יעלון: "למדתי דרך העיתון על רעיון של נסיגה מליאה מהרצועה"

כנס בנושא ההתנתקות וההתישבות היהודית בגוש קטיף נערך היום בת"א בשתוף פעולה בין מרכז קטיף המכון למחקרי בטחון לאומי. יעלון: "עשינו שטויות אסטרטגיות בגלל פוליטיקה הישרדותית"

חדשות כיפה 23/03/17 16:22 כה באדר התשעז

יעלון: "למדתי דרך העיתון על רעיון של נסיגה מליאה מהרצועה"
יוסי זליגר, צילום: יוסי זליגר

בכנס מיוחד של מרכז קטיף בשיתוף המכון למחקרי בטחון לאומי inss שהתקיים במוזיאון א"י בתל אביב, תקף השר לשעבר את התנהלות המנהיגות הישראלית "כשמנהיגות הופכת לפוליטיקה השרדותית מקבלים כפיים לשעה קלה אבל לא חושבים אסטרטגיה". יעלון צירף לדוגמא את ההצעה להקים נמל בעזה "וויתרנו על מעטפת בטחונית בפילדלפי וכעת מציעים נמל ואני שואל ... נו כמה שטויות אתם אומרים? וכשעונים לי שתהיה בדיקה בטחונית ישראלית.. אני אומר שזה יקרה כשיגדלו לי שערות על כף היד".

הכנס ביוזמת מרכז קטיף והמכון למחקרי בטחון לאומי inss עסק בשאלת ההתיישבות היהודית ברצועת עזה ובהתנתקות. יעלון חשף כי "בתחילה הציע השר טומי לפיד נסיגה משלושה ישובים" ובהמשך "למדתי דרך העיתון על רעיון של נסיגה מלאה מהרצועה ופניתי לשר הבטחון מופז שאישר את הדברים .ביקשתי כינוס הקבינט על מנת להביע התנגדות למהלך כעמדה מקצועית כבר היו כתבות והיתה תעמולה בעד המהלך.. ההתנקות פערה חור בקיר הברזל של ישראל".

מוקדם יותר דיבר גם ראש המכון האלוף במיל עמוס ידלין שסקר את המצב המדיני בטחוני והתייחס גם לטורקיה "ארדואן הוא אנטישמי ומה שהוביל אותו להסכים לפיוס היה מאגרי הגז כיוון שרק המחשבה שפוטין יכול לסגור לו את הברז".

מנהל מרכז קטיף מוכי בטר: "רואים חשיבות בשיתוף הפעולה בין המרכז למכון למחקרי בטחון ביום עיון העוסק בשאלה האסטרטגית של ההתיישבות היהודית ובשאלת רצועת עזה עבר הווה ועתיד"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר