חדשות כיפה

יאיר נתניהו סייר בנתיב האבות ובגוש עציון

יאיר נתניהו - בנו של ראש הממשלה, סייר יחד עם ראש מועצת יש"ע ברחבי גוש עציון. הצטרפו לסיור גם יועץ תקשורת חו"ל של יש"ע אבי היימן וסמנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני. 

יאיר נתניהו

יאיר נתניהוצילום: מועצת יש"ע

בתחילתו של הסיור הגיע נתניהו לשכונת נתיב האבות ביישוב אלעזר, שם צפה בבתי השכונה שנהרסו לפני מספר שבועות בעקבות החלטת בג"ץ. לאחר מכן המשיך יחד עם ראש המועצה האזורית גוש עציון - שלמה נאמן, לשכונה החדשה שהוקמה בה מתגוררות משפחות המפונים. בביקור בקראווילה של משפחת נוי, שמע יאיר סקירה מאורית נוי וממתן יחזקאלי, שבתיהם נהרסו, על התוכניות העתידיות של השכונה וההתפתחות המתוכננת במקום. ראש המועצה נאמן הציג את החיבור האסטרטגי שיוצרת השכונה העתידית בין ירושלים לכפר עציון דרך שכונת גילה, הר גילה, נווה דניאל, אלעזר ונתיב האבות, אלון שבות וכפר עציון. 

לאחר הביקור בנתיב האבות, המשיך נתניהו בדרך האבות העתיקה בה צעדו עולי הרגל בבית שני, לביקור קצר במקווה ארכיאולוגי עתיק מימי בית שני, ולאחר מכן אל עץ האלון הבודד אשר נמצא בכניסה לאלון שבות. מנהל עמותת התיירות גוש עציון - משה ברוס, סיפר לנתניהו כי עץ זה שניטע לפני מאות שנים, היה גדול ומרכזי בגוש עציון. העץ אליו צפו ילדי כפר עציון במשך 19 שנה מהקמת המדינה ועד מלחמת ששת הימים, סימל עבורם את הציפייה והגעגוע ומימוש השיבה אל חבלי מולדת. 

יאיר נתניהו בביקור

יאיר נתניהו בסיורצילום: מועצת יש"ע

נתניהו ביקר גם בארץ האיילים יחד עם מנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר, נפגש עם יזמי המקום ושמע סקירה על הפיתוח התיירותי ביהודה ושומרון. אדלר ונתניהו סיימו את הביקור בגלישה באומגה הארוכה ביותר בארץ הנמתחת לאורך של כ-400 מטר. 

יו"ר מועצת יש"ע - חננאל דורני נפגש עם יאיר נתניהו ביקב גוש עציון לשיחה אשר נמשכה שעה ארוכה. השניים שוחחו על מצבה של ההתיישבות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן והחזון לעתיד. נתניהו התרשם מפיתוחה ומגודלה של ההתיישבות, ואף הפגין בקיאות רבה בנושא.

יאיר נתניהו בביקור

יאיר נתניהו בסיורצילום: מועצת יש"ע

את הביקור סיים נתניהו ב"גן לאומי הרודיון", שם סייר בעתיקות המיוחדת שנמצאות במקום, ביניהן: בית הכנסת העתיק, קבר הורדוס, הקמרונות החדשים שנתגלו לא מזמן, ציורי הקיר מהתקופה הרומית ועוד ממצאים החדשים.
עם תום הסיור העניק דילמוני לנתניהו שי - את הספר "מעיינוש - מדריך למטייל במעיינות יהודה שומרון ובקעת הירדן" והזמין אותו להמשיך לטייל וליהנות מהאזור יחד עם כל המשפחה.

מצורפות תמונות מאושרות לשימוש חופשי. קרדיט תמונות מנתיב האבות: יעקב ליפקין. קרדיט שאר התמונות: מועצת יש"ע

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב חיים דרוקמן צילום: דברי שיר

הרב דרוקמן בסבב שיחות: קבלו את עצמה יהודית לרשימה

קרא עוד