 אזרחים), נתניה (1076 אזרחים), טייבה (1067 אזרחים), עראבה (1059 אזרחים) ובית שמש (1028 אזרחים). הערים בהן יש את מרב התושבים שעדיין לא לקחו את 'המענק לכל אזרח' הן: ירושלים, בני ברק, נצרת, רהט ותל אביב-יפו. קבוצת הגילים 18-21 היא הקבוצה הגדולה ביותר שהגיעה אל הדואר ולאחריהם קבוצת גילאי 51-70.

כאמור, הנהלת הביטוח הלאומי החליטה, בשל הרצון להקל ככל שניתן והנסיבות הייחודיות של המענק החד פעמי, והכוונה להשלים את ביצוע הפרויקט בטווח זמן קצר, לאפשר להורים לקבל את המענק בהגעה אל סניפי בנק הדואר עם ייפוי כוח מטעם הבן או הבת, תעודת זהות של ההורה - יחד עם ספח תעודת הזהות ששם הילדים מופיע בו ומספר הזהות שלהם.

מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי, אמר: "הביטוח הלאומי מנסה להפוך כל אבן על מנת להעביר את המענק לכל התושבים הזכאים לו. כפי שאני טוען לאורך כל תקופת משבר הקורונה, השירות הציבורי נמדד ביכולת שלו לסייע ולפשט תהליכים עבור אזרחי ישראל ויש הכרח ביצירתיות ובחשיבה מחוץ לקופסה. כשנוכחנו לדעת כי ישנם צעירים רבים ואוכלוסיות שאין להן חשבונות בנק, אפשרנו את המהלך של לקיחת המענק במזומן על ידי ההורים. אנו במעקב יום-יומי, יחד עם בנק הדואר, על ביצוע הפרויקט על מנת לוודא כי המענק לתושבי המדינה ינתן לכלל הזכאים".

;

 

(נתניהו על תכנית המענקים)

 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פרופסור גמזו מתחסן. אך כמה מעובדיו התחסנו? צילום:  Miriam Alster/Flash90

דוגמה אישית: באיזה בית חולים התחסנו הכי הרבה עובדים?

קרא עוד