סגור

שר האוצר חתם על הוראת שעה למניעת פגיעה בעובדים שהוצאו לחל"ת

השר ישראל כ"ץ חתם על הוראת שעה שתכליתה מניעת פגיעה בכיסויים הביטוחיים של ציבור החוסכים שהוצאו לחל"ת או שצומצם היקף העסקתם. כ"ץ: "המטרה הינה לשמור על ציבור העובדים שתנאי עבודתו השתנו בשל הקורונה"

חדשות כיפה
כג בסיון התשפ
,
15 ביוני, 2020 14:17

צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

בעקבות התפרצות נגיף הקורנה ולנוכח המצב הייחודי במשק, קידמו שר האוצר, ישראל כ"ץ והממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת, תיקון תקנות שיאריכו את תקופת הריסק הזמני האוטומטי לשניים עשר חודשים בקרנות הפנסיה החדשות ובקופות הביטוח, לרבות בקופות הביטוח עליהן לא חלו התקנות מלכתחילה. בנוסף, נקבע כי עובדים שהיקף העסקתם נפגע, ושכרם פחת בשיעור של לפחות 20%, יהיו זכאים לשמר את הכיסוי הביטוחי על מלוא השכר, לתקופה של עד שניים עשר חודשים.
 
בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, מאות אלפי עובדים במשק יצאו לחופשה ללא תשלום, או צומצם היקף העסקתם. בעקבות זאת, ההפקדות לחיסכון הפנסיוני בגין עובדים אלו הופסקו או צומצמו, והכיסויים הביטוחיים הכלולים בו, עשויים להיפגע כתוצאה מכך. הוראת שעה זו תאפשר לאותם עובדים לשמור על הכיסויים הביטוחיים שלהם גם בתקופה בה הם לא מועסקים או עובדים בחלקיות משרה.
 
 שר האוצר, ישראל כ"ץ: "מטרת הוראת השעה עליה חתמתי הינה לשמור על ציבור העובדים שתנאי עבודתו השתנו בשל השלכות משבר הקורנה ובאופן שמאפשר לו לשמור על הרובד הביטוחי בחיסכון ארוך הטווח שלו. אמשיך לפעול על מנת למזער את השפעות המצב הנוכחי על ציבור העובדים". 

19.06.2020

1. סטנלי פישר 10 מילייארד דולר (דני)

דווח על תגובה לא ראויה
19.06.2020

2. 140 מילייארד דולר (דני)

יש לממשלה כסף של הציבור 140 מילייארד דולר במזומן יש לעזור לזקנים וזקנות אוכל תרופות חשמל ימים ויש לעזור לגרושים גרושות בכסף מזומן בלי הרבה דיבורים.
שאלה לכיפה ולנתניהו מה עים 10 מילייארד דולר שהשקיע סטנלי פישר באישור ראש הממשלה נתניהו ?
עם ישראל רוצה תשובה
איפא הכסף

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
המדוזות בתחנת הכוח צילום: שמי ביטן, חברת החשמל

צפו: אלפי מדוזות וצב ים בתחנת הכוח באשקלון

קרא עוד