סגור

נתניהו: "הירידה בתל"ג - מהנמוכות בעולם"

ראש הממשלה התפאר בהישגי ממשלתו במאבק בקורונה, וטען כי על פי נתוני הלמ"ס, שהראו ירידה של 28.7% בחישוב שנתי בתל"ג, מדובר באחת הירידות הנמוכות בעולם, על אף משבר הקורונה. הממשלה אישרה 8.5 מיליארד ש"ח נוספים "להמרצת הכלכלה"

חדשות כיפה
כו באב התשפ
,
16 באוגוסט, 2020 14:03
נתניהו בישיבת הממשלה

נתניהו בישיבת הממשלהצילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דיבר הבוקר (א') בפתח ישיבת הממשלה, וטען כי הירידה בתל"ג (התוצר הלאומי הגולמי) של מדינת ישראל היא מהנמוכות בעולם.

יותר חולים במצב קשה, ירידה במספר החולים הפעילים | מספרי הקורונה

הבוקר פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את הנתונים, מהם עולה כי התוצר הלאומי הגולמי של ישראל ירד ברבעון השני של שנת 2020 ב-28.7%, כאשר מדובר בחישוב שנתי לעומת הרבעון הקודם, בחישוב לפי רבעון מדובר בירידה של 8.1%. הירידה החדה נרשמה כמובן בשל משבר הקורונה, והפגיעה הכלכלית הקשה למשק שהביאה עמה המגפה.


(נתניהו על נתוני התל"ג)

הממשלה התכנסה היום לדון בענייני הקורונה בלבד, כחלק מהסכם הפשרה בין הליכוד לכחול לבן, זאת לאחר שבועיים בהם לא התכנסה ישיבת ממשלה, בשל משבר התקציב. נתניהו אמר בפתח הישיבה כי השרים יאשרו עוד 8.5 מיליארד ש"ח כחלק מהתכנית הכלכלית לטיפול במשבר הקורונה: "אנחנו מאשרים עכשיו בממשלה עוד 8.5 מיליארד ש״ח להמרצת הכלכלה שלנו וליצירת מקומות עבודה. אני יודע שיש עדיין מצוקה כלכלית גדולה - אנחנו פועלים סביב השעון להקל עליכם, אזרחי ישראל".

על נתוני הלמ"ס אמר נתניהו: קיבלנו עכשיו בשורה כלכלית מאוד חשובה. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת שהירידה בתוצר שלנו ברבעון השני של 2020 הייתה 7.8%, זה מחצית מהירידה של המדינות באירופה, זו כמעט הירידה מן הנמוכות בעולם. דרום קוריאה לפנינו ואולי עוד שתיים - שלוש מדינות.

זו תוצאה של המדיניות האחראית שנקטנו, שלא רק שצמצמה את מספר המתים בישראל, אלא גם את היקף הפגיעה בכלכלת ישראל. 

אנחנו נמשיך לעבוד למען הפרנסה שלכם, למען עתיד הכלכלה שלנו וגם למען בריאותכם".

16.08.2020

1. ביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביביבי (ביביביביביביביביביביבי)

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2020

2. פייק ניוז (בחור)

בגלל שהממשלה מפקירה את האזרחים ולא מושיטה את היד לכיס וגם נותנת להם לבחור בין פרנסה לתחלואה במקום לעשות סגרים ובמקביל לשלם להם שכר, נתוני הצמיחה כ"כ טובים. מדינה שלא עוזרת - גם לא נפגעת. כעת ברור מעבר לכל ספק שכל המדיניות הכלכלית של ביבי הייתה בשביל שהוא יוכל להתפאר אחר כך שמדינת ישראל נכנסה פחות לגרעון ממדינות אחרות בעת הקורונה והצליחה להעמיד את הראש מעל המים בזמן שמדינות אחרות טובעות. אצל מדינות אירופה שמשלמות 80%-90% מהשכר לאזרחים, ואצל ארה"ב שמשלמת 400 דולר לשבוע לכל אחד ומענקי עתק (לא הלוואות או 750 ש"ח חד פעמי כמו פה), נוכל לראות נתונים כלכליים פחות טובים כי הם ממש פיצו עסקים ושילמו לשכירים, מה שאומר שפה השלטון והאוצר מתנהגים כאילו הם קיימים בשביל התדמית של עצמם כמו עסק פרטי ולא בשביל העם והאזרחים. אז אל תטעו, זו בושה וחרפה בשביל השלטון כאן ונקודת עניות בשבילו שאנחנו המדינה במצב כלכלי טוב יחסית ופחות נפגענו רק בשל התנהלות כלכלית (ובריאותית) גרועה ושגויה ביותר, במיוחד בתקופת הקורונה. (הניתוח הצליח כי המדינה במצב טוב אבל החולה - מת). הדבר דומה לחוק דירוג האשראי- מדינת ישראל הייתה בגרעון קטן יחסית לפני הקורונה, רק בשל כך שבעקבות החוק, אזרחים לא יכלו להכנס לגרעון והויזה שלהם חזרה על כל חריגה מזערית בתשלומים מהמסגרת בחשבון או באשראי ואז נחנקו ולא הצליחו לשלם תשלומים בשל כך או לא אפשרו להם להוציא כרטיס אשראי ולהביא לחם על השולחן כי הם סומנו ברשימה השחורה של בנק ישראל. אני נפגעתי אישית קשה מזה, למרות שמצבי הכלכלי טוב. אז בטח שאם מגלגלים את החוב לאזרח ומפקירים אותו- הנתונים הכלכליים של האוצר והמדינה יוצאים טובים- ביבי והשלטון הרי מנסים להצטייר כמישהו עושים הסטוריה ע"ח חנק האזרחים. אין לי גם כלום נגד חרדים והם אנשים נהדרים אבל האם נראה לכם הגיוני שהנתונים כל כך טובים בזמן שתקציבי עתק, לרבות מענקים וקצבאות של ביטוח לאומי הולכים לחרדים שהם סקטור ענק שגם ברובו לא עובד ולא מכניס כסף למדינה ומיסים וגם מצד שני משלמים לו שכר? האם נראה לכם גם שנתוניה הכלכליים של המדינה יכולים להיות כ"כ טובים בזמן שמשלמים הון עתק וקצבאות למשפחות מרובות ילדים, כולל בני חיעוטים שחלקם אף תומכי טרור ובזמן שיש פה מדיניות בטחונית לא נכונה של ספיגת נזקים וכיפת ברזל במקום יד ברזל ובזמן שמוחקים חובות חשמל, מים ואחרים בגובה עשרות מיליארדי דולרים לפלשתינאים על חשבון האזרחים כאן? האם נראה לכם גם שהנתונים יכולים להיות כ"כ טובים בזמן שעושים תספורות לבעלי הון ע"ח האזרחים שמגדילים להם את העמלות ובזמן שיש כל כך הרבה אבטלה סמויה ושחיתות ואי מתן פיצוי לעצמאים ולשכירים וכל כך הרבה כספים שמנותבים למקומות לא נכונים? ברור שלא! כי כל זאת מכיוון שהנטל נופל רק על סקטור העצמאים שהמדינה מתנערת מהם ועל סקטור השכירים שרובם מרוויח גרושים. כך בעצם יוצאים נתוני הצמיחה הטובים האלה שבאים על חשבונם, ולראיה, תראו כמה הם סובלים והמדינה לא עוזרת להם וכמה הומלסים ורעבים ללחם יש כעת. שלטון שהביא לכך שיש נתוני צמיחה כ"כ טובים למדינה בזמן שנוצרו בה כ"כ הרבה עניים זה שלטון שקרי של מחדל. ולסיכום: נתונים כאלה טובים זאת רק נקודת עניות לממשלה, כי הם מוכיחים שהם באים ע"ח הפקרות האזרחים המסכנים ומיעוטי היכולת שסוחבים את כל המשק על גבם, ולכן הם חושפים טפח בערוותה של התנהלותה הקלוקולת והגרועה של השלטון.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דוד אלחייני, יו"ר מועצת יש"ע צילום: פני אלימלך

ראש מועצת יש"ע נגד נתניהו: "הוא איבד את זה"

קרא עוד