סגור

"יכול היה להיגמר ברצח": אלימות קשה נגד צעיר יהודי בבנימין

הצעיר סיפר כי בעת ששהה במאחז עוז ציון התקרבו לעברו ערבים שזרקו לעברו אבנים ותקפו אותו באלות. כתוצאה מכך הוא צלעותיו נשברו וריאתו נפגעה. המשטרה: "נפתחה חקירה"

חדשות כיפה
טו בתמוז התשעח
,
28 ביוני, 2018 12:47
הצעיר שהותקף בבנימין

הצעיר שהותקף בבנימיןצילום: חוננו

צעיר יהודי פנה אתמול (ד') לארגון חוננו בבקשה לסייע לו לקבל הכרה כנפגע עבירה, לאחר שהותקף שלשום בידי ערבים סמוך לצומת גבעת אסף שבבנימין, בעת ששהה במאחז עוז ציון. הצעיר עדיין מאושפז בבית החולים שערי צדק בירושלים, לאחר שנפגע בראשו, צלעותיו נשברו, ונגרם לו חור בריאה.

עו"ד חיים בלייכר מהארגון הגיע לבית החולים וגבה מהפצוע עדות ובירר את פרטי המקרה. מברור שערך עו"ד בלייכר עם המשטרה התברר כי אחד התוקפים נעצר סמוך לסיום האירוע, אך שוחרר זמן קצר לאחר מכן.

בעקבות הדברים עו"ד בלייכר פנה במכתב דחוף למפקד מחוז ש"י במשטרה בו פירט את פרטי האירוע. "בעת שמרשי נכח בגבעה התקרבו לעברו רועה צאן בשנות ה-40 כאשר הוא מלווה בילד נוסף. מרשי התקרב לכיוונם ושאל מרחוק על מעשיהם, ואז החל רועה הצאן לזרוק אבנים לעבר מרשי תוך שהוא מתקשר במכשיר הנייד וקורא למתפרעים נוספים להגיע למקום", כתב.

"מרשי ניסה להזעיק עזרה אך לא הצליח. תוך זמן קצר הגיע למקום רכב עם שני בחורים בני מיעוטים אשר החלו לזרוק לעבר מרשי אבנים והתקדמו לעברו עם אלות. מרשי ניסה לסגת אחורה כשפניו לעבר התוקפים על מנת שלא יפגע מאבנים שהחלו לפגוע בו, כל זה בעודו שומע את המתפרע המבוגר צועק לעבר הבחורים ש'ישחטו' את מרשי", תיאר עוד.

בהמשך תיאר בלייכר את המכות שפצעו באופן קשה את הצעיר: "בשלב זה הגיע אחד התוקפים למרשי והכה אותו באלה בראשו. מרשי התמוטט לארץ תוך שהתוקף ממשיך להכותו. מרשי הצליח להתרומם קצת ואז קיבל מכת אלה נוספת בראש שמוטטה אותו שוב. 

"מרשי הרגיש שעוד רגע חייו מסתיימים ובכוחותיו האחרונים הצליח להתגלגל כמה מטרים מהתוקף ולהימלט לעבר הכביש. התוקפים לקחו מהמקום מכשיר פלאפון שנפל למרשי. מרשי הזעיק עזרה מהעוברים בכביש ומחיילות שהיו בצומת ה-T והחל לכוון כוחות לכיוון הימלטות החשודים. בבית החולים אובחן שמרשי סובל מחתכים בראשו, שברים בצלעות וחזה אוויר כתוצאה מחור בריאה. עדיין לא ידוע כמה זמן יצטרך מרשי להתאשפז בבית החולים", הוסיף.

בלייכר קרא בסיום מכתבו "לעצור מידית את התוקפים ולמצות את חקירת האירוע. המשטרה טרם טרחה לקחת ממרשי תלונה על התקיפה. אבקש שיגיע בהקדם חוקר לבית החולים על מנת לגבות ממרשי את תלונתו". 

הוא הוסיף כי "מדובר בתקיפה חמורה, אשר הייתה יכולה בקלות להיגמר ברצח. התוקפים הם מחבלים מסוכנים ועל רשויות החוק והביטחון לשים את ידם על החשודים לאלתר, לצערנו החשודים שוחררו בעת האירוע, אבל כעת שפרטי האירוע מתבררים, יש לעוצרם ללא כל דיחוי. בכוונתנו במחלקת נפגעי עבירה בחוננו להמשיך ולעקוב עד מיצוי הדין המלא עם המחבלים".

ממשטרת מחוז ש"י נמסר בתגובה: "נפתחה חקירה. בשלב זה המתלונן נמצא בטיפולים בבית החולים. הוסבר לו שבתום הטיפולים יגיע למשטרה למסור את עדותו. במקביל נחקר חשוד בתקיפה ושוחרר בתנאים. החקירה נמשכת".
 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עופר כסיף צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ח"כ עופר כסיף הותקף באכזריות ע"י שוטרים | "בלתי מתקבל במדינה דמוקרטית"

קרא עוד