ימין דתי קיצוני? ח"כ כבל תוקף את ח"כ מיכאלי: "הנזק שגרמת הוא קשה ביותר"

חבר המחנה הציוני לא לא היה מוכן להבליג על דברי חברתו לסיעה שיצאה נגד תא המשפחה המסורתי, "בשרי נעשה חידודין חידודין עד כמה הרחקת לכת. ההתמודדות היא לא בחיסול התא המשפחתי, אלא בחינוך"

משה ויסטוך 22/10/17 12:53 ב בחשון התשעח

ימין דתי קיצוני? ח"כ כבל תוקף את ח"כ מיכאלי: "הנזק שגרמת הוא קשה ביותר"
לא יכול להבליג על דברי מיכאלי. כבל, צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

ח"כ מרב מיכאלי התלוננה כי מי שפרסם את הדברים שאמרה בגנות מבנה המשפחה המודרני אלו "גורמים בימין הדתי קיצוני". בסוף השבוע התברר שגם חבר מפלגתה, ח"כ איתן כבל, מתנגד לחלוטין לעמדתה.

"אני כבר רגיל לשמוע מעת לעת את אמירותיה יוצאות הדופן של חברתי מרב מיכאלי", כתב כבל בדף הפייסבוק ביום שישי האחרון והוסיף כי "ברוב המקרים אני לא מסכים עמה, לעיתים רחוקות מאוד אני מסכים ובמקרה הנוכחי אינני מוכן להבליג"

לדבריו הוא לא יכול היה להבליג לאור אמירתה שהמשפחה הגרעינית היא המקום הכי פחות בטוח עבור ילדים, "באמת מרב חברתי? המשפחה הגרעינית היא המקום הכי פחות בטוח עבור ילדים, ולכן המדינה תתערב ותסדיר את העניין? כמו שהיא מסדירה בצהרונים, בבתי אבות, בבתי הכלא ובכל פינה בחברה הישראלית המערבית ורחמנא לצלן זו המסורתית?".

כבל פנה למיכאלי וכתב: "כשצפיתי בך והאזנתי לדבריך, בשרי נעשה חידודין חידודין עד כמה הרחקת לכת. אינני חושב שאת עושה זאת על מנת לקבל תשומת לב אבל הפעם הגזמת בהכללה פוגענית ומיותרת וגם לא נכונה. לא אתייחס לעניין כפי שעוסקים ועסקו בכך ברשתות החברתיות, ולכן אומר לך חברתי מרב שמנקודת המבט שלי, של חבריי ושל כל מי שאני מכיר - המשפחה היא הגרעין החשוב ביותר וככל שגרעין המשפחתי יהיה חזק יותר כך החברה באשר היא תהיה חזקה יותר. אין לי ספק שמאז ומעולם יש משפחות אשר בתוכן נעשים דברים נוראיים, ולידיעתך זה חוצה גבולות, תרבויות ועדות, אך האם בשל כך נרסק את המשפחה וניתן לכל הורה מלווה? ומי ישגיח לשיטתך על המשגיח?".

בהמשך הוא תיאר מה לדעתו מבטא קשר אמיתי בין הורים לילדים ותהה האם "העובדה הכואבת והבלתי ניתנת להבנה היא שיש מקומות מלאי חולי בתוך משפחות, אז לדעתך הפתרון לכך הוא חיסול התא המשפחתי? לא ולא מרב! לא את ולא אף אדם בעולם יכול לממש את רעיון העיוועים שאת מציעה, שלידיעתך כבר נוסה במסגרת הקיבוצית ואף התרסק בקול תרועה רמה שפרנסה ועדיין מפרנסת פסיכולוגים ופסיכיאטריים".

לשיטתו, "ההתמודדות היא לא בחיסול התא המשפחתי, אלא בחינוך, ברווחה כלכלית, במעקב וטיפול נכונים של גורמי הרווחה. את יודעת מרב כמה אנחנו עמלים לקרב אלינו קבוצות בחברה הישראלית וגם את עמלה ופועלת ללא לאות בעניין - אז רק לידיעתך הנזק שגרמת הוא קשה ביותר והוא לא רק צובע אותך, אלא צובע אותנו כולנו. השתדלתי ועשיתי ככל יכולתי להיות ענייני ולא פוגעני, אך את הנחת את הפצצה על השולחן ואינך יכולה להתפלא על הרעש שהדבר יצר - אני לא יכולתי להבליג!"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר